Dalsze losy SuperKid

grudzień 20, 2008 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Informacje o serwisie

Powoli zbliżają się Święta i Nowy Rok – czas więc na malutkie podsumowanie kolejnego roku istnienia SuperKid i przedstawienie dalszych planów – tym bardziej, że w serwisie szykują się duże zmiany. W ciągu dwóch lat swojego istnienia portal przybrał spore rozmiary. W 2008 roku został poszerzony o kilka nowych działów, pojawiło się mnóstwo różnorodnych ćwiczeń dla dzieci, a także wiele ciekawych artykułów dla rodziców. A to dopiero początek. A właściwie początek początku 😉

Otrzymałam od Was w ciągu roku mnóstwo ciepłych słów – od podziękowań począwszy, a skończywszy na słowach uznania czy podziwu. Ci, którzy śledzą mój blog od dawna, wiedzą, że za SuperKidem nie kryje się żaden bogaty inwestor, ani też jakiś olbrzymi sztab ludzi. SuperKid jest owocem mojej osobistej pasji i realizacji największego życiowego marzenia. W swoich publikacjach z serii „ABC Mądrego Rodzica” niejednokrotnie podkreślałam, że we wszystkich dzieciach tkwi niesamowity potencjał. Jeśli zapewnimy im różnorodne bodźce do rozwoju, a jednocześnie będziemy przestrzegać pewnych zasad, które stoją u podstaw inteligencji emocjonalnej, wychowamy nasze dzieciaki na ludzi szczęśliwych, osiągających wspaniałe sukcesy w dorosłym życiu. Chcę, by SuperKid stał się niewyczerpaną kopalnią takich właśnie bodźców, służących wszechstronnemu rozwojowi, a także aby był pomocą dla Ciebie w rozwijaniu inteligencji emocjonalnej – swojej i dziecka.

Nie będę opisywać, jak docelowo widzę swój serwis – za 3, 5 czy 10 lat, bo wyszłoby z tego opasłe tomisko 😉 Poza tym nie jest to w ogóle możliwe, gdyż ciągle rodzą się nowe, nieoczekiwane pomysły. Powiem Ci jednak, czego możesz się spodziewać w najbliższym – 2009 roku.

Przede wszystkim zostanie wprowadzona nauka trzech nowych języków – na początku roku niemiecki i rosyjski, od września hiszpański. Tak więc – razem z istniejącym dotąd angielskim – będziemy mieli cztery języki obce, z którymi dziecko będzie się mogło osłuchać i zaprzyjaźnić 🙂 . Nadal intensywnie będzie rozwijany język angielski. Skoncentruję się szczególnie na podstawach gramatyki i budowaniu zdań, ale i słowniczek obrazkowy będzie w dalszym ciągu konsekwentnie rozbudowywany.

Pojawi się również mnóstwo wierszy, opowiadań i bajek dla dzieci – większość z nich o charakterze edukacyjnym, mających za zadanie w przyjemny sposób przekazywać dzieciom ważne wartości i wiedzę z zakresu inteligencji emocjonalnej, bezpieczeństwa, komunikacji z innymi ludźmi, rozwoju osobistego. Podjęłam w tym celu współpracę z wieloma fantastycznymi ludźmi, którzy lubią i potrafią pisać dla dzieci.

Dużo uwagi poświęcę rozwojowi działu „Mały odkrywca”, który w swoim założeniu ma… dawać dziecku ciekawe zajęcia 🙂 . Poprzez różnorodne ćwiczenia w atrakcyjnej dla dziecka formie, a także poprzez propozycje prac plastycznych i innych rozwijających zajęć, dziecko będzie mogło rozwijać swoje umiejętności, poszerzać wiedzę, dawać upust twórczej energii i rozwijać kreatywność.

Nieustannie będzie rosła ilość ćwiczeń do wydruku i ćwiczeń online z różnych dziedzin – ortografii, rozwijania zasobu słownictwa, matematyki, wiedzy o przyrodzie, a także wielu innych. Pojawią się też nowe działy – już w styczniu rozpoczniemy edukację z zakresu komunikacji i ruchu drogowego. Będą to przeróżne ćwiczonka dla dzieci, które chcą zdawać na kartę rowerową lub też chciałyby zdobyć ogólne rozeznanie w tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Inne planowane nowości to dział poświęcony ekologii, a także ćwiczenia dla dzieci (i porady dla rodziców) z zakresu takich dziedzin jak logopedia czy dysleksja.

To tylko najważniejsze rzeczy, jakich możesz spodziewać się już w przyszłym roku. Jest jednak jeszcze jedna ważna sprawa, która się z tym wszystkim wiąże. Chcąc dalej rozwijać serwis tak, by zarówno Ty, jak i Twoje dziecko czerpało z tego wymierne korzyści, nie mogę się ograniczyć do własnych środków finansowych – tak jak to było przez ostatnie dwa lata. Inaczej już wkrótce wylądowałabym z SuperKidem pod mostem i dzieciaki nie miałyby już z nas żadnego pożytku 😉 .

Dlatego zdecydowałam się na to, by od 1 stycznia 2009 wprowadzić abonament. Dobra wiadomość jest taka, że koszt korzystania ze wszystkich zasobów serwisu będzie w skali miesiąca niższy niż zakup JEDNEJ paczki NAJTAŃSZYCH PAPIEROSÓW 😉 . A korzyści z tego będą naprawdę duże – szczegóły podam już wkrótce. No i jeszcze jedna dobra wiadomość – przez cały styczeń będzie można nabyć abonament na 60 dni… ZA DARMO 🙂 . Tak więc przez dwa miesiące sam będziesz mógł ocenić – bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów – czy wydawanie 4 zł miesięcznie na rozwój Twojego dziecka będzie opłacalne i czy… wywiązuję się z danych Ci obietnic 🙂 .

Pisałam dużo o tym, co będzie, a teraz napiszę jeszcze, czego na pewno NIE będzie. I jest to moja przemyślana decyzja. NIE będzie pływających po ekranie kolorowych reklam, ani też irytujących okienek, które ni z tego, ni z owego wyskakują przed oczyma, promując jakiś produkt, i których nie daje się w żaden sposób zamknąć. Nie chciałabym, by dziecko – spędzając przyjemnie czas przy SuperKid.pl, zobaczyło nagle reklamę bielizny, która ma w swoim zamierzeniu cieszyć raczej oko mamy czy taty. Zresztą sama nie znoszę agresywnych reklam, więc nie zamierzam umieszczać takowych w serwisie. Krótko mówiąc – ta „czystość” i przejrzystość serwisu, którą często chwalicie, zostanie nienaruszona.

Jedno jest pewne – z każdym dniem, tygodniem i miesiącem SuperKid będzie jeszcze bardziej super 😉 A kto śledzi mój serwis przez dłuższy czas, ten wie, że nie rzucam słów na wiatr.

Nauka dzieci

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (8)

 • danuta pisze:

  życzę powodzenia.Oczekuję z niecierpliwością zapowiedzianych nowości, tym bardziej, że są zgodne z moimi zainteresowaniami osobistymi i „zawodowymi”.Dodam, że abonament mnie nie zniechęca.Pozdrawiam Danuta

 • Dziękuję Pani Danuto 🙂 Jestem pewna, że wszystkie nowości spodobają się zarówno dzieciom, jak i rodzicom czy nauczycielom. Zresztą jestem otwarta na wszystkie propozycje i uwagi – będę je uwzględniać przy kształtowaniu zawartości serwisu.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • Aleksandra pisze:

  Dziękuję za nowości. Bardzo często wykorzystuję prpopnowane materiały w swojej pracy
  Pragnęłabym dalej korzystać z superkid a abonament to dobra myśl.
  Pozdrawiam i życzę pomyślnego Nowego Roku.
  Aleksandra

 • Dziękuję Pani Aleksandro i również życzę jak najwięcej radości i miłych niespodzianek w Nowym Roku! Niespodzianki w SuperKid będą jak w banku, ale życzę także dużo dobrego w innych obszarach życia 😉

 • Anna pisze:

  Tajne nauczanie
  Droga koleżanko jestem specjalistą z zakresu diagnozy i terapii neuropsychologicznej oraz diagnozy i terapii dysleksji rozwojowej, pracując w szkole z oddziałami integracyjnymi (SP i G) zauważyłam, że b. dużo dzieci nie posiada podstawowym umiejętności z zakresu gotowości do nauki czytania, pisania i liczenia. Twoja strona jest dla mnie fascynująca i często na nią zaglądam, bo brak mi doświadczenia w pracy z maluchami. W terapii muszę często wracać do tego etapu, ponieważ moje dzieciaki nawet z gimnazjum nie posiadają gotowości do nauki matematyki – a to kształtujemy w przedszkolu i kl. „O”. Jeżeli tajne nauczanie literek i cyferek, które jest „zgrozą” dla rodziców i n-li przedszkoli obejmie przygotowanie do tych czynności – dzieciaki będą osiągały lepsze wyniki w SP i G. Trzymam za Ciebie kciuki i wiem, że zgrozę można zamienić na przygotowanie dzieci do nauki czytania, pisania i liczenia w przedszkolu, ponieważ dzieciaki czują się zażenowane takimi zajęciami, które ja muszę wprowadzać w gimnazjum.
  Pozdrawiam Ania

 • Trzymanie kciuków na pewno się przyda 🙂 Dziękuję i pozdrawiam.

 • Marzena pisze:

  Witam serdecznie!
  Jestem bardzo szczęśliwa, że istnieje taka strona jak SuperKid! Jestem młodą nauczycielką wciąż poszukującą ciekawych materiałów do zajęć i właśnie na Pani stronie znalazłam wiele interesujących rzeczy. Do tej pory przemierzałam cały internet i przerabiałam angielsko-, czy hiszpańskojęzyczne karty pracy… teraz mogę odetchnąć UFF… Dziękuję bardzo za Pani pomysły i pomoc. Pozdrawiam i pędzę szukać czegoś dla moich czterolatków 😉

 • Pani Marzeno – bardzo się cieszę, że nasz serwis spełnia swoje zadanie 🙂 Gdyby czegokolwiek Pani brakowało w naszym serwisie – proszę po prostu do nas pisać. Staramy się realizować wszystkie sugestie użytkowników, bo to dla nich – rodziców, dzieci i nauczycieli – tworzymy ten serwis 🙂Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *