Słowniczek angielskiego dla dzieci

styczeń 14, 2007 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Angielski dla dzieci

Słowniczek obrazkowy j. angielskiego dla Waszych maluchów powoli się rozrasta i to mnie bardzo cieszy. Ostatnio dodałam jeszcze dwie kategorie i w tej chwili dostępnych jest już siedem:

Jeśli nie masz odwagi zabrać się za uczenie swojej pociechy, bo nie mówisz po angielsku zbyt dobrze (albo wcale), tym bardziej zajrzyj do słowniczka. Na każdej stronie masz możliwość przesłuchania wymowy słówek. Nie ma nic przyjemniejszego dla Twojego dziecka, niż wspólna nauka z ukochanym rodzicem.

Jeszcze z nowości – dodałam do kategorii Numbers wierszyk i piosenkę, by można było przećwiczyć liczebniki angielskie w przyjemnym kontekście 🙂 .

We wpisie Język angielski dla dzieci – kiedy zacząć podawałam już parę przykładów zabaw, do wykorzystania przy nauce dziecka słówek. Dziś podam kilka dodatkowych propozycji – tym razem jak przećwiczyć i utrwalić liczebniki.

Poza recytacją wierszyka i śpiewaniem piosenki, wypróbuj następujące zabawy:

 1. przy okazji czytania książeczek na dobranoc lub oglądania z dzieckiem bajek czy czasopism, poproś je, by liczyło głośno po angielsku jakieś elementy na ilustracjach: kaczuszki, dziewczynki, guziki na serdaku, nóżki u osiołka i co tam tylko ciekawego zobaczysz.
 2. ponieważ dzieci bardzo lubią ruch i potrzebują go jak roślina wody, możesz połączyć naukę z małą gimnastyką. Powiedz głośno po angielsku jakiś liczebnik, a dziecko niech podskoczy tyle razy, na ile wskazywał liczebnik. Możecie wymieniać się rolami, raz ty skaczesz, raz dziecko 🙂 .
 3. zagraj z maluchem w zwykłego Piotrusia (polskie karty będą jak najbardziej wystarczające :-)) i każdy z grających, wyciągając kartę z rąk partnera, głośno wymawia po angielsku, jaki numer wyciągnął.
 4. napisz dużymi literami na kartce swoje imię, imię dziecka i jeszcze parę imion bliskich dziecku osób. Zadaniem malucha jest policzyć po angielsku, ile liter jest w każdym imieniu.

To są tylko przykłady. Takich zabaw można oczywiście wymyślić dużo więcej. Tak więc nie zwlekaj i pobaw się z dzieckiem w „naukę angielskiego” 🙂 .

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (9)

 • krystyna pisze:

  Mialam dzisiaj wielką radość śpiewając angielski alfabet razem z Adusią.
  Marzą mi sie jeszcze inne piosenki i wierszyki w wykonaniu Adusi. Adusia śpiewa przepięknie. Dziękuję Adusiu!

 • krystyna pisze:

  Uwielbiam też słuchać glosu mamy. Uczę się wymowy od profesjonalistki.
  Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

 • Dziękujemy za uznanie p. Krystyno :-). Szczerze mówiąc, to cieszę się, że śpiewanie piosenek mogę przerzucić na swoje dzieciaki, bo gdyby ich nie było, musiałabym demonstrować swój własny „talent wokalny” ;-). Tylko że wtedy liczba odwiedzających mój blog drastycznie by spadła :-D.

  Po raz kolejny więc dochodzę do tego samego wniosku: Jak to dobrze mieć dzieci…

 • krystyna pisze:

  To wielkie szczęście mieć dzieci- to prawda. Ale jest to też duża odpowiedzialność. To co czytam na tych stronach jest wspaniałą lekturą dla rodziców, którzy chcą świadomie i dobrze wychować swoje pociechy.
  Sliczny dzidziuś na zdjęciu! Jaki ciekawy świata. Cute baby!

 • Mi też bardzo się podoba jego wyraz twarzy… Uwielbiam patrzeć na dziecięcy entuzjazm i nienasyconą ciekawość tego, co się dzieje dookoła. Szkoda, że dorosłym nie przychodzi to z taką łatwością :-).

 • Barbara pisze:

  Super strona. Jest nie tylko dla dzieci. Jestem już babcią ale dopiero teraz postanowiłam uczyć się angielskiego. Dla mnie ta strona jest bardzo przydatna. Szczególnie wymowa słów. Uczę się razem z wnuczką. Razem też śpiewamy piosenki. Jest fajnie i nikt się nawet ze mnie nie śmieje, że się zabrałam teraz za naukę języka angielskiego.

 • Na naukę i zabawę czas jest zawsze dobry pani Barbaro 🙂 Pani wnusia ma super babcię – tylko pozazdrościć 🙂

 • Janek pisze:

  Zaczynam się uczyć jezyka angielskiego, gdyż nie uczyłem się w szkole. Wiem że podstawy wszelkiego poznania są najważniejsze, dlatego uczę się tak jak dzieci i jest super.Serdeczne dzięki.

 • Uczymy się przez całe życie i szczególnie w życiu dorosłym nauka może być przyjemnością, bo wtedy nas nikt nie zmusza 😉 Bardzo się cieszę, że nasz angielski przypadł Panu do gustu 🙂Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *