SuperKid – plany na rok 2010

styczeń 4, 2010 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Informacje o serwisie

Często wspominam o tym, że powinniśmy uczyć dzieci, jak wyznaczać sobie cele (patrz: Uczę się stawiać cele). Mnie tego w dzieciństwie nikt nie nauczył (czego bardzo żałuję), ale swoje dzieciaki zawsze w styczniu „zaganiam” do określenia swoich wyzwań na kolejny rok. No i sama oczywiście też taką listę celów posiadam i zaraz się z Tobą podzielę częścią z nich, czyli tym, co planuję wprowadzić lub zmienić w naszym serwisie.

Oto plany na ten rok:

1. będziemy systematycznie wprowadzać w życie zgłoszone przez Sugester prośby i pomysły naszych abonentów (o Sugesterze napiszę trochę więcej w następnym wpisie)

2. znacząco rozwiniemy dział poświęcony dysleksji (artykuły + ćwiczenia)

3. otworzymy dział poświęcony logopedii

4. wprowadzimy sekcję kolorowanek dla najmłodszych maluszków (obecnie oferujemy kolorowanki o dość dużym poziomie szczegółowości, z którymi dziecko 3-4 letnie nie poradzi sobie. Wprowadzimy kolorowanki uproszczone, jedno- lub dwu-elementowe, które będą się nadawały dla dzieciaczków dopiero nabierających wprawy w posługiwaniu się kredką. Tematy kolorowanek będą analogiczne do tych już istniejących i nowo powstających dla dzieci starszych.)

5. dział rymowanek poszerzymy o nowe wierszyki, by rodzic – poza tymi „oklepanymi” rymowankami, miał do dyspozycji jeszcze coś świeżego i oryginalnego 😉

6. Zrobimy większy porządek w działach łamigłówek i kart pracy dla przedszkolaków, żeby łatwiej można było znaleźć arkusze o określonej tematyce lub arkusze dla określonej kategorii wiekowej. Będzie to potrzebne, bo działy te bardzo znacząco powiększymy.

7. Otworzymy nowy dział z opowiadaniami i ćwiczeniami: „Sławni Polacy”

8. Otworzymy Kącik Małego Przyrodnika – nad dokładnym kształtem tego działu jeszcze pracujemy 🙂

9. Przygotujemy dla dzieci spory zestaw kart pracy o tematyce prozdrowotnej.

10. Wprowadzimy szósty język obcy – francuski.

11. W działach z językami stworzymy nową formę słowniczka obrazkowego – będzie można przewijać obrazki myszką i posłuchać wymowy jednego konkretnego słówka (a nie, tak jak jest teraz – całej grupy słówek naraz). Dotychczasowa forma słowniczka zostanie zachowana jako druga opcja do wyboru.

12. W działach z językami stworzymy do poszczególnych lekcji słowniczka listy słówek do wydruku, a także zaprojektujemy i udostępnimy fiszki ułatwiające naukę słówek.

13. W niektórych działach stworzymy możliwość bezpośredniej interakcji redaktorów serwisu z użytkownikami. Będzie można zadawać pytania do redaktora konkretnego działu, wpisując pytanie wprost na stronie. Na pewno będzie taka możliwość w dziale z j. angielskim (piszę „na pewno”, bo jako redaktor tego działu z chęcią będę odpowiadać na Wasze pytania i wątpliwości :). O tym, jakie inne działy zostaną objęte tym projektem, napiszę wkrótce. Wstępnie mogę już podać, że będą to m.in. dział poświęcony dysleksji, Kącik Małego Przyrodnika, dział z j. włoskim i francuskim. Jakie jeszcze – zobaczymy.

14. Otworzymy dział Kącik Porad dla Rodzica, gdzie będziemy zamieszczać porady psychologa i pedagoga dotyczące rozwiązywania konkretnych problemów. Dział ten również będzie objęty programem bezpośredniej interakcji z użytkownikami.

15. Udostępnimy wyszukiwarkę arkuszy do wydruku. Będzie można znaleźć arkusze z ćwiczeniami wg określonego słowa kluczowego, czyli tagu. Myślę, że będzie to szczególnie przydatne w przypadku kart pracy, których mamy już bardzo duży zestaw (a będzie nadal powiększany) i gdzie czasem nie jest łatwo znaleźć kartę na potrzebny nam temat.

To mniej więcej tyle, jeśli chodzi o ten rok 🙂 Myślę, że wszystkie te projekty Ci się spodobają i z wielu z nich skorzystasz. Pojawią się na pewno jeszcze inne nowe pomysły, których nie jestem w stanie przewidzieć – wszystkie z korzyścią dla Ciebie i Twojego dziecka :). Nadal będziemy także rozwijać istniejące działy – tu także jest jeszcze wiele tematów do zrealizowania.

Będzie jeszcze jedna drobna zmiana w serwisie – strony przeznaczone tylko dla abonentów pozostaną bez reklam, natomiast dopuszczam możliwość delikatnych reklam na stronach otwartych dla wszystkich internautów. NIE będzie to na pewno żadna agresywna reklama utrudniająca korzystanie z serwisu.

Dobra wiadomość dla naszych stałych użytkowników – będą spore rabaty dla osób przedłużających abonament. O tym napiszę parę słów w kolejnym wpisie.

Jeśli masz jakiekolwiek uwagi na temat naszych planów rozwojowych lub w ogóle na temat serwisu – zapraszam do zostawiania komentarzy.

Przy okazji życzę Tobie i Twoim bliskim udanej realizacji Waszych celów osobistych, przedszkolnych, szkolnych i zawodowych – śmiało stawiajcie sobie cele i jeszcze śmielej je realizujcie 🙂

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (26)

 • Beata pisze:

  Bardzo podoba mi sie Wasza strona,a plany na nowy rok – apetyczne!Ucze druga klasę i prowadze zajęcia kompensacyjne oraz mam 3 corki – jestescie moimm pomocnukiem. Dziekuję!

 • Jadwiga pisze:

  Pani Jolu jeszcze raz gorąco dziękuję za utworzenie tego serwisu. Jako nauczyciel w szkole polonijnej w Chicago mam małe zaplecze do wykorzystania w prowadzeniu lekcji a dzięki Pani uzyskałam nieocenione źródło pomysłów jak i gotowych projektów. Dzieci bardzo lubią rozwiązywac krzyżówki, rebusy podczas wprowadzania nowego materiału- np. literek, przez co lekcja jest atrakcyjniejsza i chętniej chodzą w soboty do polskiej szkoły. Jeszcze raz dziękuje i z niecierpliwością oczekuję na nowe pomysły.

 • wiola pisze:

  bardzo dziekuje za stronke.jest mi bardzo pomocna gdyz mieszkamy poza granicami kraju i wasze materialy pomagaja mi w przerabianiu materialu w domu z moja corka.plany na nowy rok sa bardzo ciekawe i cieszy mnie kolejny jezyk francuski gdyz corka za rok podejmie nauke w szkole.przyda nam sie do podstawowego zrozumienia.dziekuje i pozdrawiam cale grono SUPERKID.:)))

 • Anna pisze:

  Serdecznie dziękuję za takie fachowe pomoce. O ileż łatwiejsza jest teraz moja praca, a przynajmniej dużo mniej czasu poświęcam na samodzielne wykonanie pomocy do zajęć. Gratulacje i tak trzymajcie. Już nie mogę się doczekać realizacji Waszych nowych planów. Pozdrawiam.

 • Piotr pisze:

  Witam serdecznie,
  muszę przyznać, że jestem szczerze zdumiony nowymi planami na ten rok. Gratuluję serdecznie i pozdrawiam gorąco!

 • @Beata, @Jadwiga, @Wiola, @Anna: Bardzo dziękuję za komentarze i miłe słowa 🙂 Ogromnie się cieszę, że serwis spełnia oczekiwania.

  @Piotr: A dlaczego zdumiony? :)) Co roku stawiamy sobie ambitne plany (co widać, gdy ktoś śledzi nasz blog i serwis od samego początku) i myślę, że z każdym kolejnym rokiem będzie jeszcze lepiej. Potrzeby użytkowników są olbrzymie, a nasz zapał do ich realizowania jeszcze większy ;))

 • Danusia pisze:

  Witam wszystkich serdecznie.
  Cieszę się,że jest taka strona. Często tutaj zaglądam i korzystam z propozycji na zajęciach z dziećmi:
  łamigłówek, kolorowanek i itd.. Jestem bardzo zadowolna. Dzieki .

 • Ewelina pisze:

  Serdecznie witam!
  Plany fantastyczne, jużnie wiem który raz to napiszę ale taki jest fakt, że dzięki Wam moja praca z najmłodszymi dzieciakami jest łatwiejsza. Bardzo podoba mi się pomysł działu „Sławni Polacy” i kącik przyrodnika. W związku z realizacją nowej podstawy programowej ( a mnie to objęło) te propozycje to strzał w dziesiątkę. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam. Ewelina

 • Kasia pisze:

  REWELACJA.Stronka jest mi bardzo pomocna.Jestem nauczycielem świetlicy,dzięki Wam moje zajęcia nie są nudne!Już nie mogę doczekać się kart pracy o tematyce prozdrowotnej i działu poświęconego logopedii.Dziękuję za mądrą pomoc w pracy.
  Pozdrawiam.

 • Marzena pisze:

  Cieszę się, że trafiłam na wasze strony i zostałam abonentem serwisu(choć na razie tylko na miesiąc). Jestem nauczycielem w szkole specjalnej i wasze ćwiczenia bardzo mi się przydają w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, nawet tymi starszymi . Jeśli dotrzymacie słowa w kwestii rozszerzenia oferty, poważnie pomyślę o przedłużeniu abonamentu. Pozdrawiam.

 • Małgosia pisze:

  Witam serdecznie w Nowym Roku,

  jestem bardzo zadowolona z Waszego serwisu, polecam Waszą stronę wszystkim moim znajomym posiadającym dzieci i otrzymuję od nich „wielkie
  dzięki” 🙂 Super że tak szeroko staracie się rozbudować serwis.
  Moja sugestia (którą zresztą zgłosiłam przez sugester) to Wasza rekomendacja odpowiednich ksiązek dla dzieci lub przypomnienie nam rodzicom tytułów naszego dzieciństwa 🙂

  pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w 2010 roku
  Małgosia

 • Alicja pisze:

  Piękna strona! Często tu zaglądam korzystam z różnorodnej oferty w pracy z dziećmi w szkole.
  Niecierpliwie czekam na działy- Sławni Polacy, kącik przyrodnika.
  Pani Jolu-gorąco pozdrawiam i życzę spełnienia wszystkich planów.
  Alicja

 • Agnieszka pisze:

  Witam.
  Bardzo się ciesze, że oferta została rozszerzona. Byłabym bardzo wdzięczna o zamieszczenie pomysłów na wykonywanie różnych prac z plasteliny.Jestem ciekawa czy w dziale logopedii będzie coś o dzieciach jąkających się?
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 • Dziękuję ponownie za wszystkie komentarze i życzliwe opinie. To bardzo pomaga w pracy, gdy wiadomo, że to, co się robi, ma sens :).

  @Małgosia – na temat rekomendacji książek odpowiedziałam już w Sugesterze. Postaram się jakoś rozgryźć ten problem 🙂 Swojego czasu nosiłam się z zamiarem przygotowywania ćwiczeń do książek zalecanych przez akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Możliwe, że wrócę do tego pomysłu.

  @Agnieszka – prace z plasteliny to bardzo fajna sugestia. Postaram się znaleźć odpowiednią osobę, która się tym zajmie. Dzieci jąkające się to raczej kwestia psychologiczna niż logopedyczna, ale sam temat jak najbardziej warty jest podjęcia. Zresztą pisałam trochę o tym w swoich publikacjach. Na pewno podejmiemy jeszcze ten temat w serwisie.

 • urszula pisze:

  Witam w Nowym roku!
  pracuję w przedszkolu już 20 lat , ale z pomocami jest zawsze problem.Waszą stronę odkryłam przypadkowo szukając jakieś pomoce w wyszukiwarce.teraz korzystam z waszej strony non stop, jest naprawę SUPER. Pani Jolu chciałabym jeszcze raz podziękować , ża wykonanie pomocy na moją prośbę, bardzo mi się przydały w mojej pracy,. Mam też dwie córki,które chętnie korzystają z propozycji.myślę ,że nowe prpozycje sa bardzo ciekawe, no i Sugestor też jest super.Pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku dl a wszystkich osób,które tworzą tę stronę.

 • Patrycja pisze:

  SuperKid jest poprostu SUPER!!!!
  Jestem nowa i juz pod ogromnym wrażeniem. Przez ostatni miesiąc dobrze zapoznałam sie ze stronką i zaczełam cenić. Rozwiązuje moje obecne problemy i pomaga mojemu dziecku co jest dla mnie najważniejsze.
  SuperKid jest niezwykle dopracowany, posiada wygodne zaplecze i sprawia że moje dziecko chętnie przyswaja wiedzę j.niemieckiego, dodam, że wcześniej miałam z tym ogromny problem, przyswajanie słówek czy zwrotów było nudne dla mojej pociechy, a teraz…. Szok!!!, normalnie nie poznaje swojego dziecka, samo domaga sie byśmy sie pobawili niemieckim, co mnie bardzo cieszy!!!
  Dziekuję Pani Jolu, za literaturę również „ABC Mądrego Rodzica” jest swietna i na pewno przydatna.Polecam wszystkim.
  Pozdrawiam

 • Dziękuję 🙂 Ogromna to dla mnie radość czytać, że „superkidowe” materiały pomagają. Zresztą czytelnicy „ABC Mądrego Rodzica” wiedzą, że w tym serwisie realizuję to, o czym pisałam w swoich publikacjach. Chciałabym przekonać każdego rodzica i nauczyciela, że jeśli dziecko ma problemy w przyswojeniu sobie jakichś umiejętności czy wiedzy, to nie jest to wina dziecka, tylko wina metod nauczania i stwarzanej wokół nauki atmosfery.

  Życzę dalszych postępów wszystkim naszym małym użytkownikom 🙂

 • Renata pisze:

  Dopiero od niedawna jestem użytkownikiem Waszej strony, ale nie żałuję wydanych pieniędzy.Mogę znaleźć tu wiele ciekawych materiałów i pomocy co bardzo mam nadzieję ułatwi mi pracę w przedszkolu.Pozdrawiam i czekam na więcej

 • osrodek pisze:

  Jestem pod wrażeniem Pani planów. Interesuje mnie zwłaszcza temat: „dziecko badacz i odkrywca .
  Jestem nauczycielką i babcią, której czasami brakuje pomysłów. Gdy dzieci mają tak wielką ilość zabawek, trudno je czymś zainteresować nie wydając mnóstwa pieniędzy [których tak naprawdę nie maja emeryci] . Jeszce raz serdecznie dziękuję .Postaram się sama też coś ciekawego przekazać.
  Pozdrawiam. Życzę Pani i wszystkim użytkownikom tych stroniczek miłego wypoczynku. Danuta

 • Ja jestem zawsze pełna podziwu dla wszystkich babć, które aktywnie korzystają z naszego serwisu, wypowiadając się na blogu, w sugesterze i korzystając z innych internetowych możliwości. A wiem, że takich babć jest w naszym gronie sporo. Naprawdę duże brawa za nadążanie za technicznymi nowinkami. Myślę, że wszystkie wnuki powinny być z takich babć baaardzo dumne 🙂 To ukłon w stronę Pani, Pani Danuto 🙂

  Potrafię to docenić szczególnie dlatego, że moje dzieci mają babcię, która ucieka od komputera najdalej, jak może 😉

 • Agnieszka pisze:

  Wszystko super:)))
  Nie wiem czy ktoś już o tym pisał ale chciałabym aby pojawił się wzór dyplomu. Dzieci zaczynają pisać liczyć ,muszą więc dostać dyplom -pochwałę.Myślę ,że to dobry pomysł aby dziecko po narysowaniu szlaczka, czy literek dostało dyplom za piękne pisanie dla…….i pod spodem podpis mamy i taty. pozdrawiam

 • To dobry pomysł. Pomyślimy nad tymi dyplomami i w ciągu kolejnego roku szkolnego na pewno coś zaproponujemy 🙂

 • Marta pisze:

  Witam serdecznie twórców Superkid!!! Jako młody nauczyciel muszę napisac , że Wasza strona jest rewelacyjna!!! Bardzo pomaga mi w pracy z dziećmi, dzięki Wam dzieci szybciej nabywaja umiejętności i lepiej rozwijaja się oby tak dalej!! życzę wiele pomysłów i dziękuje za taką ogromną wspaniałomyślność!!:) pozdrawiam!!

 • Mira pisze:

  Pani Jolanto!
  Bardzo dziękuję jeszcze raz za ten portal i niewyczerpaną „kopalnię” pomysłów. Zdarza mi się czasem, że brakuje mi polotu, inspiracji do danego tematu.Bardzo ułatwia i uatrakcyjnia mi pracę. Bardzo dziękuję.
  Mira

 • Dziękuję p. Miro 🙂 Ta kopalnia istnieje też dzięki sugestiom i pomysłom użytkowników. Wspólnymi siłami stworzymy coś wartościowego, co – mam nadzieję – będzie służyło dzieciom przez lata. To dla mnie ogromna radość wiedzieć, że serwis trafia w potrzeby i spełnia swoje zadanie 🙂

 • Wiola pisze:

  Witam,przeczytałam o Waszych planach na bieżący rok szkolny i przyznam ,że mocno rozczarował mnie fakt,że nie planujecie żadnego konkursu dla uczniów klas młodszych. Uczę w młodszych klasach i bardzo ubolewam nad tym,że jest tak mało konkursów ogólnopolskich, które pozwoliłyby się sprawdzić dzieciom, nie tylko w dziedzinie plastyki(takie konkursy najczęściej są przewidziane dla młodszych dzieci).Wasz ubiegłoroczny konkurs” Moja przygoda z językiem obcym „był świetną formą sprawdzenia umiejętności. Mam nadzieję,że jednk pojawi się jakaś informacja o tym,że będzie konkurs dla młodych, zdolnych uczniów. Pozdrawiam

  ODPOWIEDŹ REDAKCJI
  Pani Wiolu, ten wpis dotyczył zmian i nowości w serwisie. Konkurs organizujemy co roku, nie ogłaszamy tego w planach tego typu, bo to zupełnie inna para kaloszy ;).Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *