Zagłosuj na HIT SuperKid :)

maj 17, 2012 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Informacje o serwisie

Powoli dobiega końca kolejny, spędzony z Wami rok szkolny – to już szósty 🙂 Przez te sześć lat, dzięki Waszej pomocy – życzliwym mailom i pomocnym sugestiom – opracowaliśmy i zgromadziliśmy mnóstwo zasobów, zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Jednak dla mnie – twórcy tego serwisu – jest to wciąż dopiero początek. Moja wizja SuperKid znacznie przekracza to, co jest obecnie. Chcę by serwis ten stał się niezmierzonym oceanem materiałów edukacyjnych, w którym rodzic znajdzie wszystko, co potrzebne, by zapewnić dziecku wszechstronny rozwój intelektualny i emocjonalny. Potrzeby są ogromne – i ciekawą jest rzeczą, że im więcej tworzymy materiałów, tym więcej potrzeb wychodzi na jaw 🙂  Ale dla nas to dobra wiadomość, bo lubimy realizować nowe pomysły i ciekawe wyzwania.

W serwisie opracowujemy bardzo różnorodne tematy i różne formy ćwiczeń i aktywności dla dzieci. I – przyznam się Wam otwarcie – brakuje nam czasem informacji o tym, co w szczególności podoba się naszym użytkownikom. Zazwyczaj piszecie, że serwis jest rewelacyjny, że nie wyobrażacie sobie pracy bez niego (to od nauczycieli), że wszystko jest super. Ale przecież każdy z Was ma jakieś swoje ulubione miejsca w serwisie, pomoce, po które szczególnie chętnie sięga. My – „produkując” dla Was te wszystkie materiały, jesteśmy zwyczajnie, po ludzku, ciekawi – co podoba się Wam najbardziej? Byłaby to dla nas też pożyteczna informacja zwrotna na temat tego, jakim materiałom poświęcać dużo miejsca i co jest najbardziej przydatne.

Dlatego postanowiliśmy, że od tego roku wprowadzimy coroczny plebiscyt na HIT SuperKid. W tym roku odbędzie się po raz pierwszy, dlatego obejmie wszystkie materiały stworzone przez cały okres istnienia serwisu. Zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu – tym bardziej, że przewidziane są nagrody 🙂

ZASADY PLEBISCYTU

1. Zagłosuj na 3 rzeczy, które najbardziej Ci się w serwisie spodobały.

2. Głos możesz oddać na dowolne sprawy. Może to być na przykład jeden określony Temat tygodnia, cały dział w serwisie lub sekcja, może też to być jakieś jedno pojedyncze ćwiczenie, jeden arkusz lub opowiadanie lub inna pomoc edukacyjna. A może jakiś typ ćwiczeń Ci przypadł do gustu lub jakiś konkretny rodzaj łamigłówek. A może hitem dla Ciebie jest jakaś funkcja w serwisie lub coś, co ułatwia Ci korzystanie z niego. Po prostu zagłosuj na 3 rzeczy, które Ci się najbardziej w SuperKid spodobały.

3. Swoje typy zostaw poniżej, wpisując się w komentarzach. Zamieszczamy tylko komentarze będące głosem w plebiscycie. Komentarze nie na temat będą usuwane.

4. Plebiscyt będzie trwać tydzień – do przyszłego piątku, 25 maja. Potem go zamykamy, podsumowujemy i przydzielamy nagrody 🙂

NAGRODY

W sumie przewidujemy 16 nagród:

1. Roczny bezpłatny abonament w SuperKid dla 5 osób, których wypowiedzi uznamy za najciekawsze.

2. Półroczny bezpłatny abonament w SuperKid dla 10 osób wybranych w drodze losowania spośród wszystkich uczestników plebiscytu.

3. Jedna nagroda specjalna  – roczny bezpłatny abonament plus wybrana nagroda książkowa – dla osoby, która w sposób najbardziej rzeczowy (tj. pomocny dla nas, jako twórców ćwiczeń) uzasadni swój wybór. Nasze jury wybierze tę osobę, po zapoznaniu się ze wszystkimi głosami. Zwycięzca nagrody książkowej będzie mógł sobie ją sam wybrać z tytułów dostępnych obecnie w księgarniach. Wartość nagrody książkowej to 100 zł, więc mogą się na nią złożyć nawet 2 lub 3 książki – w zależności od ceny. My wybraną książkę (lub książki) zakupimy i wyślemy pod wskazany adres 🙂

W przypadku naszych dotychczasowych abonentów, wygrany abonament zostanie dodany do obecnego jako przedłużenie lub – jeśli taka będzie wola zwycięzcy – może być przekazany innej osobie.

Zapowiem jeszcze może krótko, że już wkrótce – w 1. połowie czerwca – pojawi się na blogu kolejny wpis, gdzie zapytam Cię o Twoje potrzeby na kolejny rok szkolny – w zakresie lektur, ćwiczeń, nazwisk wielkich ludzi do opracowania, tematów tygodnia, łamigłówek. Najlepiej, jak sobie w domu przygotujesz karteczkę, na której będziesz na bieżąco spisywać wszystkie potrzeby, które Ci przyjdą na myśl. Jak już wpis się pojawi, będziesz mieć w zanadrzu swoją gotową listę życzeń, którą nam przekażesz. Ale to za jakieś 3 tygodnie, ok. 10 czerwca.

A zatem – co Ci się najbardziej spodobało w SuperKid? Czym sprawiliśmy Ci najmilszą niespodziankę? Co Ci się najbardziej przydało? Za co cenisz serwis najbardziej? Zostaw swój komentarz, a w nim 3 swoje typy i – jeśli chcesz powalczyć o najlepsze z nagród – krótkie uzasadnienie wyboru. Na głosy czekamy do przyszłego piątku, 25.maja.

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (74)

 • Grażyna pisze:

  Bardzo trudno wybrać trzy rzeczy, bo wszystko jest super! Pomogły mi moje własne dzieci, które chciały żebym zagłosowała koniecznie na labirynty i zadania on-line,z których najczęściej korzystają. Dla mnie bardzo pomocne okazały się karty pracy i to na każdy przedział wiekowy. Pozdrawiam

 • Irena pisze:

  Najbardziej wykorzystuję:
  1)kalendarium,
  2)zadania i gry z zakresu tabliczki mnożenia,
  3)kolorowanki matematyczne
  i oczywiście wiele innych.
  Bardzo dziękuję za przydatne materiały.
  Pozdrawiam

 • Julia pisze:

  1.Generator arkuszy – syn bardzo nie lubi pisać, więc zrobienie arkuszy z wypowiedziami jego ulubionych bohaterów bardzo ieułatwia życie 🙂
  2.Języki obce, szczególnie rosyjski
  3.Matematyka podana w sposób zachęcający do pracy
  a może coś innego, ciężko zdecydować 🙂

 • DANUTA pisze:

  Witam, jestem nauczycielem kształcenia zintegrowanego.
  Dla mnie nr 1 to: SŁOWNICZEK EMOCJI I POSTAW
  2. TEMATYKA ZWIĄZANA Z ROZWIJANIEM INTELIGENCJI, MATEMATYCZNEJ I JĘZYKOWEJ- UŁATWIA MI PRACĘ Z UCZNIEM ZDOLNYM
  3. KARTY PRACY DO WYDRUKU, DOTYCZĄCE TREŚCI GEOMETRYCZNYCH
  Dziękuje i pozdrawiam.

 • Ania pisze:

  Bardzo dziękuję za możliwość czytania SuperKid.Wszystkie materiały edukacyjne uznaję za bardzo wartościowe,można po nie sięgać w zależności od potrzeby chwili a dziecko dzięki nim może jednocześnie bawić się i uczyć.Nie tylko dzieci,rownież dorośli a zwłaszcza rodzice mają szansę aby wykorzystywać prezentowaną tutaj wiedzę w różnych trudnych dla siebie sytuacjach czy to edukacyjnych czy wychowawczych.Wielkie dzięki za SuperKid!!!

 • Jolanta pisze:

  Zawsze czekam na nowe propozycje lektur, coś związanego z tradycjami ludowymi np stroje(czekam na wzory haftów chociaż kilka),z dysleksji cenne są dla mnie zabawy sylabowe!!!! hit numer 1 to obrazki logopedyczne na poszczególne głoski – wykorzystuję to na języku polskim, no i oczywiście super są obrazki alfabetyczne „wyszukiwanie rzeczy na daną literę” :))))oj zagłosowałam na więcej niż trzy. pozdrawiam

 • Piotr pisze:

  – karty pracy
  – kolorowanki tematyczne
  – generator arkuszy

 • Aneta pisze:

  Jestem nauczycielem w szkole specjalnej i rodzicem dziewięciolatka.
  Moje typy to:
  1. logopedia
  2. orografia
  3. kolorowanki matematyczne
  jako nauczyciel, dzięki waszej stronie mogłam samodzielnie przygotowywać pomoce logopedyczne, by lekcje były ciekawe, a czasem komiczne.
  Jako mama, chetnie korzystałam z ćwiczeń ortograficznych, by moje dziecko nie robiło byków i by nie robił od szkoły uników.

 • anna pisze:

  1 miejsce – generator arkuszy – moje dziecko lubi pisać i to dzięki wam SUPERKID płynnie czyta i pisze.
  2 miejsce – logopedia – ćwiczymy w domu polecane ćwiczenia przez logopedę i dzieki waszej stronce mamy duzo materiałow do ćwiczeń.
  3 miejsce – języki obce – dzieki lektorowi – prawidłowo dziecko wymawia – w tym pisanie po śladzie -nauka pisania w obcym języku,
  a to najwazniejsza inwestycja w przyszłość dziecka. Jesteście wspaniali:)

  mama 6 latki.

 • Danuta pisze:

  Superkid odkryłam sama kilka lat temu poruszając się po stronach internetu dotyczących nauczania zintegrowanego. Jako nauczycielka w klasach 0-3 pragnę zaznaczyć, że Wasza strona jest stroną spełniającą moje oczekiwania. Nie tylko w zakresie umieszczonych pomocy dydaktycznych, ale również pracownicy tej strony wykonują zadania na prośbę klienta. Sama skorzystałam z takiej usługi dedykowanej w zakresie przyrody leśnej, przyrody i ekologii. W zależności od klasy,w której prowadzę zajęcia korzystam z wybranych według poziomu kart pracy. Obecnie w klasie „0” interesowały mnie karty pracy przedszkolaka. Po przeczytaniu bajki z ciekawością wykonywały Wasze łamigłówki do bajek. Dzieciom podobają się szablony do wycinania. Maluchy lubią wycinać,potem kolorować i składać lub sklejać, są przy tym skupione,zaangażowane. Nawet te bardzo ruchliwe siedzą, wykonują zgodnie z instrukcją i są ciekawe efektu swojej pracy. Dzięki materiałom pomocniczym uzyskanym z Waszej strony lekcje są przyjemniejsze. W przyszłości pragnę korzystać z tej strony.
  Danuta M.

 • Joanna pisze:

  Moje hity to:
  1. Generator arkuszy – nieoceniona pomoc do przygotowywania tego co mi aktualnie potrzebne
  2. wyszukiwarka słów kluczowych
  3. karty pracy o różnym poziomie trudności (indywidualizacja)
  pozdrawiam

 • Ewa pisze:

  Witam,
  moje córeczki mają 4 i 7 lat. Z serwisu korzystamy ponad pół roku.
  Moje sprawdzone w praktyce hity na dzień dzisiejszy to:
  1. ćwiczenia do lektur, baśni i bajek, legend, powieści i opowiadań – czyli wszystko to, co pozwala w ciekawy sposób sprawdzić, ile nasz mały słuchacz zapamiętał z czytanego tekstu i czy go właściwie zrozumiał,
  2. rebusy – fantastycznie narysowane i dostosowane do możliwości dzieci z klas I – III,
  3. domino zegarowe – dopiero taka forma nauki zegara okazała się ciekawa i skuteczna dla 7-latki.
  Pozdrawiam serdecznie i czekam na dalsze materiały 🙂

 • Aga pisze:

  Witam.

  Wszystkie materiały zawarte na „SuperKid-ie” same w sobie są rewelacyjne.

  Dla mnie,jako mamy 8-letniej córeczki z autyzmem, atrakcyjne formy,spektrum tematyki,a nade wszystko mądre/logicznie ćwiczenia, to jest to, czego od lat szukałam.

  Jeżeli natomiast miałam bym głosować,to:

  1. Karty pracy.

  2. Ćwiczenia „pod” lektury.

  3. Ćwiczenia do nauki języków obcych-szczególnie włoski i rosyjski.

  Pozdrawiam serdecznie.
  Aga

 • Agata pisze:

  Mam trzy dziewczynki w wieku 4,6 8 lat. I dla każdej z nich na stronach super kids. Zadania z języka polskiego kolorowanki na przykład znać 10 różnic wycinanki.W czasie deszczu dzieci się nudzą ale nie z super kids.

 • Ania pisze:

  Witam
  Nasza przygoda z SuperKid zaczęła się dzięki córce, która wygrała półroczny abonament. Najpierw z ciekawości zajrzałam, a teraz to mój numer 1 gdzie szukam wszelkich informacji. Gdy potrzeba się poduczyć angielskiego, gdy dzieci się nudzą, gdy trzeba się pouczyć ortografii, matematyki..gdy trzeba poszukać jakiejś porady w wychowaniu. No i kolorowanki, duże, staranne, bogate w szczegóły. Najlepszą zaletą nauki w SuperKid dla mnie jest to iż dzieci nie wiedzą nawet,że właśnie się uczą – nie zauważają tego, bo zbyt dobrze się bawią. A o to chodzi. Serwis ma na tyle ciekawą oprawę,że nawet młodsza córka obserwując starszą bardzo dużo rzeczy przyswaja.
  Moje hity ( a właściwie jedne z wielu ) to:
  1. Mały twórca – robiliśmy już różne rzeczy, ubieranki, maski, koszyczki, wycinanki, makiety..dzieci zawsze znajdą coś dla siebie,a przy tym ile zadowolenia gdy zrobią same coś czym można się bawić np w teatrzyk. Z SuperKid się nie można nudzić a wartościowo spędzić czas razem.
  2.Angielski dla dzieci – wyraźna wymowa, ładna oprawa graficzna, proste i pozwalające łatwo przyswoić wiedzę ćwiczenia do danego materiału. Młodsza córka wręcz chce się uczyć, a u starszej na lekcji pokazowej z angielskiego naprawdę było z czego być dumnym 🙂
  3.Elementarz – przechodzimy 1 klasę, więc to dla nas nieoceniona pomoc, nie tylko nauka poprzez zabawę ( można np samemu wybrać obrazek ozdabiający generator, stworzyć własny alfabet ścienny ) ale także pomoc dla mnie – wiem jak wspomóc w nauce czytania, pisania. A wiadomo im szybciej dziecko opanuje tą umiejętność tym prościej ma potem. Z SuperKid nauka jest miłą przygodą.
  Pozdrawiam serdecznie,Ania.

 • Grażyna pisze:

  Witam!
  Tak naprawdę nie pamiętam jak odnalazłam Wasz serwis, wiem jednak, że był to najlepszy przypadek jaki mógł mi się zdarzyć. Jestem nauczycielem i bardzo często korzystam z Waszej pomocy.Wszystkie działy są bardzo przydatne w mojej pracy, zarówno część serwis dla dzieci jak i dla rodziców. Moim i moich uczniów ulubionym hitem są:
  1. Najbardziej lubimy ćwiczenia z działu QUIZY I ZABAWY ONLINE – mamy w klasie tablicę interaktywną i wspólnie wykonujemy zadania – połącz linią, wagoniki, znajdź różnicę, wykreślanki czy inne.
  2. Świetną pomocą jest też GENERATOR ARKUSZY – wielka pomoc dla każdego nauczyciela lub rodzica.
  3. Ćwiczenia z działu ELEMENTARZ – świetne ćwiczenia do wykorzystania w klasie, ale również dla rodziców do ćwiczeń w domu. zawsze zachęcam ich do korzystania z „SUPERKID-a”. Pozdrawiam Grażyna

 • Renata pisze:

  Pracuję w Gimnazjum Specjalnym z młodzieżą niepełnosprawną umysłowo w stopniu umiarkowanym. Poziom klas I-III odpowiada właśnie ich możliwościom. Najbardziej podoba mi się dział Kolorowanki matematyczne. Wykorzystuję je przy konkretnym temacie. I mam od razu podział na poziomy trudności (indywidualizacja w mojej klasie jest konieczna). Często też korzystam z Kart pracy. Trzecia rzecz, którą typuję to Tematy tygodnia. Ułatwia to pracę w 100%. Korzystam też często z krzyżówek i łamigłówek. Dodam jeszcze, że serwis jest naprawdę rewelacyjny. Zawsze znajduję to, czego szukam. Pozdrawiam.

 • Ewa pisze:

  Dla mnie ” naj” w Waszym serwisie jest
  1. Generator arkuszy – dzięki niemu mogę dostarczyć synkowi takich ćwiczeń któych aktualnie najbardziej potrzebuje, i zachęcić go do pracy jakimś rysunkiem, czy wesołym tekstem.
  2. Karty pracy zróżnicowane pod względem trudności, nie muszę sama tworzyć oddzielnych kart dla dzieci, które nie nadążają za grupą, lub mają jakieś trudności.
  3. Opowiadania i ćwiczenia z serii „emocje”. Jaś uczy się samodzielnie czytać, a potem jeszcze jest okazja do ciekawych rozmów na temat różnych emocji i sytuacji społecznych.
  Dziękuję za całą pracę jaką wykonujecie, żeby nam rodzicom i nauczycielom było łatwiej. Jesteście super!!!

 • Renata pisze:

  Jest tyle ciekawych informacji, że ciągle odkrywam coś nowego i bardzo interesującego.
  Nie jest łatwo się zdecydować 🙂
  1. karty pracy, 2. opowiadania edukacyjne, 3. kolorowanki

  pozdrawiam

 • Iwona pisze:

  Cały Wasz serwis jest godny polecenia. Znajduje się tu wiele różnorodnych zadań w formie zabaw. Najczęściej korzystamy z piosenek angielskich on-line. Moje szkraby je uwielbiają ! Następnie arkusze pracy dla przedszkolaków- bardzo pomysłowy i wszechstronny zakres i oczywiście opowiadania o emocjach. Bardzo pomocne w nazywaniu i rozumieniu emocji , które żyją razem z nami, a nie zawsze my- dorośli jesteśmy w stanie wyjaśnić te uczucia.Rewelacyjny jest również miesięczny pakiecik. Lubię z niego korzystać, bo wszystko jest w jednym miejscu.
  Serdecznie dziękuję za to , że jesteście.
  Dalszych sukcesów! Pozdrawiam

 • Krzysztof pisze:

  Swoje głosy oddaję na:
  1. Zróżnicowane pod względem trudności karty pracy
  2. Generator arkuszy
  3. Labirynty i różnice, które można równiez wydrukować.

 • Dorota pisze:

  Nie pamiętam już nawet kiedy trafiłam na stronę superkid, ale dawno temu Zawsze z niecierpliwością czekam na otwarcie Waszej strony na moim komputerze.Wielki podziw i szacunek dla wszystkich pracujących nad nią. Widać, że cenicie swoich klientów.
  Ogrom materiałów jakie są dostępne prawie uniemożliwia wybranie tylko trzech pozycji. Ponieważ już kiedyś chwaliłam „Ważniejsze niż szkoła” nie będę się powtarzać – chociaż jest super!
  Moje typy na dziś to:
  1.Jak korzystamy z zegara. Dzieciaki „kręcą” wskazówkami do woli sprawdzając siebie i kolegów, a umiejętność odczytywania godzin sama wchodzi do głowy.
  2.Wielcy ludzie – forma komiksu genialna -i dla tych co chętnie i dla mniej chętnie czytających, oraz cała gama ćwiczeń.Prowadzimy w klasie „Księgę wielkich i znanych” w której znajdują się komiksy i opowiadania oraz prace plastyczne dzieci na temat postaci o której mówimy na zajęciach.
  3. Generator arkuszy – fantastyczna pomoc. Można przygotować na nim wszystko:litery, wyrazy, teksty z lukami, ćwiczenia ortograficzne itp.Kolor i styl linii, obrazek – nawet własny – dopełniają to „cudo”.
  Dziękuję i gorąco pozdrawiam.

 • zyta pisze:

  Oddaje glos na :
  – karty pracy zarówno z edukacji polonistycznej jak i matematycznej
  – kolorowanki tematyczne
  – generator arkuszy.
  Dziekuje i pozdrawiam?zyta

 • monika pisze:

  Dla mnie co na pewno nie jest powszechne jak widzę wyżej hitem jest włoski dla dzieci! angielskiego wszędzie w bród, a moje dziecko uczy się też akurat tego języka od 3 lat a ma teraz 6.
  Genialne superkid! Korzystam też z matematyki i kart na syntezę analizę wzrokową itp w pracy na rewalidacji.Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *