Zagłosuj na HIT SuperKid :)

maj 17, 2012 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Informacje o serwisie

Powoli dobiega końca kolejny, spędzony z Wami rok szkolny – to już szósty 🙂 Przez te sześć lat, dzięki Waszej pomocy – życzliwym mailom i pomocnym sugestiom – opracowaliśmy i zgromadziliśmy mnóstwo zasobów, zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Jednak dla mnie – twórcy tego serwisu – jest to wciąż dopiero początek. Moja wizja SuperKid znacznie przekracza to, co jest obecnie. Chcę by serwis ten stał się niezmierzonym oceanem materiałów edukacyjnych, w którym rodzic znajdzie wszystko, co potrzebne, by zapewnić dziecku wszechstronny rozwój intelektualny i emocjonalny. Potrzeby są ogromne – i ciekawą jest rzeczą, że im więcej tworzymy materiałów, tym więcej potrzeb wychodzi na jaw 🙂  Ale dla nas to dobra wiadomość, bo lubimy realizować nowe pomysły i ciekawe wyzwania.

W serwisie opracowujemy bardzo różnorodne tematy i różne formy ćwiczeń i aktywności dla dzieci. I – przyznam się Wam otwarcie – brakuje nam czasem informacji o tym, co w szczególności podoba się naszym użytkownikom. Zazwyczaj piszecie, że serwis jest rewelacyjny, że nie wyobrażacie sobie pracy bez niego (to od nauczycieli), że wszystko jest super. Ale przecież każdy z Was ma jakieś swoje ulubione miejsca w serwisie, pomoce, po które szczególnie chętnie sięga. My – „produkując” dla Was te wszystkie materiały, jesteśmy zwyczajnie, po ludzku, ciekawi – co podoba się Wam najbardziej? Byłaby to dla nas też pożyteczna informacja zwrotna na temat tego, jakim materiałom poświęcać dużo miejsca i co jest najbardziej przydatne.

Dlatego postanowiliśmy, że od tego roku wprowadzimy coroczny plebiscyt na HIT SuperKid. W tym roku odbędzie się po raz pierwszy, dlatego obejmie wszystkie materiały stworzone przez cały okres istnienia serwisu. Zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu – tym bardziej, że przewidziane są nagrody 🙂

ZASADY PLEBISCYTU

1. Zagłosuj na 3 rzeczy, które najbardziej Ci się w serwisie spodobały.

2. Głos możesz oddać na dowolne sprawy. Może to być na przykład jeden określony Temat tygodnia, cały dział w serwisie lub sekcja, może też to być jakieś jedno pojedyncze ćwiczenie, jeden arkusz lub opowiadanie lub inna pomoc edukacyjna. A może jakiś typ ćwiczeń Ci przypadł do gustu lub jakiś konkretny rodzaj łamigłówek. A może hitem dla Ciebie jest jakaś funkcja w serwisie lub coś, co ułatwia Ci korzystanie z niego. Po prostu zagłosuj na 3 rzeczy, które Ci się najbardziej w SuperKid spodobały.

3. Swoje typy zostaw poniżej, wpisując się w komentarzach. Zamieszczamy tylko komentarze będące głosem w plebiscycie. Komentarze nie na temat będą usuwane.

4. Plebiscyt będzie trwać tydzień – do przyszłego piątku, 25 maja. Potem go zamykamy, podsumowujemy i przydzielamy nagrody 🙂

NAGRODY

W sumie przewidujemy 16 nagród:

1. Roczny bezpłatny abonament w SuperKid dla 5 osób, których wypowiedzi uznamy za najciekawsze.

2. Półroczny bezpłatny abonament w SuperKid dla 10 osób wybranych w drodze losowania spośród wszystkich uczestników plebiscytu.

3. Jedna nagroda specjalna  – roczny bezpłatny abonament plus wybrana nagroda książkowa – dla osoby, która w sposób najbardziej rzeczowy (tj. pomocny dla nas, jako twórców ćwiczeń) uzasadni swój wybór. Nasze jury wybierze tę osobę, po zapoznaniu się ze wszystkimi głosami. Zwycięzca nagrody książkowej będzie mógł sobie ją sam wybrać z tytułów dostępnych obecnie w księgarniach. Wartość nagrody książkowej to 100 zł, więc mogą się na nią złożyć nawet 2 lub 3 książki – w zależności od ceny. My wybraną książkę (lub książki) zakupimy i wyślemy pod wskazany adres 🙂

W przypadku naszych dotychczasowych abonentów, wygrany abonament zostanie dodany do obecnego jako przedłużenie lub – jeśli taka będzie wola zwycięzcy – może być przekazany innej osobie.

Zapowiem jeszcze może krótko, że już wkrótce – w 1. połowie czerwca – pojawi się na blogu kolejny wpis, gdzie zapytam Cię o Twoje potrzeby na kolejny rok szkolny – w zakresie lektur, ćwiczeń, nazwisk wielkich ludzi do opracowania, tematów tygodnia, łamigłówek. Najlepiej, jak sobie w domu przygotujesz karteczkę, na której będziesz na bieżąco spisywać wszystkie potrzeby, które Ci przyjdą na myśl. Jak już wpis się pojawi, będziesz mieć w zanadrzu swoją gotową listę życzeń, którą nam przekażesz. Ale to za jakieś 3 tygodnie, ok. 10 czerwca.

A zatem – co Ci się najbardziej spodobało w SuperKid? Czym sprawiliśmy Ci najmilszą niespodziankę? Co Ci się najbardziej przydało? Za co cenisz serwis najbardziej? Zostaw swój komentarz, a w nim 3 swoje typy i – jeśli chcesz powalczyć o najlepsze z nagród – krótkie uzasadnienie wyboru. Na głosy czekamy do przyszłego piątku, 25.maja.

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (74)

 • Izabela pisze:

  Dla mnie jako bibliotekarza najciekawsze są materiały zwiazane z przyblizaniem dzieciom literatury i utrwalaniem wybranych utworów dla dzieci :
  – tematy tygodnia dotyczące baśni ( H.Ch.Andersena , Ch. Perraulta Braci Grimm)
  – ćwiczenia do lektur
  -sekcja ” Bajki i opowiadania”

 • Justyna pisze:

  Mój Głos:
  1. Karty pracy
  To bardzo ciekawy i interesujący zbiór ćwiczeń dla dzieci. Karty dla przedszkolaków w podziale na wiek są ciekawym ćwiczeniem pobudzającym rozwój edukacyjny dziecka. Mój młodszy syn uwielbia łączyć w pary, poszukiwać poprawnego cienia czy też znajdować różnice. Sam fakt, że jest to w postaci kary pracy ( takiej jaką w szkole dostaje starszy brat) wzbudza w nim poczucie, że ma ważne zadanie do zrobienia:)
  2. Elementarz. Nauka czytania-zabawy sylbowe
  Próbowałam mojego przedszkolana nauczyć literować krótkie wyrazy. Słabo nam to szło. Zadania z sylabami okazały się zbawienne. Wycieliśmy sylaby i rozpoczęliśmy zabawę. Okazało się, że słowo rozłożone na pół to już nie jest takie trudna. A z przegłoskowaniem sylamy jest już potem całkiem łatwo. Był to dobry początek do nauczi czytania w sylabach. Teraz korzystamy już z sylab 3 głoskowych i wycięte elementy służą nam do budowanie nieraz dziwacznych słówek.
  3. Mały odkrywca.
  Mój starszy syn, uwielbia ten obszar. Zarówno kalendarium i ważne wydarzenia czy też wielcy ludzie. Można coś wydrukować, zrobić ćwiczenia, pozyskać fajną wiedzę, którą trudno znaleźć w książkach.

  Polecam!

 • Marzena pisze:

  Bardzo pomagaja mi w ćwiczeniach z moim łobuziakiem plansze z jednosylabowymi wyrazami i dużą linią.Syn pójdzie od września do szkoły .Rewelacyjnym narzędziem są arkusze do samodzielnego generowania.Syn bardzo lubi angielskie piosenki zamieszczone w serwisie.Serdecznie pozdrawiamy.Mama z synami

 • Joanna pisze:

  Najczęściej korzystam z ćwiczeń do j. polskiego. Materiały są świetnym urozmaiceniem i uzupełnieniem zadań szkolnych. Niezastąpiona pomoc przed sprawdzianami i dyktandami. Moje typy:
  1. ćwiczenia z ortografii
  2. ćwiczenia językowe
  3. pisanie z przyjemnością.

 • joanna pisze:

  jako mama sześciolatki najbardziej zadowolona jestem z tematów związanych z rodziną i emocjami. ćwiczenia i zadania związane z tymi tematami spowodowały wiele rozmów o szacunku i wzajemnych relacjach.
  Oby tak dalej:)

 • Iwona pisze:

  Jako terapeuta specyficznych trudnośi w uczeniu sie matematyki cenię sobie bardzo materiały dotyczące właśnie tego przedmiotu. Najbardziej przydatne były dla mnie pomoce gotowe do wydruku, np. figury geometryczne. Bardzo istotne w nich jest stopniowanie trudności: są obrazki z podpisami i bez podpisów, łatwiejsze i trudniejsze, kolorowe laminuję i wykorzystuję wielokrotnie w grach i zabawach, natomiast w celu utrwalenia a przy okazji ćwiczenia grafomotoryki wykorzystuję czarno – białe, które dzieci kolorują lub obrysowują, itp.
  Na II miejscu koniecznie muszę postawić dzienniczek emocji. Niesamowicie sprawdza się na zajęciach wychowawczych z klasą, gdzie na kolejnych zajęciach dzieci poznają nowe słowo związane z emocjami. omawiamy je (świetne są Wasze opowiadania) i umieszczamy na specjalnej tablicy EMOCJI. Wracamy do nich podczas trudnych sytuacji, radosnej zabawy, sukcesów, itp. Okazuje się, że dzieci bardzo dużo słów nie potrafi dokładnie zdefiniować albo myli oewne odczucia, emocje.
  Na III miejscu umieściłabym kolorowanki matematyczne, które bardzo przydają mi się na terapii matematycznej. Znowu niesłychanie istotne jest to, że mogę dać uczniom ten sam obrazek, dotyczący tego samego zagadnienia, np. mnożenia, ale mogę zindywidualizować parcę dając obrazki o różnym stopniu trudności, np. jednym w zakresie 30, innym w zakresie 50, a ten kto już opanował całą tabliczkę mnożenia dla utrwalenia daję obrazek z mnożeniem w zakresie 100. I znowu przy okazji w przyjemnej atmosferze dzieci ćwiczą grafomotorykę.
  Bardzo Wam dziękuję za SUPER KID!

 • Monika pisze:

  Witam,
  Dopiero od dwóch lat korzystam ze strony SUPERKID, podkreślam DOPIERO! ponieważ żałuję, że zetknęlam się z nią tak późno:)
  Moje koleżanki z pracy, ze studiów mają to szczęście – że śmiało POLECAM im Waszą stronę!!!
  Jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oddaję swój głos na zakładkę WIELCY LUDZIE, okazał się to bowiem HITEM SEZONU, kiedy dzieci słuchały OPOWIADAŃ z otwartą buzią:) Co za tym poszło dalej, to chęć odegrania scenek dramowych – tworzenia wywiadów ze sławnymi ludźmi w ten sposób utrwalały sobie wszelkie informacje dotyczące np M. Skłodowskiej – Curie, J. Matejki. Kolejno po każdej lekcji były podsumowujące KARTY PRACY, KRZYŻÓWKI, ŁAMIGŁÓWKI dotyczące tych osób. Dzieki wytrwałej pracy, dobrej zabawie pamiętają najdrobniejsze szczegóły z opowiadań do dnia dziesiejszego:)
  Pracując jako terapeuta z mniejszą grupką osób mam to szczęście,że na zajęciach wykorzystuję internet i bardzo chętnie korzystam z zakładki QUIZY I ZABAWY ONLINE – rewelacyjnie zdała egzamin „gra” JAK KORZYSTAĆ Z ZEGARA. Bardzo ułatwiło mi to pracę, a dzieciom dało większe możliwości ćwiczenia i wiele radości.
  Kończąc klasę 3 w programie znajduje się wiele trudniejszych, poważniejszych już tematów dotyczących Naszej Ojczyzy, krain geograficznych, miast i regionów itd. Na tych zajęciach wykorzystuję KARTY PRACY jak również, w których na 3 poziomie znajdują się ciekawe zadania dotyczące MIAST I REGIONÓW POLSKI, WOJEWODZTW, POLSKI FOLKLOR itd – zadania podsumowują i sytematyzują wiedzę moich ucznów.
  Z Waszej strony korzystam na OKRĄGŁO:),także wybranie tylko trzech rzeczy było dla mnie trudnym zadaniem. Wykorzystuję Wasz serwis wszechstronnie, ponieważ taką funkcję spełnia!
  Ale MUSZĘ podziękować za GENERATOR ARKURZY:) od września dostaję maluchy, więc będę tworzyć – to SUPER SPRAWA:)
  ZADOWOLONA WIERNA FANKA! czego chcieć więcej:)

 • Magda pisze:

  Jako nauczycielka matematyki SP dużo korzystam z zakładki „Matematyka dla dzieci”, ale nie NAJWIĘCEJ. Dla mnie najciekawsza jest strona SuperKid.pl w całości. I to nie dlatego, że się chcę podlizać czy dostać nagrodę, ale tu nie można wybrać tylko 3 rzeczy. Wiadomo w szkole realizuje się wiele projektów, więc Mały Odkrywca „używany” jest non stop. Jako wychowawca tematy z „ważniejsze niż szkoła” są aż „gorące” od używania ich. Nie wspomnę już tego, że jestem mamą-nauczycielką dwójki dzieci w wieku 9 i 11 lat, więc „język polski”, ” angielski dla dzieci” i „ćwiczenia rózne” są dla nas ogromną pomocą. Gdy zaczęłam pracę z SuperKidem, to byłam tak „zachłyśnięta” Waszymi pomysłami, że próbowałam „ściągać” Wasze karty dosłownie wszędzie. Szybko jednak zapełniłam kilka (niemałych) pendrajwów, komputer i laptop, a nowe karty „spływały” na SuperKida jak lawina, więc zaprzestałam tego, bo nie nadążałam. I wtedy przyszła POMOC. Stworzyliście świetną zakładkę „Wyszukiwarka wg słów kluczowych”, a ja wtedy odetchnęłam z ulgą, że zawsze co będę potrzebowała będę mogła znaleźć w tym spisie. Za to jestem wdzięczna najbardziej. Serdecznie pozdrawiam. Magda

 • Iwona pisze:

  Najlepszy serwis dla wszystkich 🙂
  Jestem nauczycielem z doświadczeniem (25-letnim), lubię poszukiwać dla swoich uczniów nowych, ciekawych zadań. Serwis jest „kopalnią” różnych dodatkowych kart dla wszystkich uczniów. W mojej szkole duzy nacisk kładzie się na pracę indywidualną z uczniem zdolnym, jak również z uczniem mającym trudności – tutaj znajduję wszystko co mi jest potrzebne do tej indywidualizacji.
  Dla mnie wszystkie działy są na 10 !!! ze wszystkich działów korzystam w każdej chwili i w każdym moencie prawie na każdej lekcji 🙂

 • Ela pisze:

  Oddaję głos na
  – generator arkuszy – super pomoc w nauczaniu zintegrowanym
  – sylwety i postacie z bajek do teatrzyków
  – wyszukiwarka słów kluczowych
  strona jest super, wiele razy mi pomogła i jeszcze raz bardzo dziękuję.

 • Marynia pisze:

  Od kiedy odkrylam Superkid, od razu kupiłam abonament i juz nie szukam pomocy po calym internecie tylko otwieram Wasza strone i mama tu wszystko, no moze tylko piosenek mi brakuje.Moje typy to;
  1. kolorowanki cyfrowe i literowe
  2. memorki
  3. kolorowanki do bajek
  W tym roku ucze zerówkę, stąd takie typy,ale dzieci ida razem ze mna do kl.1 wiec bedziemy doskonalic nasze umiejetności jeszcze przez nastepne 3lata i to jest SuperWizja !!!

 • Karolina pisze:

  Dla mnie nr 1. to SŁOWNICZEK EMOCJI I POSTAW wraz z opowiadaniami bardzo przydatny w pracy z dziećmi z Zespołem Aspergera.
  Nr. 2 to ZESTAWY ĆWICZEŃ KOMPENSACYJNYCH
  Nr. 3 to GRA SIMON rozwijająca pamięć słuchową i pozostałe zabawy online (wykreślanki, wisielec i wiele innych, które pozwalają w sposób atrakcyjny wspomagać rozwój dziecka).

 • Agnieszka pisze:

  Jestem wciąż zachwycona serwisem:)
  1.Nieoceniona pomocą dla mnie są ćwiczenia językowe (niemiecki), które nadają się nie tylko dla dzieci, wykorzystuję je częściowo dla młodzieży. Wówczas młodzi gniewni mają niezły ubaw, przy czym nie wiadomo kiedy uczą się słówek:)Rewelacja! Oczywiście dla dzieci jest to niezmierna pomoc w trudach nauki słówek:)
  2 Wspaniałe są również ćwiczenia do bajek i opowiadań oraz karty pracy. Ostatnio w ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” podczas czytania wykorzystałam materiały do bajki oraz karty pracy, po półtorej godziny pracy dzieci pytały dlaczego jest już koniec?:) Proponuję jeszcze opracowanie ćwiczeń do bajki „Ołowiany żołnierzyk”.
  Serdecznie dziękuję i życzę owocnej pracy oraz wielu sukcesów:)

 • Maria pisze:

  Bardzo, ale to bardzo Was lubię!!!!!
  Moje typy:
  1. karty pracy – zawsze coś ciekawego znajduję zarówno dla uczniów słabszych jak i zdolniejszych,
  2. kolorowanki do różnych grup wiekowych,
  3. gry on-line – wszystkie – bardzo dziękuję, że jest ich coraz więcej.
  Zachwyca mnie Wasza kreatywność i piękne plany na przyszłość – tak trzymajcie!!

 • Beata pisze:

  Chciałabym oddać głos na trzy rzeczy:
  1) generator arkuszy – wpsłaniała pomoc w przygotowywaniu materiałów do pracy na lekcji, zwłaszcza w klasie 1;
  2) karty pracy – niesamowita różnorodność ćwiczeń, pomysłów. To wileka pomoc w pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej;
  3) kolorowanki matematyczne – uatrakcyjnianie rachunku pamięciowego, a jednocześnie doskonalenie grafizmu dzieci.
  Tak w ogóle, to wszystko jest super !!!

 • Agnieszka pisze:

  Przede wszystkim najlepsze są zabawy on-line dla przedszkolaków – szczególnie podoba mi się (mojej córce też) nauka pisania literek. Pełna rewelacja!
  Druga super rzecz to labirynty i różnice on-line – bardzo często z z tego korzystamy z Córką.
  Trzecia super rzecz to kolorowanki – dokładane systematycznie wg różnych tematów, pór roku itd,…
  Można wymieniać w nieskończoność zalety super.kid bo są same zalety. Baaardzo się ciesze ze trafiłam na te stronę i zawsze polecam ją innym mamom.
  Oby tak dalej działała! Gratuluje pomysłu!!!!!!!!!!!!

 • Joanna pisze:

  Superkid poznałam dwa lata temu i od razu wykupiłam abonament. Szybko odkryłam,że to najlepsza rzecz, jaką mogłam zrobić dla swojej trójki pociech oraz uczniów, których uczę w szkole podstawowej (język angielski + zajęcia wyrównawcze w nauczaniu zintegrowanym).
  Dla mnie absolutnym HITEM jest generator arkuszy służących do nauki pisania. Dzięki dodatkowym, ułożonym przez siebie kartom pracy, uczniom znacznie sprawniej przychodzi zrozumienie różnic pomiędzy zapisem, a wymową angielskich słówek. A od kiedy wprowadziliście możliwość zapisania raz utworzonego arkusza – generator pozostanie moim numerem 1 na zawsze! (W tym miejscu gratuluję pomysłu i jego ciągłych udoskonaleń!).
  Kolejne miejsce, bez najmniejszych wątpliwości, zajmuje u mnie ‚Słowniczek postaw i emocji’. Rozwój inteligencji emocjonalnej to niesamowicie ważna, a jednocześnie wciąż zaniedbywana sfera w naszych domach i szkołach. Uczymy nasze dzieci wielu różnych rzeczy, które oczywiście – ważne są, ale zbyt często zapominamy, że towarzyszące ich rozwojowi emocje są jeszcze ważniejsze i powinniśmy nauczyć je, jak różne emocje rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić – zwłaszcza z tymi nie zawsze dobrymi i wzniosłymi. Wasze opowiadania i objaśnienia tworzone w ‚Słowniczku’ to wspaniała lekcja dla dzieci, jak i nas – rodziców i nauczycieli (Dziękuję! – przecież uczymy się całe życie!!!)
  Na miejscu trzecim – z racji nauczanego przedmiotu – wybieram zakładkę poświęconą językowi angielskiemu. Świetne materiały zarówno dla rozpoczynających naukę maluchów, jak i dzieci szkolnych z różnymi trudnościami w nauce tego jakże potrzebnego w dzisiejszych czasach narzędzia komunikacji (Dziękuję za wciąż dodawane nowe materiały, zwłaszcza testy, w tej zakładce!).
  Sperkid! – jesteście SUPER!
  Cieszę się, że z Wami jestem!

 • Żaneta pisze:

  Lubie takie plebiscyty, bo pytacie o coś bardzo prostego.
  Podoba mi sie cały serwis, generator do pisania w linie i w kratke to hit tego roku, zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja-czyli szukającego prostych rozwiązań:)

  Ale 3 najważniejsze w całym serwisie dla mnie to:

  1. (nieocenione) kolorowanki matematyczne, w dodatku ta sama kolorowanka, ale różne poziomy. Wspaniałe do pracy w grupach mieszanych:)

  2. Ćwiczenia do lektur, wspaniała rzecz, zwłaszcza, że większość moich uczniów to wzrokowcy, każda pomoc, która obrazuje im treść książki jest świetna, a na portalu wszystko tak ładnie uporządkowane

  3.Pomysły plastyczne- niedoceniana przez wielu nauczycieli aktywność dziecięca. Zajmuje w mojej pracy dużą część zajęć dodatkowych, świetlicowych itp. Genialna inspiracja do pracy.

  Dziękuję za prowadzenie serwisu i pomoc w każdej potrzebie i chwili;)

 • Alicja pisze:

  Głosuję na:
  1.Słowniczek emocji i postaw
  2.Bajki i opowiadania edukacyjne
  3.Kolorowanki i ćwiczenia matematyczne.
  Również wiele innych:pomysły plastyczne,ćwiczenia literackie, materiały do zajęć kor.komp.Niezwykle przydatne i bardzo atrakcyjne dla moich uczniów. Serdecznie dziękuję!

 • Beata pisze:

  Jestem z Wami od początku i aż trudno mi uwierzyć, żę to już tyle lat! Co roku zdumiewacie mnie nowymi pomyśłami i co rok jestem Wam wdzięczna. dziękuję zxa pracę, którą wykonujecie dla nas – rodziców i nauczycieli.Teraz kilka słów o tym, co najlepsze dla mnie…
  1.Najciekawszym odkryciem tego roku jest generator. Takie cudo… Korzystam prawie codziennie na kompensacyjnych i z pierwszakami. Czasami drukuje tylko linijki a czasami robię z tego wspaniałe karty pracy. Oszczędzam dzieki Wam mnóstwo czasu.
  2. Jestem ogromnie wdzięczna za cotygodniki o nowościach z linkami,które dostaję regularnie. To cudowne sposób nawigacji po waszej stronie! Zawsze potem skręce na inne tematy, ale mogę śledzić na bierząco nowe strony.
  3. Strony dla dzieci z trudnościami w nauce… To mi urozmaica zajęcia i daje nowe inspiracje.
  Byloby tego jeszcze wiele… Górne części wypełniłam jako nauczycielka. A jako mama 6 latki cenię sobie dział elementarz i wycinanki ( zółty kot drukowany, kolorowany i sklejany chyba z dziesięć razy). Kompletnie nie umiem wykorzystać wycinanek dużych(typu w lesie lub nad morzem), bo za trudne dla mojej cóki a za łatwe dla trzecioklasisty. Ale na pweno znajdę zastosowanie.

 • ada pisze:

  lubię wszystko korzystam na bieżąco wg tematyki zajęć

 • Dominika pisze:

  Z Superkid korzystam od roku, jestem zachwycona rożnorodnością materiałów i tak poważym podejściem administratorów do nas- klientów- jesteśmy e-mailowo informowani o wszystkich zmianach, nowościach itp. Rewelacja!
  Często korzystam z Waszej stronki, gdyż pracuję w przedszkolu, moje typy to :
  MOJE KSIĄŻECZKI- pozycja fenomenalna– dzieci w mig łapią wszystko , nie wiedząc że się uczą- świetna forma połączona z działaniem przez zabawę,
  MAŁY TWÓRCA (rewelacyjne wycinanki)-można w ciekawy sposób zająć dzieci i np. wystawić teatrzyk kukiełkowy,
  a moja 5-letnai córeczka uwielbia QUIZY I ZABAWY ONLINE, które sprawiają jej ogromną chęć poznawania i zaspakajania aktualnych potrzeb rozwojowych:))
  Mamy już pokaźną kolekcję książeczek wykonanych przez moje dziecko, dzięki nim córcia w mig nauczyła się nazw miesięcy, a przedszkolaki zafascynowane są taką formą pracy.
  Dziękuję, że Jesteście, a ja na pewno będę z Wami, pozdrawiam

 • Joanna pisze:

  Oddaje glos na :
  – karty pracy,
  – kolorowanki tematyczne (Dzien Matki, Wielkanoc, itp.)
  – generator arkuszy.
  Dziekuje i pozdrawiam…

 • Witam serdecznie! Jestem z SuperKid tylko pare miesiecy, ale cieszę sie niezmiernie, że poznałam Państwa serwis! Mam dwójkę dzieci, ale jeszcze pracuję z innymi dziećmi, uczącymi się języka polskiego od podstaw. Nie mam możliwości wyjazdu do Polski, żeby kupić jakieś książki, a szczególnie nie mam dużo szansy znalezienia podręczników dla dzieci z Rosji. To duża różnica: uczyć dzieci mówiących w języku polskim od dzieciństwa a uczyć maluchów na co dzień korzystających z języka rosyjskiego. Dzięki SuperKid mam trochę pomocy z materiałami i wszędzie mówię, że znalazłam tą informację na stronie Państwa.
  Głosuję na:
  1) zakładkę „Polski jako język obcy” – fantastyczne materiały dla nauczania dzieci z innych krajów! To jest to, czego nie można znaleźć dla swojej pracy!
  2) zakładkę „Dzieci dzieciom” – czytam to dla dzieci a one słuchają i prosza jeszcze coś przeczytać. Mam nadzieję, że ktoś z moich dzieciaków też zostanie jednym z autorów za jakiś czas 🙂
  3) zakładkę „Quizy i zabawy online” – dzieciom bardzo się podoba uczyć się w taki sposób. Mnie też się podobają 🙂
  Mogłabym jeszcze wymienić Karty pracy, Widzę, słyszę, piszę oraz inne, bo trudno wygenerować tylko 3 (((
  Dziękuję Państwu serdecznie i życzę dużo zdrowia i radości! Jestem z SuperKid chyba na zawsze! )

 • Katarzyna pisze:

  Witam serdecznie. Postawiliście Państwo przed nami trudne zadanie – wybrać tylko trzy elementy, to przecież niewykonalne. Ale skoro trzy, to głosujemy (ja i moje dwie pociechy – 3,5-latka oraz prawie 6-latka).
  Dla dziewczynek oczywiście na pierwszym miejscu są kolorowanki – nie ma dnia, aby nie prosiły o jakieś nowe – świetnie, że są też takie dostosowane do młodszych dzieci, z mniejszą ilością elementów.
  Ja głosuję na cały dział Elementarz – niezastąpiona pomoc przy zapoznawaniu dziecka z naszym językiem ojczystym – a zwłaszcza: Co się zaczyna na literę …? oraz zabawy sylabowe – bez nich nie ruszyłybyśmy z żadną nauką czytania. Elementarze z reguły wprowadzają kolejne litery dość szybko nie dając czasu na ćwiczenia, małej wszystko się myliło i szybko rezygnowała (lub uczyła się tekstu na pamięć i udawała, że czyta, a tak na prawdę nie odróżniała poszczególnych sylab). Dzięki wyciętym sylabom powolutku składamy pierwsze wyrazy dwusylabowe i córka jest z siebie bardzo dumna, że już potrafi coś przeczytać i sama „napisać”. A do nauki dołącza się chętnie i ta młodsza.
  Kolejny wybór to wszystkie łamigłówki i ćwiczenia dla dzieci. Są one rozsiane po wielu działach – i wszystkie są bardzo pomocne – zarówno te w dziale dla przedszkolaków jak i np. w ćwiczeniach różnych – (ćwiczenia logopedyczne okazały się wspaniałym rozwiązaniem nie tylko w domu, ale również na zajęciach z logopedą szkolnym). Do tej kategorii wliczyłabym również karty pracy. Córki bardzo lubią wykonywać kolejne zadania – są one ciekawe i różnorodne, więc się tak szybko nie nudzą. No i nie są zbyt trudne – dzieci się więc nie zniechęcają. I co najważniejsze uczą się nowych umiejętności bawiąc się przy tym dobrze.

 • Magda pisze:

  Witam, wybór trzech rzeczy z Waszej strony to zadanie bardzo trudne. Pracuję w szkole, jestem wychowawczynią klasy pierwszej i z materiałów Superkid korzystam niemal codziennie. Wspaniałym narzędziem jest Generator arkuszy, szczególnie po niedawnych przeróbkach. Generator pozwala przygotować mi karty pracy, które są dostosowane do potrzeb moich uczniów. Gotowe ćwiczenia nie zawsze spełniają moje oczekiwania, a dzięki narzędziu, jakim jest generator arkuszy mogę przygotować zadania, których dzieci w danym momencie potrzebują. Uczę także języka angielskiego w kasie pierwszej, bardzo często na lekcjach korzystam ze Słówek z wymową, które są świetnym urozmaiceniem zajęć. Numer trzy na mojej liście to karty pracy „Wielcy Polacy”. Wielokrotnie dzięki tym kartom udało mi się zorganizować ciekawe zajęcia. Karty dotyczące Janusza Korczaka są szczególnie przydatne teraz, gdy obchodzimy rok Janusza Korczaka. Pozdrawiam.

 • Urszula pisze:

  Witam . Pragnę oddać głos na którąś z rzeczy publikowanych przez Wasz portal, ale nie bardzo wiem na co. Od kilku lat jestem waszą użytkowniczką, i od kilku lat jestem zachwycona tym, co dostarczacie. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej z niemałym stażem pracy. Mogę więc powiedzieć, że prezentowane przez Was materiały mogłyby służyć jako podstawowy środek dydaktyczny na każdym etapie nauki w klasach młodszych. Bardzo sobie cenię wszystko, co prezentujecie i trudno mi się zdecydować na trzy pozycje. Skoro jednak tak trzeba, to wybieram cykl: Generator arkuszy Wielcy Polacy, i Historyjki obrazkowe. Najbardziej sobie w tej chwili cenię Generator, którego wykorzystuje np. do pisania tekstów z lukami dla kl. II. Ostatnio układam listy do rodziców, które dzieci muszą uzupełniać. Myślę, że można go wykorzystać jeszcze inaczej. Świetna rzecz. GRATULUJĘ! Bardzo pomoce są również historyjki obrazkowe, gdyż materiałów tego typu na rynku jest stosunkowo mało, a tu macie dość szeroki zakres tematyczny, no i mogę wydrukować dla każdego ucznia. Z kolei cykl wielcy Polacy bardzo ułatwia i skraca pracę nauczycielowi, jest przy tym bardzo atrakcyjny dla dzieci. DZIĘKUJĘ BARDZO ZA WSZYSTKIE MATERIAŁY.

 • Ewa pisze:

  Mój głos
  1. Karty lektur – niezwykle ciekawe i co najważniejsze nie są powieleniem wszystkich opracowań lektur jakie znam 😉

  2. Karty pracy – REWELACJA. Dla kazdego „cos” się znajdzie. W mojej klasie praca odbywa się na kilku poziomach i tu też mogę znaleźc ćwiczenia trudniejsze i łatwiejsze 😉

 • Aga pisze:

  Rewelacyjny, cudowny, wspaniały idealny do pacy w klasach I-III GENERATOR ARKUSZY! Dziękuję bardzo za ten pomysł i gratuluję ogromu pracy nad łączeniem liter!

 • Jola pisze:

  Myślę, że Autorka SuperKid jest bardzo skromną osobą, gdyż spośród tak szerokiego i ciekawego zestawu cwiczeń poleciła wybrać tylko trzy…Jestem abonentką tego serwisu już kilka lat i bardzo ciężko mi wybrać te naj…, bowiem dzięki wielu zabawom z SuperKid moje dzieci niejednokrotnie błyszczały nie tylko w szkole ale i na różnych konkursach:)i dlatego niełatwy to dla mnie wybór.
  Jednak, aby dostosować się do regulaminu plebiscytu podaję te trzy (choć najchętniej, gdybym mogła, podałabym trzydzieści trzy:):
  1) gry i zabawy online
  2) j. angielski dla dzieci
  3) generator arkuszy.
  Dziękuję p. Jolanto za wszystkie pomoce i pomysły oraz za wspaniałe chwile moich dzieci spędzone z SuperKid (gdy patrzę na nich,raz po raz robiące coś z Pani serwisu pozostaje mi jedynie powtórzyć za Klasykiem: „Trwaj chwilo, jesteś piękna”…).
  Dziękuję za wszystko, pozdrawiam całą Redakcję i życzę niekończących się pomysłów.

 • Agnieszka pisze:

  Moje trzy typy to: generator arkuszy, słowniczek emocji i postaw oraz nauka czytania metodą sylabową.
  Od 12 lat pracuję jako pedagog specjalny w klasie integracyjnej oraz terapeuta pedagogiczny. Praca moja wymaga pomysłowości i kreatywności, dzieci niepełnosprawne kochają niespodzianki i nowe wyzwania. Ten serwis jest dla mnie wielkim wsparciem. Dzięki generatorowi przygotowuję dla dyslektyków specjalne arkusze dyktand, w których uzupełniane są tylko ortogramy, dzięki temu dzieci mają większe szanse na osiąganie sukcesu i rzeczywiście tak jest.Słowniczek emocji mam zawsze pod ręką, mam poxerowane karty pracy na wypadek tzw.zastępstwa, gdy idę do obcej klasy i nie znam dzieci, mogę zrobić dla n ich ciekawe rozwijające zajęcia wychowawcze i jeszcze się nie spotkałam, żeby dzieci nie były zaciekawione tematami ze słowniczka. Pracując z dziećmi w ramach terapii pedagogicznej często spotykam się z problemami w nauce czytania. Muszę powiedzieć, że mój uczeń, który do tej pory nie chciał podjąć współpracy w terapii w oparciu o liczne i różnorodne metody nauki czytania zaczął pracować właśnie na tych kartach czytania sylabowego. To zachęciło również mamę do zaglądania do serwisu. Podsumowując, nie wyobrażam sobie już mojej pracy bez wsparcia SuperKid. Dzięki wam mogę indywidualizować moją pracę, zaciekawiać dzieciaki, poruszać trudne tematy i dotrzeć do każdego dziecka. Dziękuję i pozdrawiam.

 • Honorata pisze:

  Mój głos oddaje na:
  -karty pracy
  -generator arkuszy
  -elementarz
  Dziękuje i pozdrawiam.

 • Renata pisze:

  Brawo SUPERKID, trudno jest wybrać co jest najważniejsze, ponieważ korzystam z wielu oferowanych materiałów,
  1 miejsce – generator arkuszy, super dla pierwszej klasy, gdzie można wykorzystać różną wielkość liniatury gdy poznawane są litery i wdlaszej nauce pisania
  2 miejsce – karty pracy nieocenione na zajęciach, a także jako zadania dodatkowe, zarówno z matematyki jak i polskiego
  3 miejsce – wielcy ludzie i kalendarium, w sposób przystępny przedstawione ważne postacie i wydarzenia w Polsce

 • Ewa pisze:

  Witam!
  Postawiliście Państwo przed nami bardzo trudne zadanie, bowiem wybrać zaledwie trzy największe „perełki” wśród całego „zagłębia pereł” jest nie lada wyzwaniem. Bo tak jak wielu jest użytkowników serwisu, tak wiele jest potrzeb i oczekiwań co do niego.Dlatego też pewnie każdy z nas może nieco inaczej typować w tym plebiscycie. Sama korzystam z Waszego serwisu od wielu miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolona. Zawsze znajduję tu to, co mi jest potrzebne. Bardzo doceniam Wasze starania o nieustanny rozwój SuperKid i tego co oferuje swoim użytkownikom. Jeśli już jednak muszę na coś zagłosować, to na pierwszym miejscu stawiam na Generator arkuszy. Jest to bardzo przydatne narzędzie, szczególnie tam , gdzie trudno znaleźć coś „gotowego”, co spełniałoby nasze oczekiwania. Daje on bardzo cenną możliwość kreatywnego podejścia do potrzeb dziecka, z którym się pracuje. Sądzę, że sami bylibyście Państwo zaskoczeni różnorodnością sposobów jego wykorzystania przez użytkowników serwisu, gdybyście ich poprosili o podzielenie się swoimi pomysłami. Na drugim miejscu stawiam Zadania dla bystrzaka, które rozwijają logiczne myślenie, uczą twórczego podejścia do zadań oraz wykorzystania wiedzy w nietypowych sytuacjach zadaniowych. Numer 3 to dla mnie Kalendarium, w którym zrozumiałym i przystępnym dla dziecka językiem „mówi się” o nierzadko trudnych do ogarnięcia umysłem dla młodszych dzieci wydarzeniach i faktach. Tak na prawdę doceniam wszystkie zaproponowane przez serwis materiały. Bardzo dziękuję za Wasze starania, by ciekawych rozwiązań było coraz więcej i by były one coraz lepszej jakości. Trzeba przyznać, że jest w czym wybierać.Życzę dalszej tak owocnej pracy i wielu ciekawych pomysłów na dalszy rozwój SuperKid.

  Pozdrawiam! Ewa.

 • Kalina pisze:

  I co tu wybrać ? Trudna decyzja , ale stawiam na :
  1. Kolorowanki matematyczne , które są wspaniałą zabawą połączoną z nauką . Stwarzają sytuacje umożliwiające ćwiczenia techniki rachunkowej w zakresie czterech działań arytmetycznych . Utrwalają działania matematyczne , a zarazem rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową , percepcję ruchów dłoni i palców …
  Różnorodność , atrakcyjność Waszych kolorowanek powoduje , że są one dla dzieci bogatym źródłem właściwej motywacji do uczenia się !!!
  2. Ćwiczenia do lektur .
  Ciekawą i bardzo lubianą przez uczniów formą pracy z lekturą są Wasze ćwiczenia . Pogłębiają one znajomość lektury i dają okazję do wielu przeżyć .Ćwiczenia uatrakcyjniają zajęcia , a dzieci chętniej sięgają po nową lekturę . Zwycięża książka nad grami komputerowymi , z czego się bardzo cieszę .
  3. Kącik Małego Przyrodnika – a to ciekawe .
  To dla mnie ogromna pomoc . Przygotowując zajęcia -klik i już mam ! Korzystając z Kącika mam świetny materiał na zajęcia , a moi uczniowie materiał edukacyjny .
  Życzę całej REDAKCJI nieskończonej …. ilości pomysłów . Pozdrowienia

 • Malgorzata pisze:

  Mój glos oddaje na: dzial „Jezyk polski dla dzieci”. Mam go prawie caly wydrukowany dla mojego synka, który jest Hiszpanem, ale uczy sie polskiego i mysle, ze te materialy pomoga mu byc calkowicie dwujezycznym. W tym fantastyczne „pisanie z przyjemnoscia” trudno o cos bardziej praktycznego. Oprócz tego jeszcze dzial „maly twórca” w tym wszystkie wycinanki, zwlaszcza do teatrzyku kukielkowego. Ponadto korzystam z „angielskiego dla dzieci”, konkretnie z ksiazeczek do skladania, i alfabetu w kolorowankach. Podoba mi sie takze dzial „wielcy ludzie”. Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wspaniale materialy.

 • Justyna pisze:

  Dziękuję, bo jesteście „superpomocą” w mojej pracy z dziećmi z wadą słuchu!
  Moje typy to:
  1. Moje książeczki – nawet maluchy niespełna trzyletnie, chętnie je „czytają”,uprzednio kolorując,
  2.Generator arkuszy- możliwość dobrania wielkości tekstu, szczególnie dla dzieci z wadami wzroku. Dotąd był to duży problem – specjalne zeszyty z pogrubionymi liniami (trudno dostepne), itp.
  3.Łamigłówki tematyczne, stanowiące dla mnie świetną pomoc do ćwiczeń tematycznych: Rodzina, Dzień Matki,itp.
  Dzięki wielkie za tę bazę niewyczerpanych zapasów pomocy do pracy z dziećmi! Pozdrawiam serdecznie!

 • Luiza pisze:

  Jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej głosuję na karty pracy i kolorowanki matematyczne. Dodatkowo prowadzę kółko „Łamigłówki” i na tych zajęciach bardzo pomocne są właśnie różnego rodzaju łamigłówki (krzyżówki, różnice, wykreślanki, szyfrowanki, itp.) Bardzo dziękuję za pomysły i ułatwienie pracy. Pozdrawiam.

 • Kasia pisze:

  Oto mój głos w plebiscycie:
  1. SEP – jako wspaniała baza do tworzenia zajęć o charakterze wychowawczym,ale również do wyjaśniania dzieciom pojęć, z którymi się stykają, ale nie zawsze rozumieją, tworzenie gazetek w klasie nt. emocji.
  2. Kolorowanki – ich tematyka jest tak różnorodna, że zawsze myślę, iż niczego nowego nie można już wymyślić, a jednak zwykle jestem mile zaskoczona nowymi. Do zastosowania jako pomoc na lekcji, ozdoba gazetek, baza do tworzenia puzzli, kolorowanek matematycznych tworzonych przez dzieci i wiele innych.
  3. Tematyka miesiąca – pozwala zapoznać się z nowościami, ale również wrócić do starszych materiałów, o których czasami się zapomina.
  Pozdrowienia prawie letnie!!

 • jolanta pisze:

  Moje typy to:
  1.Memorki – niesamowicie profesjonalne i ciekawe
  2. Wielcy ludzie i kalendarium- w przystępny sposób o ważnych sprawach
  3. Karty pracy- o różnym poziomie trudności
  Pozdrawiam serdecznie!

 • Mania pisze:

  Witam,
  Według mnie najlepsze są
  1. tematy okolicznościowe
  2. Szeroki zakres materiałów na wybrany temat
  3. Zróżnicowanie poziomowe materiałów

  A teraz konkretniej. Wszystko się ze sobą łączy. Wybranego ulubionego tematu czy zestawu ćwiczeń nie mam. Jednak zawsze gdy mam trudności w przygotowaniu korepetycjii zaglądam najpierw na strony superkid wiem, ze tutaj znajdę niemalże każdą potzrebną rzecz dla dzieci w różnym wieku o różnej znajomości przedmiotu.Tematy okolicznościowe wydająmi sie atrakcyjne, dzieci lubią jak coś się dzieje. Lubią gdy wiedzą o co chodzi, gdy cos jest z ich otoczenia. Dzięki temu nieświadomie uczą się wielu niezbędnych umiejętności.
  Pozdrawiam 🙂 i dziękuję!

 • Małgosia pisze:

  Jako że jestem nauczycielem języka francuskiego i uczę także małe dzieci, niezwykłą pomocą dydaktyczną są dla mnie wszelkie słowniczki, obrazki z nagraniami oraz ćwiczenia do nauki języków obcych. Przede wszystkim ważne są nagrania – i to jest mój pierwszy hit. Drugi to gry językowe on-line, np. wykreślanki. Trzeci hit to temat tygodnia „EUROPA I UNIA EUROPEJSKA”, który otwiera dziecku możliwość poznania krajów, których języki może poznawać również dzięki SuperKid.

  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za tak przydatny portal 🙂
  Małgosia (Poznań)

 • Agnieszka pisze:

  Moje typy:
  Opracowania językowe zarówno online jak i do wydruku, szczególnie j.francuski.Rewelacyjne nagrania BRAWO
  Matematyka dla bystrzaka /rewelacja przy wspomaganiu/
  Kolorowanki o wielorakiej tematyce , nawet dzieci uposledzone kojarzą kolor z przedmiotem więc i z liczbą jaka jest podana.
  Dziękuje za stronkę i serdecznie pozdrawiam
  Agnieszka /Wrocław/

 • ewa h pisze:

  Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i bardzo często korzystam z różnych ćwiczeń na waszej stronie. Wszystkie są super,jednak jeśli mam wybrac tylko trzy to głosuję na:
  1. Karty pracy przedszkolaka
  2. Matematyka dla dzieci (szczególnnie kolorowanki matematyczne)
  3. Quizy i zabawy online.
  dziekuję za tak wielką bazę pomocy. pozdrawiam 🙂

 • Anna pisze:

  Dla mnie jako nauczyciela języka angielskiego najciekawsze są:
  – lekcje okolicznościowe
  – karty pracy obejmujące swoim zakresem nie tylko podstawowe słownictwo ale i słownictwo z zakresu zainteresowań uczniów (np. robaczki na łące czy sprzęty biurowe)
  – wierszyki i piosenki

  Oby było tego jak najwięcej:)
  Pozdrawiam,
  Ania

 • Katarzyna pisze:

  Witam,

  Jestem mamą ośmiolatka i czterolatki i korzystam jak narazie z darmowo udostepnianych przez wasz serwis pomocy. Dla moich dzieci najlepsze są:
  – kolorowanki, moja córka je uwielbia,
  – ortografia, mój syn sie jej uczy,
  – łamigłówki i ćwiczenia, ulubione przez moje dzieci.

  Pozdrawiam 🙂

 • Aneta pisze:

  Z wielką przyjemnością głosuję na:
  1. karty pracy-w szczególności na matematykę. Moje 5-letnie dziecko dzięki tym kartom jest już na poziomie pierwszoklasisty, za co serdecznie dziękuję SuperKid. moje dziecko niesamowicie chłonie karty przedszkolaka i ciągle ma niedosyt… 🙂
  2. labirynty i różnice on-line oraz do wydruku-trudno o coś bardziej praktycznego.
  3. memorki – super sprawa, uczy dziecko spostrzegawczości, poza tym dziecko ma możliwość również samo pokolorować obrazki.
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wspaniale materiały.

 • OLGA pisze:

  Witam ,
  Moje głosy:
  1/Generator arkuszy – jest super pozwala na idywidualne podejście do potrzeb dzieci w ramach tego czym w danym momencie najbardziej się ekscytuje.
  2/Karty pracy z podziałem wiekowym- w ten sposób mogę zająć przedszkolaka gdy starszy odrabia lekcje i ten mały też „odrabia lekcje”
  3/Zagadninienia matematyczne
  Tak ogólnie bardzo trudno wybrać tylko 3 hity z tak wielkij liczby wybitnych pomocy.

 • Janette pisze:

  Generator Arkuszy rewelacja!!! Sprawdziany, zadania dodatkowe, utrwalanie ortografii. Rewelacja!

 • Ewa pisze:

  Na początku serdecznie dziękuje – że są tak wspaniałomyślni ludzie którzy tyle pracy poświęcają by wspomóc rozwój nas i naszych dzieci. Strona uczy nie tylko dzieci ale i nas samych mnie osobiście wciągneła bibliografia znanych ludzi dzięki temu historia staje się ciekawa dowiaduję się od państwa tylu ciekawych rzechy króre tak szybko jakoś uleciało z pamięci mojej nauki szkolnej. Dziecko moje jest w pierwszej klasie ale duch śięty pomaga bo stronę znalazłam „przypadkowo” I na pewno przez długi okres będę z wami pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz bardzo dziękuję.Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *