Kolorowanki – Bezpieczeństwo Dziecka

czerwiec 7, 2010 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Rodzice i dziecko

Tym razem mamy dla Was niespodziankę. Przygotowaliśmy 4 kolorowanki o tematyce „Bezpieczeństwo Dziecka”, a treść pozostałych zależy… od Was 🙂 Czyli urządzamy prawdziwy koncert życzeń! Będziemy ten zestaw kolorowanek stopniowo uzupełniać, rysując następne obrazki według Waszych sugestii. Miejsca jest obecnie na 8 nowych kolorowanek, ale jeśli będzie potrzeba, to jeszcze ten zestaw zwiększymy.

Napisz, co byś chętnie widział(a) na takiej kolorowance? Jaką tematykę podejmujesz z dzieckiem (w zakresie bezpieczeństwa) i brakuje Ci „wizualizacji problemu”? Prosimy o w miarę szczegółowe zobrazowanie, żeby nasz grafik mógł narysować obrazek zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Sugestie prosimy zostawiać poniżej, w komentarzach.

Będzie jak w tym powiedzonku: „Mówisz i masz!” 🙂

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (14)

 • Ania pisze:

  Witam bardzo fajnie by było gdyby obrazki dotyczyły też niebezpieczeństw na wsi na przykład że na pole szczególnie w czasie żniw wchodzić nie można,jeszcze można by kolorowankę zrobić z numerami alarmowymi 3+1,te trzy numery plus 112 który jest ważny,
  112 -alarmowy numer ma!!!
  pozdrawiam

 • Numer 112 już został wstawiony. Z numerami alarmowymi przygotujemy jeszcze wkrótce łamigłówki rysunkowe, żeby dzieci z nimi oswoić.

  Bezpieczeństwo na wsi to temat bardzo dobry, z tym że musimy zastanowić się wspólnie, jak to przedstawić na kolorowance. Żeby dać dziecku do zrozumienia, że jest to niebezpieczne, ale jednocześnie żeby nie ilustrować tragicznych skutków lekkomyślności.

  Jeśli ktoś ma pomysł, to prosimy o podzielenie się 🙂

 • Kasia pisze:

  Dziękujemy za kolorowanki, które już są dostępne. Prosimy o prfilaktykę związaną z bezpieczeństwem podczas lata: kąpiel w miejscu strzeżonym , ochrona przed słońcem- noszenie czapki na głowie, olejki z filtrami. Pozdrawiamy!

 • Renata pisze:

  Witam, super pomysł i tematyka na najbliższe wakacje.Wiele pomysłów jest już przedstawionych.Ja proponuje również poruszyć temat unikania obcych, nie ufania nieznanym ludziom, a w czasie wakacji jest to myślę częsty problem, pozdrawiam

 • Ania pisze:

  Witam!
  Kolorowanki są super. Poruszają wiele trudnych tematów. Brakuje mi tematu dotyczącego bezpieczeństwa letnich zabaw na podwórku. Gdzie jeździć na rowerze, konieczność noszenia kasku, jak korzystać z huśtawki na placu zabaw, itp.
  Pozdrawiam!

 • Wkleję tu wypowiedź, jaką jedna z użytkowniczek zostawiła w Sugesterze:

  Kolorowanki mogą dotyczyć jeszcze: niebezpiecznych zabaw podczas prac polowych w lecie na wsi, kąpiele i skoki do wody w zakazanych miejscach,zabawa zapałkmi itp. np. w lesie. Joanna

  …………….
  Ja tylko mam ciągle te same wątpliwości, które podałam w komentarzu nr 2. Na kolorowankach powinniśmy przedstawiać sytuacje pokazujące BEZPIECZNE zachowania. Nie możemy przedstawiać potencjalnie niebezpiecznych zachowań, żeby nie utrwalać ich widoku w głowie dziecka. Nie możemy na przykład pokazać dziecka bawiącego się przy maszynie rolniczej lub skaczącego na główkę do wody, bo to byłoby wizualnym utrwalaniem złych zachowań.

  Ochrona przed słońcem, jazda w kasku na rowerze drogą tylko dla rowerów, kąpiel na plaży strzeżonej – to są tematy, które pokazują bezpieczne zachowania i na pewno takie przygotujemy.

 • Część tematów już zrealizowaliśmy. Będziemy czekać na kolejne sugestie. Jeśli w jakimkolwiek momencie przyjdzie Ci pomysł do głowy – wejdź tu i od razu zapisz, zanim Ci ucieknie 😉 Bezpieczeństwo dziecka to temat zawsze aktualny i będziemy go cały czas mieć pod lupą.

 • Małgorzata pisze:

  Witam, super pomysł moje dzieci uwielbiają kolorowanki i na pewno skorzystam z zamieszczonych. Przyłączam się do wcześniejszej wypowiedzi, że brakuje tematu unikania obcych, w czasie wyjazdów często przebywamy w obcych miejscach i może należałoby wskazać też dzieciom sposoby radzenia sobie w przypadku odłączenia się od grupy czy rodziców.Pozdrawiam.

 • Joanna pisze:

  Witam! Bardzo podobają mi się kolorowanki obecne w serwisie. Przy okazji ćwiczeń manualnych są pretekstem do rozmów o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Część dzieci wyjeżdża na swoje pierwsze obozy czy kolonie. Warto byłoby zaznaczyć w kolorowankach niebezpieczeństwo jakie czyha w przypadku oddalenia się od grupy lub nieposłuszeństwa wobec wychowawcy – chodzi mi o nie przestrzeganie ogólnych reguł. Myślę tu o zwłaszcza o wycieczkach w góry czy kąpiele w morzu. Można tez przy wycieczkach górskich zwrócić uwagę na ubiór – zwłaszcza obuwie..
  Pozdrawiam serdecznie!

 • Bozena pisze:

  Potrzebne są kolorowanki na temat”Zostaję sam w domu”
  -Moja ulubiona maskotka zostaje ze mną,
  -telefony do rodziców,
  -Tablica informacyjna na lodówce,
  -w co się bawić/ kolorowanki, gry, ..
  -obcy puka do drzwi, nie otwieram
  – itp.

 • Beata pisze:

  Witam! Kolorowanki są bardzo fajne! Dziękuję. Przyłączam się do wcześniejszej wypowiedzi, że brakuje tematu dotyczącego bezpieczeństwa letnich zabaw na podwórku i na placach zabaw.
  Bardzo serdecznie pozdrawiam!

 • Wklejam informację, którą dostałam mailem od p. Wioletty:

  W kwestii tematów z zakresu bezpieczeństwa, to jest już zamieszczone wiele zagadnień. Mnie jednak zabrakło dwóch: zgubiłem się w lesie, sklepie, w mieście… jak się zachować itp. oraz zwrócenie uwagi na substancje żrące, trujące dostepne w domach. Będę wdzięczna za umieszczenie ich na stronie – nie tylko dla przedszkolaków – dzieci z klas 1-3 też uczulamy na wszystkie zagadnienia związane z bezpieczeństwem… i chętnie możemy skorzystać z takich pomocy. I jeszcze jedno -gratuluję pozyskania świetnych grafików.

 • Aga pisze:

  Bardzo mile widziałabym materiały nt bezpieczeństwa w formie kolorowych clipartów czy innych grafik. W mojej pracy używam bardzo dużo prezentacji multimedialnych, które łatwo docierają do dzieci, ciężko jest nieraz znaleźć odpowiednie, kolorowe, dobrej jakości grafiki.. Teraz zaczyna się sezon wakacyjny, przydałyby się grafiki o bezpiecznym podróżowaniu – np nie wychylać głowy przez okno pociągu, nie przekraczać krawędzi peronu, jeździć zawsze z zapiętymi pasami-także w autokarze, na placu zabaw – nie bawić się na urządzeniach popsutych, uważać na inne dzieci – np czy na dole zjeżdżalni nie stoi inne dziecko… A w świetle ostatnich wydarzeń, potrzebne są materiały z zakresu bezpieczeństwa na basenie..

 • Joanna Sławuska pisze:

  Prosze o kolorowankę poruszającą bezpieczne korzystanie z rowerów wodnych, łódek , kajak- kapok, nakrycie głowy. I moze cos z bezpieczenstwem podczas wedrówek górskich: Nie zbaczam ze szlaku, uzywam mapy, odpowiednie buty.Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *