Aktualności w serwisie

wrzesień 15, 2008 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Informacje o serwisie

Gdy zajrzałam na swój blog i zobaczyłam, kiedy była ostatnia notka, to – przyznam szczerze – oblałam się rumieńcem wstydu 😉 . Na szczęście mam jakieś usprawiedliwienie, bo po pierwsze pisałam podczas wakacji kolejną publikację dla Złotych Myśli (ukaże się pewnie w październiku), a po drugie – zajęłam się odnową biologiczną serwisu, czyli wymieniłam mu… układ kostny i mięśniowy 😉 . Zewnętrzny wygląd pozostał mniej więcej taki sam, więc dla Ciebie zmiany nie są pewnie zauważalne. Jednak to nie ten sam serwis. Jak to się mówi – w zdrowym ciele zdrowy duch, więc od września SuperKid znów nabiera rozpędu, by przez kolejny rok szkolny służyć Ci pomocą.

Jedyne zmiany, jakie możesz zauważyć to:

1. konieczność rejestracji, jeśli chcesz mieć pełen dostęp do całej zawartości serwisu.
Rejestracja jest darmowa i nie wymaga niczego więcej poza podaniem imienia, loginu, hasła i adresu mailowego. Wchodząc do naszego serwisu najlepiej za każdym razem od razu się zaloguj – wtedy wszystkie strony będą stały dla Ciebie otworem 🙂 .

2. lepsza nawigacja po serwisie – szczególnie było to potrzebne do działu Słówka angielskie dla dzieci, bo dział osiągnął już naprawdę spore rozmiary i wymagał uporządkowania. Zarówno Słówka angielskie dla dzieci jak i Gramatyka angielska będą się ciągle rozrastać – przybędzie jeszcze dużo nowych ćwiczeń. Trzeba było nad tym wszystkim trochę zapanować, stąd zmiana struktury menu.

A jakie są plany na ten rok szkolny? Wszystkie działy będą systematycznie wzbogacane o kolejne materiały, ale w szczególności poświęcimy czas i uwagę dwóm rzeczom:

1. tematyce inteligencji emocjonalnej i jej rozwoju w rodzinie – temat bardzo ważny, bo od tego, jaki jest poziom tejże inteligencji w domu, zależy, jak rodzina funkcjonuje i – po prostu – czy jest szczęśliwa.

2. dla dzieciaczków pojawi się mnóstwo ćwiczeń w oparciu o znane bajki i baśnie. Dla młodszych dzieci będą to ćwiczenia obrazkowo-rysunkowe, dla starszych – ćwiczenia językowe, wzbogacające zasób słownictwa i utrwalające zasady pisowni. Już wkrótce – pierwsze ćwiczenia nawiązujące do Jasia i Małgosi. Jestem przekonana, że nasze ćwiczenia spodobają się wszystkim dzieciom 🙂 .

Na koniec chciałabym Ci jeszcze zaprezentować ludzi, którzy z niezwykłą pasją angażują się w rozwój tego serwisu i dbają o to, by zarówno dzieci, jak i rodzice mieli co robić 😉 . Jeśli chciałbyś dowiedzieć się o nas czegoś więcej, zajrzyj do działu „Poznaj nas”.

Życzę wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym – dzieciom w nauce, a rodzicom – w wychowywaniu, czyli de facto w pracy nad sobą 😉
Nauka dzieci

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (4)

 • Nina pisze:

  Droga redakcjo zainteresowałam się niedawno waszym serwisem i jako rodzic chętnie korzystałabym z zasobów zgromadzonych przez was, ale przyznam szczerze, że wasza strona główna jest niestety mało czytelna. Czcionka jest zbyt mała,niewiele obrazków, a kolorystyka uboga.
  Dorosły jeszcze jakoś poradzi sobie z odnalezieniem interesujących go informacji, ale dzieci do których przecież także adresowane są treści na stronach będą miały poważny kłopot.Nie wszystkie przedszkolaki umieją czytać i nie znajdą samodzielnie tego co ich interesuje.Myślę, że przynajmniej treści przeznaczone dla najmłodszych powinny być oznaczone rysunkami lub symbolami, tak aby po zalogowaniu przez rodzica malec mógł sam wybrać czym chce się zajmować i kliknąc sobie w wybrany symbol (kolorowanki, łamigłówki itp.)W internecie jest bardzo dużo stron przeznaczonych dla dzieci i warto byłoby postarać się, aby grafika zachęcała milusińskich do korzystania z serwisu.Tytuły działów znajdujące się po lewej stronie, też przydałoby się oznaczyć różnymi kolorami.
  Pozdrawiam i życzę sukcesów.

 • Pani Nino, dziękuję za wszystkie uwagi. W dużej części ma Pani rację, aczkolwiek serwis jest przeznaczony głównie dla rodziców i pomyślany tak, by to rodzic był przewodnikiem dziecka. Trochę mnie przechodzą ciarki, gdy słyszę o zostawieniu przedszkolaka samego przed komputerem.

  Niemniej jednak myślę, że stworzymy podstronę specjalną dla dzieci, gdzie znajdą linki w postaci obrazków do różnych miejsc w serwisie.

  Co do kolorystyki – to już raczej kwestia gustu. Niektórzy nas chwalą za przejrzystość serwisu i estetykę. Nie dajemy żadnych kolorowych i migających reklam, co może sprawiać wrażenie, że kolorystyka jest nieco uboga. Poza tym największą wartością serwisu jest niezliczona ilość materiałów do wydruku. Aktywności online to jedynie dodatek.

  Podsunęła nam Pani parę tematów do przemyślenia, za co dziękuję 🙂 W lecie prawdopodobnie wprowadzimy trochę zmian w wyglądzie serwisu.

 • Małgosia pisze:

  Pani Nino strony tylko dla dzieci są właśnie tak wykonane jak pani pisze; kolorowo, oznaczone bardzo czytelnie dla dzieci, maluch bez trudu odnajduje się na takich stronach. A strona Superkid jest stroną przeznaczoną dla rodziców, nauczycieli. Pracuję w przedszkolu i bardzo chętnie i często korzystam z tej strony,która dla mnie jest bardzo przejrzysta i czytelna. A dziecko przedszkolne powinno korzystać z zabaw z komputerem tylko w obecności dorosłych .Owszem myśl, że dziecko przez pół godziny nie zawraca nam głowy może być kusząca, jednak Wasza pociecha odniesie większe korzyści ze wspólnej zabawy nawet jeśli to będzie gra komputerowa.
  Pozdrawiam.

 • Ata pisze:

  Co do kolorystyki i obsługi strony przez małe dziecko, a do takich przecież jest skierowane SuperKid – to wszystkimi kończynami podpisuję się pod komentarzem Pani Jolanty i Pani Małgosi !!!
  Co do wielkości czcionki: na górnym pasku w Widoku jest powiększenie tekstu (skrót: Ctrl + „+”). Jestem krótkowidzem i choć mam duży monitor to i tak prawie cały czas korzystam z tej pomocy.
  Tak na marginesie spotykam wiele innych stron mniej „ubarwionych”, a i tak nadal interesujących i ciekawych dla dzieci (tu ważną rolę, myślę, odgrywa wyobraźnia dziecka i nasz ujawniany stosunek do tego co jest ładne i kolorowe); z kolei kolorowe stronki pełne „wizualnych wspaniałości” nie zawsze reprezentują jakość, rzetelność i wiedzę merytoryczną.

  1. W dziedzinie gustów i upodobań nie ma dyskusji.
  2. Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba. :-))

  Wiosna za oknem kolorowa
  i Stronka też kolorowa… 😉

  PozdrawiamZostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *