Jak Ci się podoba nowa odsłona?

sierpień 25, 2011 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Rodzice i dziecko

No i jest 🙂 Doczekaliśmy się w końcu nowej wersji serwisu, która dojrzewała „na bocznym torze”  już od dość dawna. Zmieniony został zarówno zewnętrzny wygląd, jak i wewnętrzny mechanizm i myślę, że bardzo szybko dostrzeżesz wiele korzyści płynących z tej przemiany. Ponieważ w serwisie przybywa materiałów w dość dużym tempie, chcieliśmy, by serwis był jeszcze bardziej przejrzysty i uporządkowany, choć i wcześniej w swoich opiniach chwaliliście nas za czytelną strukturę. Ale to, co jest dobre, zawsze może być jeszcze lepsze 🙂

Oto najważniejsze zmiany w wyglądzie i strukturze serwisu:

 • W prawym, górnym rogu każdej strony jest panel użytkownika (pomarańczowa zakładka). Tam się możesz zalogować, wylogować, zawiesić lub zlikwidować swoje konto, zmienić hasło, uzupełnić lub zmienić swoje dane, sprawdzić status swojego abonamentu oraz zamówić pierwszy lub kolejny abonament. Z czasem rozwiniemy tę sekcję o różne interesujące funkcje, np. możliwość znajdowania przyjaciół wśród innych użytkowników serwisu, skrzynkę pocztową do korespondencji z innymi użytkownikami itd. Zaczniemy wspólnie tworzyć zgraną społeczność 🙂
 • Ze stron serwisu całkowicie usunęliśmy wszystkie reklamy. Myślę, że trudno byłoby znaleźć drugie tak ciche, spokojne i bezpieczne miejsce w internecie, jak SuperKid 🙂
 • w sposób bardziej widoczny rozdzieliliśmy sekcję z artykułami dla rodziców od sekcji z materiałami dla dzieci. Do każdej z nich dostaniesz się, klikając w jedną z niebieskich zakładek na górze strony (Dla dzieci / Dla rodziców). Dzięki temu nie będzie Cię przytłaczać nadmiar kategorii w bocznym menu, bo po wejściu do sekcji Dla dzieci, będziesz widzieć tylko menu dla dzieci, które i tak jest wystarczająco obszerne 😉
 • kolorowanki dla dzieci (5-8 lat) rozbiliśmy dokładniej na sekcje tematyczne, żeby użytkownik mógł szybciej znaleźć potrzebny mu temat. Kolorowanek wciąż przybywa, więc konieczny był ich lepszy i bardziej przejrzysty podział.
 • łamigłówki dla przedszkolaków zostały rozbite na dwa działy: łamigłówki dla dzieci i ćwiczenia dla dzieci. Te pierwsze są tematyczne, te drugie to ćwiczenia nastawione na rozwijanie konkretnych umiejętności. Będzie Ci teraz o wiele łatwiej znaleźć odpowiednie arkusze.
 • Zmieniliśmy także podział na sekcje w Elementarzu. Myślę, że teraz będzie o wiele wygodniejszy. W tym roku szczególnie postaramy się rozwinąć sekcję „Nauka czytania”, bo o nią było sporo próśb. Na pewno już we wrześniu pojawią się pierwsze ćwiczenia.
 • W dziale Bajki i opowiadania wydzieliliśmy odrębne sekcje na teksty dłuższe, wieloodcinkowe. Dzięki temu łatwiej do nich trafisz, sięgając po kolejny odcinek bajki czy opowieści. W przygotowaniu są już nowe opowiadania w odcinkach. Myślę, że Twoje dzieci polubią  je tak samo, jak Korę czy Kofenka.
 • W językach obcych utworzyliśmy oddzielne działy na ćwiczenia online, tak by dziecko – siadając przed komputerem – miało tego typu ćwiczenia w jednym miejscu. Możesz zajrzeć do sekcji Angielski – Gry i testy online, żeby sprawdzić, jak to wygląda.
 • Zupełnie przeorganizowaliśmy dział Ortografia. Teraz podział jest o wiele bardziej przejrzysty i szybciej trafisz do poszukiwanych ćwiczeń.
 • Podobne zmiany zaszły w dziale Matematyka dla dzieci. Teraz, wchodząc do sekcji dodawanie, mnożenie, dzielenie lub odejmowanie, trafisz na wyraźny i jednolity podział na zakresy liczbowe oraz podział na ćwiczenia do wydruku i online.
 • Stworzyliśmy sekcję „Pomocne dla użytkownika” (ostatnia zakładka w menu „Dla dzieci”), gdzie w jednym miejscu znajdziesz różne pomocne narzędzia, które ułatwią poruszanie się po serwisie i szybsze znajdywanie poszukiwanych materiałów. Tę sekcję z czasem znacząco rozwiniemy. Przede wszystkim dopracujemy wyszukiwarkę – teraz dzięki niej będziesz mógł wyszukiwać materiały wg słów kluczowych z podziałem na strony w serwisie i arkusze do wydruku. Jak już wyszukiwarka będzie w pełni funkcjonalna, to napiszę oddzielny post na ten temat. W sekcji „Pomocne dla użytkownika” będziemy również informować o nowościach. Jeśli chciałbyś otrzymywać informacje o nowo dodanych materiałach mailem, wystarczy zapisać się na darmowy biuletyn – tu się nic nie zmieniło.
 • dużą pomocą dla tych, którzy trochę gubili się w serwisie będą tzw. „breadcrumbs” (dosł. okruchy) na górze strony. Na szczycie białej części strony znajdziesz poziome belki, które powiedzą ci, jak dokładnie dotarłeś do danego miejsca w serwisie i w którym jego miejscu jesteś. Klikając w dowolną z tych belek, możesz się cofnąć do działów nadrzędnych aż do strony głównej włącznie. Jednym słowem – nawigacja po serwisie będzie znacznie wygodniejsza.
 • wszystkie informacje o nas (nasza misja, poznaj nas, dane firmy, opinie itd.) przenieśliśmy do stopki i tam je zawsze znajdziesz. Także link do formularza kontaktowego.

Uff, trochę tego wyszło 🙂 Chciałam jeszcze napisać o paru nowościach innego typu, ale chyba nie strawisz tak długiego wpisu. Napiszę więc o tym oddzielnie w najbliższych dniach 🙂

Tak naprawdę jest jeszcze przy serwisie sporo pracy, bo nie wszystko zdążyliśmy przygotować na czas. Ale  zależało nam, żeby jeszcze przed końcem wakacji udostępnić Ci podstawową wersję serwisu, z której mógłbyś już swobodnie korzystać. My tymczasem będziemy wykańczać prace, naprawiać usterki, wprowadzać dalsze poprawki i ulepszenia. No i oczywiście – od września – zaczniemy publikować nowe materiały dla dzieci.

Napisz proszę w komentarzach, jak podoba Ci się nowy SuperKid? Czy jest dla Ciebie bardziej przejrzysty i przyjazny w użytkowaniu? Czy spełnia Twoje oczekiwania? Bardzo jesteśmy ciekawi Twojej opinii 🙂

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (6)

 • Anka pisze:

  Nowa odsłona jest super 🙂 Szczególnie podobają mi się te belki na górze, które mi pokazują, gdzie teraz jestem. Są rzeczywiście bardzo pomocne. Kolorki ładne, układ przejrzysty no i brak reklam robi swoje. Jestem zdecydowanie na TAK 🙂

 • Agnieszka pisze:

  Bardzo podoba mi się nowa wersja. Jest rzeczywiście o wiele „przyjaźniejsza” dla oka. Napisałam w sugestiach, że pola loginu, hasła i wyszukiwarki wymagają wykasowania wpisu istniejącego. Może to można by zmienić.Pozdrawiam i życzę dalszego owocnego rozwoju :))))

 • Dorota pisze:

  Odwaliliście kawał dobrej roboty:) Nowa odsłona jest na medal. Czcionka i kolory nie męczą oczu, czytelne menu. Dobrym posunięciem było podzielenie serwisu na sekcje dla dzieciaków i dla rodziców. Moja córcia uwielbia wasze łamigłówki i teraz łatwo możemy do nich dotrzeć;) Pozdrawiam serdecznie

 • aldona pisze:

  witam!
  I ja powiem że jestem zachwycona nową odsłoną. Wszystko przejrzyste i łatwiejsza dostępność do interesujacych materiałów.
  Naprawdę na 6 +
  Pozdrawiam i dziękuję!

 • Daria pisze:

  Witam! Będę szperać intensywnie i być może znajdę jakieś niedoskonałości i o nich doniosę 🙂 Póki co jestem zachwycona czytelnością i przejrzystością nowej odsłony, intuicyjnie udaje mi się trafić na materiały, które są mi potrzebne i teraz dopiero widzę jak bogaty i rozbudowany jest serwis. Bardzo dziękuję za włożoną pracę.

 • Monika pisze:

  Jestem zachwycona generatorem działań pisemnych. Wbrew temu co twierdzą niektórzy, w klasie III wprowadzamy obliczenia sposobem pisemnym tyle, że nie w tak szerokim zakresie jak się to robiło realizując starą podstawę programową. Osobiste doświadczenie podpowiada mi, że im lepiej wyćwiczymy z dziećmi tę umiejętność w klasach I-III, tym lepiej poradzą sobie z matematyką w klasie IV.Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *