Dziękujemy :)

lipiec 3, 2011 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Rodzice i dziecko

Baaaardzo dziękujemy za tak liczny i tak sympatyczny odzew na nasze pytanie Po kiego czorta Ci SuperKid?. Chcieliśmy wyciągnąć od Was trochę informacji na temat tego, które działy w serwisie cieszą się największą używalnością i które materiały podobają się dzieciom najbardziej. Serwis bardzo szybko się rozrasta i każda informacja o tym, co się sprawdza i co jest lubiane przez dzieci jest dla nas niezwykle ważna. Chcemy tworzyć tylko takie materiały, które są potrzebne i które stanowią konkretną pomoc. Wasze odpowiedzi dały nam naprawdę mnóstwo radości, bo okazuje się, że udaje nam się ten cel realizować.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do tego, żeby nam pisać o swoich potrzebach. Nie wszystkie jesteśmy w stanie zrealizować od razu, ale niektóre z nich byłyby zrealizowane już dawno, gdybyśmy o nich wiedzieli. Przykładem jest to, by przygotowywać szablony do wycinania także w wersji biało-czarnej (obecnie jest tylko kolorowa).

Jedynym ograniczeniem w realizacji Waszych pomysłów i sugestii jest profil naszego serwisu. Ponieważ jesteśmy z założenia serwisem edukacyjnym wspomagającym rodziców dzieci w wieku 4-10 lat, koncentrujemy się na materiałach, które są lub mogą być przydatne dla tej właśnie grupy odbiorców. Z tego powodu nie przewidujemy (przynajmniej na razie) stworzenia działu SCENARIUSZY ZAJĘĆ przedszkolnych lub szkolnych. Jednak bardzo chętnie realizujemy wszystkie sugestie nauczycieli dotyczące materiałów, które mogą być przydatne zarówno w szkole, jak i dla rodziców w domu – bo przecież wiele potrzeb jest wspólnych i dla rodziców, i dla nauczycieli.

Nie planujemy też poszerzania oferty serwisu o materiały dla nastolatków. Nam również jest żal rozstawać się z dziećmi, które najzwyczajniej w świecie wyrosły z SuperKid, ale nie chcemy tworzyć tu edukacyjnego molocha, który będzie oferował wszystko… i nic :).  Żeby robić coś dobrze, trzeba się skoncentrować na jakimś wycinku – tylko wtedy jesteśmy w stanie oferować dużą ilość i różnorodność materiałów o bardzo dobrej jakości. Wzięcie pod swoje skrzydła zarówno przedszkolaków, jak i dzieci wczesnoszkolnych to już jest dla nas spore wyzwanie, bo mimo tego, że serwis na dzień dzisiejszy oferuje – jak sami napisaliście – nieprzebrane morze materiałów, to jednak jest jeszcze niezliczona ilość nowych pomysłów i zadań do zrealizowania.

Dokładnie wynotowaliśmy sobie sugestie pojawiające się w Waszych wypowiedziach i to wszystko weźmiemy pod uwagę w dalszym rozwijaniu serwisu. Postanowiliśmy, że w najbliższym roku szkolnym położymy szczególny nacisk na uczenie i doskonalenie umiejętności czytania na poziomie elementarnym. Mamy już sporo pomysłów na ćwiczenia – zarówno do wydruku, jak i online. Oprócz tego będziemy rozwijać wszystkie inne działy – w szczególności te, które były wymieniane w Waszych komentarzach. Będą kolejne, wielopoziomowe kolorowanki matematyczne i ortograficzne, będą dyktanda online i większy wybór ćwiczeń na zmiękczenia, będzie więcej zadań z treścią z matematyki, dla przedszkolaków opublikujemy kolejne motywy rysowania oburącz, kratka po kratce – to oczywiście tylko niektóre przykłady.

Ponieważ w czasie wakacji zajmiemy się opracowywaniem planu pracy na kolejny rok, teraz jest najlepszy czas na to, żeby nam zgłosić, co jeszcze jest potrzebne. Można to zrobić albo w komentarzach poniżej, albo przez Sugester, albo po prostu pisząc do nas maila lub skorzystać z formularza kontaktowego w serwisie. Forma mailowa jest o tyle dla nas wygodna, że możemy sprawnie nawiązać kontakt z daną osobą i ustalić z nią szczegóły tego, jak ma ćwiczenie wyglądać, w jakiej ma być formie lub na jakim poziomie trudności.

Już teraz mamy do Was prośbę o pomoc w pewnej sprawie. O tym napiszę w kolejnym poście.

Na zakończenie napiszę jeszcze, że spośród Waszych wypowiedzi wybraliśmy siedem komentarzy, których autorzy zostaną nagrodzeni bezpłatnym półrocznym abonamentem. Są to komentarze numer 2, 6, 12, 47, 53, 60 i 62.  Bardzo trudno było dokonać wyboru, planowaliśmy przyznać 5 nagród, ale ostatecznie wyszło siedem 🙂 Wszystkim komentującym jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy, a z nagrodzonymi skontaktujemy się mailowo.

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (2)

  • Beata pisze:

    Od wrzesnia mam prowadzic klase pierwszą, a zapomniałam już tak wiele zabaw i piosenek czy klepanek. Może pokusicie się o dział zabaw dla mduzych maluchów?

  • Ilona pisze:

    Mi brakuje u Was ćwiczen z j.niemieckiego- fiszek, zabaw, kolorowanek itp . Angielskie jest lepiej opracowany:(

    Odpowiedź Redakcji:
    Zgadza się. Dział angielskiego powstał dwa lata wcześniej i siłą rzeczy jest bardziej rozbudowany. Wszystkie działy są stopniowo rozwijane. Nie kładziemy nacisku na konkretny język, bo to nie jest serwis językowy 🙂 Z czasem dział niemieckiego upodobni się do angielskiego.Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *