HIT SuperKid – Wyniki.

maj 27, 2012 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Rodzice i dziecko

Przede wszystkim DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy wzięli udział w naszym plebiscycie. Wasze opinie są dla nas bardzo ważne, bo dają nam wyobrażenie o tym, które superkidowe materiały są Wam najbardziej przydatne. Mnóstwo osób napisało, że wybór jedynie trzech najlepszych rzeczy w serwisie jest niezwykle trudny lub wręcz niemożliwy, bo podoba Wam się wszystko :). To naprawdę super, że nasze pomysły i propozycje są tak ciepło przyjmowane.

Pewnie nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale niektórzy redaktorzy SuperKid – autorzy opowiadań lub ćwiczeń – pytają mnie czasem – no jak tam, p. Jolu, podobało się to użytkownikom? Były jakieś opinie w tej sprawie? Nie zawsze mogę im konkretnie odpowiedzieć, bo wiadomo, że użytkownicy nie mają czasu, żeby regularnie wypowiadać się na temat używanych materiałów. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni za to, że poświęciliście chwilkę i napisaliście parę słów o tym, z czego jesteście zadowoleni.

Przeczytaliśmy uważnie wszystkie Wasze wpisy i skrupulatnie podliczyliśmy głosy. Nie było to łatwe, bo wymienialiście wiele różnych kategorii, czasem więcej niż trzy, czasem łączyliście kilka rzeczy w jedno. Ostatecznie udało się wyodrębnić sprawy, które wymieniane były najczęściej. Kategorie, które zdobyły miejsca ex aequo, miały tyle samo głosów lub różniły się dosłownie jednym głosem, co mogło wynikać z błędu obliczeniowego lub mylnej interpretacji wypowiedzi.

Oto wyniki.

1. miejsce

Zdecydowanie – z dużą przewagą nad pozostałymi –  na czoło wysunęły się:
Generator arkuszy
oraz Karty pracy i łamigłówki.
W serwisie mamy karty pracy i łamigłówki różnego typu i w różnych miejscach, ale często łączyliście to w całość.

Generator arkuszy – przykładowa opinia:

p. Beata: „Najciekawszym odkryciem tego roku jest generator. Takie cudo… Korzystam prawie codziennie na kompensacyjnych i z pierwszakami. Czasami drukuje tylko linijki a czasami robię z tego wspaniałe karty pracy. Oszczędzam dzięki Wam mnóstwo czasu.”

Karty pracy i łamigłówki (dla ucznia, dla przedszkolaka) – przykładowa opinia:

p. Katarzyna: „Córki bardzo lubią wykonywać kolejne zadania – są one ciekawe i różnorodne, więc się tak szybko nie nudzą. No i nie są zbyt trudne – dzieci się więc nie zniechęcają. I co najważniejsze uczą się nowych umiejętności bawiąc się przy tym dobrze.”

2. miejsce

Na drugim miejscu uplasowały się:

  • Języki obce dla dzieci (angielski i inne języki – głównie za wymowę lektora oraz ćwiczenia ułatwiające przyswajanie słówek)
  • dział Mały Odkrywca, a w szczególności sekcje Wielcy Ludzie i Kalendarium (wykorzystujecie te materiały intensywnie, bo są lubiane i łatwo przyswajalne przez dzieci).

3. miejsce

Tylko o kilka głosów mniej zdobyły działy: 

Głosy oddawaliście jeszcze na wiele innych spraw – Elementarz (w szczególności zabawy sylabowe), Moje książeczki, arkusze matematyczne, dział Mały Twórca (w tym wiele głosów na wycinanki), memorki, ćwiczenia do j. polskiego i inne. Cieszę się ogromnie, że w Waszych głosach pojawiła się także wyszukiwarka, tematy tygodnia i biuletyn z nowościami – są to sprawy, nad którymi mocno pracujemy, żeby jak najbardziej ułatwić Wam poruszanie się po gąszczu materiałów.

Zgodnie z obietnicą przyznaliśmy też nagrody. Wybór był tak trudny, że ostatecznie – zamiast 5 abonamentów rocznych przyznaliśmy ich 10. Trafiają one do autorów komentarzy nr: 2, 6, 7, 17, 20, 25, 34, 35, 65, 72. W drodze losowania, abonamenty półroczne wygrały osoby o numerach komentarzy: 8, 27, 60, 44, 59, 21, 71, 46, 49, 19. Natomiast nagroda główna (abonament roczny plus nagroda książkowa) została przyznana autorce komentarza nr 31. Ze wszystkimi zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. Zarówno im, jak i wszystkim pozostałym uczestnikom jeszcze raz dziękujemy.

Wszystkie Wasze komentarze pomogą nam w dalszym rozwijaniu serwisu. Generator arkuszy online na pewno NIE jest ostatnim narzędziem, jakie stworzymy dla rodziców i nauczycieli. Mamy już pewne dalsze pomysły, ale chętnie posłuchamy też Waszych sugestii.

Może jest coś, co chodzi Ci po głowie? Coś, co bardzo ułatwiłoby Ci edukację dziecka – czy to w domu, czy to w szkole lub przedszkolu. Może masz jakiś problem, który my moglibyśmy rozwiązać? Być może masz pomysł na jakieś narzędzie, które – gdyby zaistniało – pozwoliłoby Ci odetchnąć z ulgą i zmniejszyłoby Ci ilość pracy lub zaoszczędziło czas?

Jeśli tak – napisz do nas koniecznie. Marzenia się spełniają – czasem wystarczy się nimi podzielić :). Możesz napisać tu niżej, w komentarzach lub po prostu przesłać nam maila.

Jesteśmy po to, by Ci pomagać – i to nie jest tylko slogan reklamowy. Wiedzą o tym doskonale wszyscy nasi wierni użytkownicy.

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *