Zawsze masz prawo WYBORU

maj 11, 2010 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Rodzice i dziecko

Wyobraź sobie taką sytuację.  Wchodzisz do pałacu, który kusi różnymi ponętnymi komnatami. Możesz do każdej wejść, bo drzwi są otwarte. Wchodzisz na próbę do jednej z nich, zamykając za sobą drzwi. Rozglądasz się wokół siebie, zapoznajesz się z wnętrzem komnaty i po krótkich oględzinach stwierdzasz, że to nie dla ciebie. Siadasz i czekasz, aż ktoś Cię stamtąd wypuści. Siedzisz i czekasz, a tu nic. Nikt po ciebie nie przychodzi i nie mówi „możesz wyjść”. Zaczynasz się irytować i kląć pod nosem. Potem walisz pięścią w drzwi, a Twój język staje się coraz bardziej niewybredny. ZMUSZAJĄ CIĘ, BYŚ SIEDZIAŁ TAM, GDZIE NIE CHCESZ? TO SKANDAL!!!  Teraz już walisz i kopiesz w drzwi z całych sił.

A ja się grzecznie pytam: Czemu nie naciśniesz klamki i tak po  prostu nie wyjdziesz?

Zdumiewa mnie u niektórych ludzi to, jak potrafią  utrudniać życie sobie i innym. Stwarzają sztuczne problemy, po to tylko, żeby mieć okazję do okazywania złości, czasem wręcz agresji. Ilość jadu, jaki wówczas wylewają, jest zdolna powalić nawet byka 😉

Ja już jestem trochę zmęczona takimi „kolesiami walącymi w drzwi” wyjściowe naszego serwisu i zdecydowałam się w końcu na to, by wszystkim nie-abonentom wysłać wiadomość. Nie musiałam jej wysyłać do abonentów, bo oni weszli do tej mojej komnaty i chyba całkiem nieźle się w niej czują, skoro się rozgościli.

Oto fragment tego maila.

……………………………..

To, o czym chcę teraz napisać, wydawało mi się oczywiste, ale po kilku mailach, jakie otrzymałam w ostatnim czasie, widzę, że nie dla wszystkich jest to jasne. Dlatego lepiej, jeśli napiszę to czarno na białym.

Nikogo nie zmuszamy do tego, by rejestrował się w naszym serwisie, by korzystał z naszej oferty i by otrzymywał od nas maile. Jeśli nie interesują Cię informacje o naszych gratisach, konkursach i promocjach, po prostu usuń swoje konto z serwisu. Po usunięciu konta nie otrzymasz ode mnie ŻADNEJ wiadomości.

Jeśli nie zapoznałeś się z Polityką Prywatności, którą sam zaakceptowałeś, rejestrując się w serwisie, przeczytaj ją TERAZ. Jeśli się z nią nie zgadzasz,
usuń swoje konto.

Jeśli uważasz, że mamy nieszczere intencje lub próbujemy Cię naciągnąć,
usuń swoje konto.

Jeśli uważasz, że to co robimy, nie jest Ci do niczego potrzebne,
usuń swoje konto.

Usunięcie konta jest naprawdę łatwe. Informacja o tym, jak to zrobić, jest w KAŻDYM wysyłanym przeze mnie mailu, na samym dole treści. Ale dla jasności, podam wyraźnie tę instrukcję także tutaj:

1.ZALOGUJ się do serwisu na swoje dane

2.
Na głównej stronie, w prawej kolumnie, pojawią się linki:
-Twoje dane
-Abonament
-Rezygnuję z konta
-Wyloguj

Kliknij w link „Rezygnuję z konta”.

3. Pojawi się okienko, które poprosi Cię o potwierdzenie tego zamiaru.
Kliknij TAK.

I już 🙂 Tylko tyle. Praktycznie dwa kliknięcia.
Jeśli nie pamiętasz swoich danych do logowania, napisz do nas prośbę o przypomnienie.

SuperKid powstał dzięki olbrzymiej pasji i chęci, by pomagać dzieciom. Jest skierowany do ludzi pozytywnych i otwartych. Zamierzamy skupiać wokół siebie tylko takie osoby, które doceniają ogrom pracy włożony w serwis  i które mają do nas zaufanie.

Naszym celem jest utrzymywać kontakt TYLKO z tymi, którzy CHCĄ korzystać z naszej pomocy, czy to w formie płatnego dostępu, czy to w formie materiałów darmowych. Z tymi, którzy widzą wartość tego, co tworzymy.

Jeśli NIE należysz do tej grupy, usuń swoje konto. Nawiasem mówiąc, usunięcie konta wymaga znacznie mniej zachodu, niż jego założenie 😉

I to by było na tyle.

Jeśli natomiast zaliczasz się do naszych przyjaciół i podoba Ci się to, co oferujemy, przepraszam, że byłeś zmuszony czytać ten mój wywód. Pewne rzeczy wymagały jednak klarownego wyjaśnienia.

……………………………..

Warto się czasami zastanowić nad naszym zachowaniem w sieci. Niektórzy postępują zupełnie irracjonalnie, a potem dziwią się, że świat wokół nich też się staje irracjonalny…

W sumie jak tak patrzę na statystyki, to ilość zarejestrowanych  po tym mailu nie zmalała. Bardzo możliwe, że ci walący w drzwi nie zadali sobie nawet trudu, żeby przeczytać tę wiadomość i za jakiś czas znowu będą marnotrawili mój czas i energię, które zdecydowanie wolałabym przeznaczyć na tworzenie materiałów do serwisu.

Chciałabym mieć w gronie naszych użytkowników tylko takich, którzy wiedzą, do czego służy klamka i którzy się nią posłużą, gdy będą już chcieli wyjść ;).

Jeden z tych, który „został wypuszczony” wyszedł i na odchodnym… jeszcze raz kopnął w drzwi. Naprawdę żal mi takich ludzi, bo chyba muszą czuć się w życiu nieszczęśliwi.

Przy okazji chciałam podziękować za wszystkie serdeczne i ciepłe maile, które dostałam w odpowiedzi. Było to bardzo miłe, tym bardziej, że nie wyszły one od naszych abonentów, którzy znają wartość naszego serwisu, tylko od nie-abonentów, którzy korzystają z naszych materiałów prawdopodobnie bardziej sporadycznie.

SuperKid nie jest dla każdego. Jest tylko dla tych, którzy chcą z nami być.

Pozostałych prosimy o grzeczne opuszczenie sali 😉

PS.1

Mam nadzieję, że tym wpisem rozwiałam wątpliwości co do tego, do kogo dokładnie skierowałam tę wiadomość mailową. Dla jasności dodam, że przez walenie w drzwi rozumiem nieuzasadnione i mało kulturalne oskarżanie nas o naciągnie ludzi na pieniądze, robienie z nich idiotów, wysyłanie spamu.

PS.2

Podobnie jest z innymi serwisami (przynajmniej tymi porządnymi). Jeśli się gdzieś rejestrujesz, sprawdź:
1. czy mają Politykę Prywatności (najczęściej musisz ją zaakceptować przy rejestracji. Jeśli nie ma czegoś takiego, uciekaj stamtąd 😉
2. zanim ją zaakceptujesz, sprawdź, czy się z nią zgadzasz (a przede wszystkim, czy jest tam określone, jak możesz usunąć swoje dane)
3. gdy rezygnujesz z usług serwisu, poproś o usunięcie danych – w sposób określony w Polityce Prywatności. Najczęściej również na samym dole wysyłanych maili jest informacja, jak zrezygnować z ich otrzymywania.

Pamiętaj – zawsze masz prawo wyboru, czy chcesz korzystać z usług, czy nie.

PS.3

Może nasi abonenci wypowiedzą się trochę na ten temat, czy czują się naciągnięci lub w inny sposób oszukani?


Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (31)

 • Żania pisze:

  Witam, no muszę powiedzieć, że trochę się zdziwiłam,
  że są negatywne opinie ja się zalogowałam po raz pierwszy na stronę jakoś jesienią. I od razu zdecydowałam się wykupić roczny abonament.

  W między czasie odbywałam praktyki ( i dzięki że Was mam), materiały zamieszczone na tej stronce naprawdę mi pomogły… zawsze kiedy po lekcji zostało mi trochę czasu, miałam wydruk z zadaniami „z wiedzy ogólnej” jak nazwaliśmy je z dzieciakami -> i szczerze mówiąc z tych ciekawostek dzieciaki najbardziej się cieszyły:-)

  niedawno za kilka zdań w plebiscycie wygrałam dodatkowe 6 miesięcy abonamentu..więc tak naprawde jak rozliczy się koszty „utrzymania” w serwisie to sprawa groszowa..a dla kogos tak niezorganizowanego jak ja, pomoc i możliwość znalezienia gotowych materiałów jest darem niebios;)

  pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki:-)

 • Monika pisze:

  Witam, ja również jestem zaskoczona,jeśli komuś się coś nie podoba to niech tu nie zagląda i tyle, ja jestem bardzo zadowolona z tej stronki i nie zrezygnyje z niej jest wszystko to czego potrzebuje, a jeśli mam jakies życzenia to po prostu pisze w sugestiach i po jakimś czasie się pojawiają w miarę możliwości, wiadomo że ciężko wszystkim dogodzić, więc komu się nie podoba niech tu nie zagląda a nam zadowolonym użytkownikom a nie przymuszonym bedzie się na pewno lepiej kożystało,a głupie komentarze niech pozostawią dla siebie.Proszę sie nie przejmować takimi meilami róbicie dalej to co robicie dobrze i to sie liczy pomagacie wielu dzieciom i rodzicom, a nawet nauczycielom oby tak daslej pozdrawiam i miłego dnia życzę.

 • Izabela pisze:

  ja również jestem zdziwiona takim zachowaniem niektórych, ale cóż, w dobie powszechnego dostępu do internetu i do strony SuperKid, zawsze natrafi się na osoby negatywnie nastawione. Najczęściej do wszystkiego. Dobrze, że są w mniejszości 🙂 Ja odnalazłam Was, jeszcze jak jeszcze był darmowy dostęp do całego serwisu, potem wszedł abonament z którego od razu skorzystałam. I jestem zadowolona. Mimo, że nie wykorzystuje jeszcze wszystkich możliwości, bo mam dopiero 3 letnią córeczkę. Ale już dobrze sobie radzi układając puzzle na stronie, czy kolorując książeczki do samodzielnego złożenia (np. o zwierzątkach i ich mieszkankach) – super pomysł. Mniej czasu mi zajmie wydruk i złożenie niż wypad do sklepu. A i zabawa jest przy tym dla mamy a potem dla dziecka
  Pozdrawiam i życzę dalszego zapału w tworzeniu SuperKid i samej pozytywnej energii

 • Magdalena pisze:

  Superkid to rewelacyjna strona korzystam z niej codziennie moje dziecko ma lepsze wyniki w nauce poleciłam tę stronę 5 osobom które są bardzo zadowolone. Jest tu tyle testów , porad dla rodziców REWELACJA

 • Beata pisze:

  Witam bardzo mnie dziwi to, że są osoby którym nie podoba się Państwa portal ja korzystam z niego bardzo często drukuję wiele ćwiczeń i zadań, które moje dzieci chętnie rozwiązują. Czytam artykuły dotyczące rozwoju dzieci i porady jak je wychowywać.
  Cieszę sie, że jest taki portal i że mogę z niego korzystać.
  pozdrawiam i życzę dalej tak wspaniałych pomysłów.

 • Ja myślę, że to nawet nie o to chodzi, że się komuś nie podoba. Prawdę mówiąc, nie jestem pewna, na ile te osoby zadały sobie trud, żeby lepiej poznać nasz serwis. Co one w ogóle o nas wiedzą.

  Chodzi głównie o to, że serwis jest płatny 🙂 To ich najbardziej irytuje. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że w internecie wiele rzeczy jest darmowych. Nie biorą jednak pod uwagę, że wszystko ma swoją cenę. Jeśli gdzie indziej jest coś bezpłatne, to najczęściej jest to kiepskiej jakości lub jest tego mało. Na dodatek, jak się poda w takim darmowym serwisie własny adres mailowy, to się otrzymuje na skrzynkę co tydzień jakieś materiały reklamowe przeróżnych firm, z którymi ten serwis współpracuje. Bo przecież oni też muszą z czegoś żyć.

  My staramy się utrzymać nasze ceny naprawdę na niskim poziomie. Za cenę dwóch godzin korepetycji otrzymuje się dostęp przez cały rok do olbrzymiej masy materiałów, których ilość z każdym tygodniem rośnie. Jest to wartość która ZNACZNIE przewyższa kwotę 72 zł.

  Jeśli komuś nie odpowiada profil naszego serwisu, powinien po prostu się wypisać, a nie tracić czas – swój i mój – na przesyłanie mi zjadliwych maili.

  Wiem, że to co robimy jest bardzo potrzebne, a każdy musi już zdecydować sam, na ile chce z tego skorzystać na warunkach, które proponujemy. Każdy ma prawo wyboru :).

 • aldona pisze:

  Jestem zaskoczona negatywnymi opiniami . Podobnie jak w pierwszym komentarzu po 1 wejściu na stronę SUPERKID.pl w przeciągu dosłownie kilku minut wiedziałam że takiej drugiej strony dla mojego dziecka nie znajdę (jest dyslektykiem) . tego samego dnia wykupiłam abonament. I jestem BARDZO ZADOWOLONA!
  Przygotowanie takich materiałów (Super jakość i Ilość)wymaga z pewnością wiele pracy.I nie widzę nic niewłaściwego w pobieraniu opłat. Materiały dodatkowe są ukłonem w stronę nie- abonentów i powinny zamiast krytyki przynieść raczej pochwałę i podziękowanie.
  Aldona

 • Iwona pisze:

  To niemożliwe,że są negatywne opinie.Jestem zbulwersowana.Ten serwis to zbawienie dla mnie. Pracuję w przedszkolu i korzystam niemal na bieżąco z materiałów serwisowych.Karty pracy, bajki edukacyjne i inne materiały, to przecież są rzeczy których my już nie musimy opracowywać, to są „gotowce”, które tylko wydrukujemy. Nie muszę siedzieć w domu godzinami (jak to wcześniej bywało)i opracowywać tematy, one po prostu już są.Korzystałam nawet z filmików edukacyjnych podczas zebrania z rodzicami.Nie to niemożliwe, aby tak źle mówić, czy pisać.To się nie mieści w głowie.Niski ukłon w strone Pani Joli, która to wymyśliła…..Iwona

  0

 • Ola pisze:

  Naleze do szczesliwych abonentow serwisu od zaledwie kilku miesiecy (szkoda , ze nie dluzej :-). Jestem Mama trojki maluchow i nauczycielem w Szkole Sobotniej w USA. Materialy zawarte na serwisie sa nieocenione i w domu i w szkole – sa innowacyjne, przejrzyste i lubiane przez dzieci, a cena abonentu jak najbardziej przystepna.Mam nadzieje, ze superkid bedzie istnial i rozwijal sie , wbrew zlosliwym i bezpodstawnym opiniom.

 • Sylwia pisze:

  Ja również nie wiem skąd biorą się te negatywne opinie. Osobiście jestem zachwycona stroną. Materiały tu zamieszczone są mi baaaardzo pomocne zarówno w pracy z moim własnym dzieckiem, jak i z dziećmi, z którymi prowadzę zajęcia terapeutyczne. Nie żałuję wydanych pieniędzy na abonament i z pewnością go przedłużę 🙂 Mam nadzieję, że strona będzie się dalej tak wspaniale rozwijać. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!!!

 • Madzia pisze:

  Witam serdecznie!
  Do wszystkich powyższych komentarzy, pod którymi się oczywiście podpisuję, chciałam dodać jedynie, że serwis SuperKid.pl jest w moim mniemaniu najlepszym serwisem dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
  Wszystkie materiały są skrupulatnie przygotowane i dotyczą jak najbardziej realnej tematyki, którą w prosty i jasny sposób możemy przekazać dzieciom.

  Korzystając z przeróżnych rzeczy, które nam udostępniacie, oszczędzamy nasz cenny czas i naprawdę wiele nakładów finansowych, dlatego, tym bardziej doceniam Waszą pracę i wiem, że ona też wymaga wielu nakładów. Dlatego ja – jestem bardzo zadowolona, z tego, że strona SuperKid.pl „docenia” i odbiorców i nadawców.

  Dodatkowo, jestem szczerze zaskoczona, oczywiście pozytywnie, że co tydzień są przesyłane informacje o nowych materiałach, że w wielu sprawach Redakcja konsultuje się z odbiorcami i że wszyscy jesteśmy traktowani równo 🙂

  Za wszystkie rady, wskazówki, realność w tym co robicie (!!!), pasję i za szczerość w prowadzeniu portalu – bardzo dziękuję:)

 • Agnieszka pisze:

  Moja córka bardzo często korzysta z tej strony i ani przez chwilę nie żałowałam wykupienia abonamentu. Pozdrawiam. Oburzeni powinni się wyrejestrować albo wykupić abonament.Trudno żądać by wszystko było dostępne gratis. Szanujmy czyjś czas i chęci.

 • Monika pisze:

  Raz trafiłam na tę stronkę i od razu zdecydowałam się na wykupienie abonamentu. Materiały są rewelacyjne i jestem BARDZO ZADOWOLONA. Myślę, że nie ma osoby, której mogłyby się nie spodobać materiały tu zawarte, a te negatywne meile to czysta ludzka złośliwość, na którą nie powinniśmy zwracać uwagi. To jest Wasza ciężka praca, za którą otrzymujecie zapłatę, a dla nas i tak się opłaca w 100% ponieważ całoroczny abonament to zaledwie 10 gazetek z zadaniami edukacyjnymi, a tu mamy tego ogrom.
  Pozdrawiam i dziękuję 🙂

 • Dorota pisze:

  Powiem tylko tyle- wasza strona jest najlepszą stroną na jakiejkolwiek kiedykolwiek byłam i jest najczęściej otwierana przeze mnie prócz maila! od razu kiedy ją zobaczyłam wykupiłam abonament i…. NIE ŻAŁUJE!!!!:D powiem może i trochę brzydko, ale…:P:P nie bede sobie żałować – komu się nie podoba niech spada:D
  ps. najlepiej olać takich ludzi bo nie warto nimi sobie zaprzątać głowy, strata czasu.

 • Halina pisze:

  Witam serdecznie!
  W pełni podzielam zdanie moich przedmówców. Strona jest SUPER. Pracuję w szkole od wieeeelllluuuu lat, ale bardzo chętnie wykorzystuje materiały na niej zamieszczone. Niezmiernie się cieszę, że nie muszę przeszukiwać „całego” internetu, by znaleźć ciekawe materiały na lekcje.
  Dziękuję za taką stronę i pozdrawiam.

 • Ewelina pisze:

  Witam,
  Ja od siebie dodam że zawsze znajdą się „krzykacze” i absolutnie nie należy się nimi przejmować, szczególnie jeśli prowadzi się tak rewelacyjny serwis jak superkid.pl

  Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za dzielenie się swoją wiedzą, która dla nas mam jest niezbędna.
  Ewelina Jakubiak

 • Dorota pisze:

  Witam i od razu dziękuję za tak świetną stronę. Dzisiaj już nie pamiętam, jak na nią trafiłam. Od dwóch lat korzystam opłacając abonament. Wykorzystuję materiały w domu dla koachanego synka i w pracy dla wspaniałej grupy dzieciaków. Ogromną pomocą jest dla mnie angielski, którego ja nigdy się nie uczyłam, a syn uczy się tego języka od klasy zerowej. Wymowa,testy, słowniczek obrazkowy i szereg innych ćwiczeń – super sprawa. Dział o rozwoju emocjonalnym pomógł przetrwać trudne początki w szkole. Uwierzyłam i w siebie i swoje dziecko. Nigdy nie żałowałam, że płacę abonament.
  Z wiecznie niezadowolonymi ludźmi stykamy się bardzo często i trzeba nauczyć się sobie z nimi radzić. Przykre jest jednak to, że znajdzie się ktoś, kto nie umie pochwalić, ale w dokuczaniu i obrażaniu jest mistrzem. Żeby wyjść nie wystarczy wiedzieć, że są drzwi, trzeba jeszcze wiedzieć jak do nich dotrzeć. Ci którzy dostali się w jakiś sposób na stronę Superkid a nie są zadowoleni, niech „wyjdą” – drogę wskazała już pani Jola – i dobrze zamkną za sobą drzwi. Najlepiej cicho, żeby nie przeszkadzać zadowolonym.
  Życzę twórcom i zadowolonym odbiorcom odporności na wiecznie niezadowolonych.

 • Kinga pisze:

  Witam serdecznie!

  Niestety nie jestem zdziwiona tymi „krzykaczami”, jak ich okreslila moja poprzedniczka Ewelina. Zawsze i wszedzie znajda sie niezadowolone z zycia osoby, ktore oskarzaja caly swiat za swe niepowodzenia. STRONA JEST SUPER REWELACYJNA. Jak tylko na nia natrafilam, wykupilam roczny abonament. Mieszkam w USA i prowadze male domowe przedszkole, gdzie baaardzo aktywnie spedzamy czas. Gotowe do wydruku karty prac, sa jak manna z nieba. A ze trzeba troszeczke za to zaplacic? A czy ktokolwiek z tych „krzykaczy” chcialby pracowac za darmo???

  Pani Jolu (mam nadzieje, ze nie brzmi to zbyt spoufale) Pani strona jest naprawde swietna. Tak trzymac! Dziekuje.

 • magda pisze:

  Jeżeli ktoś uważa że Pani strona naciąga na cokolwiek to powinien się puknąć w głowę. Informacje na super kid są fantastyczne, pomoce do zajęć bardzo ułatwiają mi pracę z dziećmi. Ciesze się,że jest taka strona a opłaty abonamentowe nie są wygórowane. Pozdrawiam.

 • Ewa pisze:

  Uważam, że SUPERKID jest naprawdę SUPER!!! A, ŻE ktoś narzeka…no cóż, zawsze tak już jest.Pozdrawiam zadowolonych.

 • Renata pisze:

  Witam!
  Gdy odkryłam Superkid, byłam szczęśliwa, że wreszcie znalazłam coś odpowiedniego dla siebie. Od razu wykupiłam abonament. Oszczędzam czas, bo po prostu mam tu gotowce. Cieszę się z nowych działów. Podziwiam za wspaniałe pomysły. Materiały wykorzystuję w zabawach ze swoimi dziećmi, a także w pracy w szkole specjalnej. Proszę się nie przejmować negatywnymi opiniami. Dziękuję i pozdrawiam.

 • Sylwia pisze:

  Witam
  Muszę przyznać, że ostatnio dochodzę do wniosku, że świat jest pełen zgorzkniałych ludzi czekających tylko na okazję aby zatruć innym życie i popsuć humor. Wrecz sprawia im to ogromną przyjemność. Cóż odbiorcom takich negatywnych opinii życzę wytrwałości i obojętności na takie uwagi, gdyż najważniejsze jest że to co w tym wszystkich robicie. Jest to mianowicie niesienie niesamowitej pomocy edukacyjnej i wychowawczej dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom. Mam dwójkę dzieci w wieku 8 i 6 lat i oboje uwielbiają „karteczki” z zadaniami. Panie w szkole cały czas bazują na pomocach jakie tu można znaleźć. Używają ich jako materiał ćwiczeniowy i uzupełniający, który jest na dodatek ciekawy.
  Niech ci „krytycy” napiszą jakie lepsze pomysły mają dla chłonnego wiedzy rozumu dziecka. No chyba, że siedzenie przed TV lub granie w głupie gry co tak na prawdę jest bardzo wygodne bo zmienia dziecko w kapustę, z którą nie trzeba rozmawiać.
  Dzieci są naszą przyszłością, w którą absolutnie warto inwestować.
  Strona jest rewelacyjna powinniście być z siebie dumni.
  Pozdrawiam

 • Dziękuję wszystkim za dotychczasowe komentarze. Pani Sylwio, jesteśmy dumni 🙂 Jednak człowiek jest tylko człowiekiem, nie automatem. Jeśli mail od Pana Złośliwego Negatywa lub Pani Wielce Oburzonej trafi na mój słabszy dzień, to bywa, że jest mi po prostu przykro. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że ludzie są bardzo różni i trzeba wyrobić w sobie „gruboskórność”. Pracuję nad tym 😉

  Jedno jest pewne – SuperKid to serwis dla ludzi otwartych, życzliwych i pozytywnie myślących. Tego chcemy przecież nauczyć nasze dzieci. Jeśli ktoś ma inną filozofię życiową, to do nas po prostu nie pasuje.

 • marianna pisze:

  Witam!
  Ta strona jest SUPER. Korzysatam z niej dla mojej 9 letniej wnusi.Przeglądałam w necie różnorakie strony dla dzieci, zarówno dla tych młodszych ( gdy była w przedszkolu) jak i dla tych , którzy rozpoczęli naukę w szkole. Powiem krótko: takiej drugiej strony nie zanalazłam.A spędziłam wiele , wiele godzimn ( setki) szukąjac matriałów związanych z rozwojem dziecka, jak też pomagających rodzicom ( czy opiekunom) a nawet samym dzieciom korzystać z materiałów zamieszczonych na stronach dla dzieci. Na początku korzystałam z tej strony – jako zwykły gość, następmnie się zalogowałam a później wykupiłam roczny abonament.
  Ta strona jest wspaniała!!!!. Bez przemocy , reklam , czy innych denerwujących niespodzianek. Materiały edukacyjne są świetne.Można je wydrukować – i zaraz z nic korzystać.Wykorzystałam pomysł z „robakiem matematycznym ” – tylko trochę przerobiłam do nauki licz rzymskich i arabskich.Wnuczka bardzo szybko przyswoiła sobie liczby rzymskie. Wystarczyło zagrać tylko dwa razy.Z innych dziedzin też są świetne materiały.A ksiązki edukacyjne dla dzieci też kosztują!Wiem coś na ten temat – bo kupuję.
  Nie będę wymieniać wszystkiego po kolei , ponieważ każdy artykuł zamieszczony W SUPERKIDZIE jest absoltnym hitem.
  SUPERKID jest dla ludzi, którzy chcą rozszerzać wiedzę na temat rozwoju i psychiki dziecka , jak również chcą aktywnie uczestniczyć w rozwoju swoich pociech, rozumieć ich problemy, trudności i pomagać w nauce .
  No cóż , są ludzie , którzy powinni sami najpierw wziąć się za swój rozwój, żeby zrozumieć to co na tej stronie jest podane.
  Pani Jolu – tak dalej trzymać!Powinna być Pani bardzo, bardzo dumna ze swojej strony. Dziękuję .
  marianna

 • Agnieszka pisze:

  Strona jest SUPER razem z moimi dziećmi a mam ich troje uczymy się ,bawimy nie wyobrażam sobie dnia by na nią nie zajrzeć

 • Pani Jolu, życzę dalszej cierpliwości i pochwalam za zachowanie mimo wszystko grzecznego tonu wypowiedzi w duchu pozytywnego myślenia, jakie przekazuje pani w swoim serwisie, a także w książkach, które mam przyjemność posiadać.
  Być może osobom aż tak niezadowolonym pomógłby link w Pani e-mailach powodujący usunięcie konta bez potrzeby przechodzenia przez całą procedurę wymagającą logowania się. Wtedy zamiast „kopać w otwarte drzwi” mogliby „kopnąć” w tego linka, no i nie mieliby już żadnej wymówki, że nie wiedzą jak „odejść na zawsze”. Oj, nie jeden żałowałby pewnie swojej impulsywnej decyzji 😉
  Pozdrawiam serdecznie i idę spać, bo jutro od samego rana zaatakują nas dzieciaki węszące prezentów, łakoci i innych atrakcji 🙂

 • Pani Ewo, ten pomysł sprawdziłby się świetnie ale tylko w przypadku ludzi,którzy CHCĄ ROZWIĄZAĆ swój problem. Łatwo mi jest takich ludzi rozpoznać, bo oni po prostu piszą: Proszę usunąć moje dane. I to jest OK. Usuwamy i obie strony są zadowolone.

  Natomiast jest grupa ludzi, którzy zadają sobie trud, żeby do mnie pisać, ale treść ich maili wcale nie wskazuje na to, że szukają rozwiązania, tylko szukają… problemu 🙂 Ale to odzwierciedla pewną postawę części naszego społeczeństwa, którą można ująć w zdaniu: „Jestem biedną ofiarą, wszyscy chcą mnie wykorzystać i dlatego nic mi się w życiu nie udaje.” Bierni narzekacze, którym nie chce się przejąć inicjatywy w swoje ręce i obwiniają cały świat za swoje niepowodzenia. Łatwo jest takich ludzi rozpoznać, ale trudno z nimi obcować 🙂

  Prywatnie unikam takich ludzi i polecam wszystkim naszym użytkownikom, by także dbali o to, z kim przebywają na co dzień i jakimi ludźmi się otaczają. Negatywni ludzie odbierają nam pozytywną energię, która jest nam bardzo potrzebna do tego, by żyć z radością i realizować swoje cele.

  Serwis to niestety co innego – nie mam żadnego wpływu na to, kto się u nas rejestruje. Może opracujemy i opatentujemy jakiegoś wykrywacza negatywizmu, który będzie nam przesiewał użytkowników na samym wstępie 😀

 • marta pisze:

  Witam serdecznie bardzo się cięszę że należe do grona ludzi którzy są zadowoleni z serwisu, przykro się czyta jezeli ktoś krytykuje cięzką pracę innych ludzi którzy dają tyle satysfakcji mnie jako rodzicowi dwójki dzieci jak i innym rodzicom, dzięki temu serwisowi oszczedzam duzo czasu, a wiadomosci są na wysokim poziomie i trzeba to uszanować . dziekuje bardzo i pozdrawiam.

 • Joanna pisze:

  Pani Jolu, ja już pisałam, że bez przerwy korzystam z serwisu, żałuję że dopiero od roku, ale jak tylko pierwszy raz odwiedziłam suoerkid to bez zastanowienia od razu wykupiłam abonament, nawet dostałam zniżkę. Pracuję z dziećmi w kl. I – III i do tej pory sama musiałam przygotowywać dodatkowe materiały do pracy z moimi dziećmi, nie wspomnę o tym, ile dodatkowych materiałów i książeczek kupowałam. Wasz serwis jest dla mnie wielką pomocą, materiały są profesjonalnie przygotowane, atrakcyjne i ciekawe. Pracuję z nimi również na zajęciach wyrównawczych z dziećmi, które mają różne deficyty rozwojowe. Dlatego proszę w ogóle się nie przejmować jakimiś osobami, które nie mają zamiaru korzystać z tych materiałów, ale popyskować i wkurzyć innych, dlaczego nie? Jak mu się nie podoba, to niech nie zawraca głowy, a nas – zadowolonych – są przecież całe rzesze, zarówno rodziców, nauczycieli jak i dzieci, a one są przecież NAJWAŻNIEJSZE. Gorąco pozdrawiam i do spotkania w serwisie we wrześniu. Zadowolona Joanna M

 • Monika pisze:

  Witam serdecznie,
  dziękuję za książeczkę w wersji polsko-angielskiej pt.: „Wigilia”. Jest rewelacyjna. Poproszę taką o Wielkanocy dla dzieci polonijnych. Wspaniały zbiór materiałów, pomocy dla mnie, dzieci ucząc się polskiego zawsze pyatają, co dzisiaj przyniosłam „do zabawy”. Dziękuje w swoim i w ich imieniu. Z taką pomoca uczyć polskiego to naprawdę wielka satysfakcja i radość.
  Pozdrawiam. Monika K.

 • Cieszę się p. Moniko, że książeczka się spodobała. To dla mnie ważna wiadomość zwrotna. Przygotujemy analogiczną o Wielkanocy, a także stopniowo będziemy zamieszczać książeczki na inne tematy. Są także w przygotowaniu scenki dialogowe w formie rysunkowej – na pewno również się przydadzą 🙂Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *