Gramatyka angielska dla dzieci – już jest :-)

luty 4, 2007 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Angielski dla dzieci

Słowniczek obrazkowy j. angielskiego dla dzieci wzbudził spore zainteresowanie, postanowiłam więc stworzyć nowy dział: Basic Grammar for Kids, czyli gramatyka angielska dla dzieci. Nie będzie to gramatyka w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale w połączeniu ze słowniczkiem będzie stanowić pełnowartościowy kurs j. angielskiego dla Twojego malucha.

Kurs ten jest tak pomyślany, by stanowił przede wszystkim pomoc dla tych rodziców, którzy znają angielski słabo lub wcale. Dlatego opatrzony jest wymową i w części gramatycznej – dokładnym komentarzem, przystosowanym do możliwości małego dziecka (w wieku od 4 do 8 lat). Komentarz na stronie jest kierowany do malucha, ale powinien być odczytany przez rodzica. W przypadku najmłodszych dzieci, rodzic może przeczytać tekst sam i wytłumaczyć dziecku temat własnymi słowami, tak by jak najlepiej dostosować sposób objaśniania do wieku rozwojowego synka lub córeczki. Mam nadzieję, że kolorowe ilustracje umilą Twojemu dziecku czas nauki.

Pod względem funkcjonalności, kurs ten jest bardzo prosty w swej formie, ponieważ tworzę go na razie własnymi siłami. Ale wydaje mi się, że nawet w takiej postaci okaże się dla Ciebie i Twojej pociechy dużą pomocą, tym bardziej, że do treści merytorycznej możesz mieć pełne zaufanie. Co do wymowy na ścieżkach dźwiękowych – jest to akcent brytyjski. Jeśli wolisz uczyć dziecko akcentu amerykańskiego – będziesz musiał poszukać innego nauczyciela 😉 .

Chętnie poznam Twoje zdanie na temat Basic Grammar for Kids. Wszelkie opinie – zarówno pozytywne, jak i negatywne – są mile widziane. Dzięki nim ten kurs dla dzieci będzie coraz lepszy. Możesz wyrazić swoje zdanie pozostawiając komentarz w blogu lub wykorzystując formularz kontaktowy w serwisie.

Ostatnio dodałam również dwie nowe kategorie tematyczne do słowniczka: Plants i Shapes.

A zatem – nie pozostaje nic innego jak usiąść do kolejnych lekcji z dzieckiem 🙂 .

gramatyka angielska dla dzieci

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (6)

 • krystyna pisze:

  Ta lekcja jest przepiękna. Cudowne obrazki przyciągają uwagę dziecka.
  Myslę, że korzyść jest podwójna. Angielskiej gramatyki nauczy sie w ładny i przyjemny sposób nie tylko dziecko, ale i rodzice.
  Bardzo mi się podoba ta strona! Wielkie dzięki dla P. Joli.

 • Dziękuję pani Krystyno 🙂

 • Sabina pisze:

  piękne super się dziecko uczy a te obrazki coś przecudownego

 • Bardzo dziękuję, pani Sabino. Pozytywne opinie utwierdzają mnie w przekonaniu, że to co robię, ma sens :-). Ze znalezieniem odpowiednich obrazków do lekcji (w gramatyce i słowniczku) jest największy kłopot, ale powolutku posuwamy się do przodu :-).

 • jarek pisze:

  świetna strona tylko tak dalej nareszcie ktos kto potrafi nauczyc w sposob czytelny

 • Serdecznie dziękuję. Ostatnio się trochę zapuściłam, jeśli chodzi o tworzenie działu z gramatyką, ale obiecuję poprawę ;). W przygotowaniu jest kolejna lekcja – pytanie o imię.Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *