Po kiego czorta Ci SuperKid? ;)

czerwiec 23, 2011 | Opublikowany przez Jolanta Gajda w Rodzice i dziecko

Zakończył się kolejny rok szkolny i jest to dobra okazja do zrobienia pewnych podsumowań. Czasami jestem pytana o to, jak często dodajemy w serwisie coś nowego, albo czy starczy nam pomysłów na tworzenie kolejnych materiałów (to pierwsze pytanie zadają zwykle nowi użytkownicy, a to drugie – znajomi 🙂 ). Oba pytania wywołują leciutki uśmiech na mojej twarzy, bo przecież SuperKid to swoista fabryka, która stale pracuje na pełnych obrotach – codziennie są tworzone nowe materiały, a pomysłów jest tyle, że ciągle mamy długie listy zadań do realizacji.

Co więc działo się w roku szkolnym 2010/2011?

Jak zwykle wprowadziliśmy wiele nowości – część z nich to wynik sugestii użytkowników, a część – nasza własna inicjatywa. Zapoczątkowaliśmy dział Logopedii, a w nim wiele artykułów, arkuszy ćwiczeń i wierszyków do ćwiczenia poprawnej wymowy. Znacząco rozbudowaliśmy dział gier i ćwiczeń online, dodając grę „Wisielec” (ponad 30 tematów), Grę logiczną (wersje dla przedszkolaków i dla uczniów), układanki przesuwne, uzupełniliśmy także o nowe tematy memorki online i wykreślanki online.

Wśród zupełnych nowości dla przedszkolaków w tym roku pojawiło się wiele nowych typów łamigłówek i ćwiczeń: Rysowanie oburącz, Znajdź ten sam, Kolorowanki literkowo-cyferkowe, Właściwy ślad, Labirynty, Zbiory. Oprócz tego kontynuowaliśmy oczywiście wszystkie dotychczasowe projekty – samych kart pracy dla przedszkolaków powstało 90 (zestawy od 10 do 18). Do tego nowe książeczki i memorki do wydruku, łamigłówki tematyczne, a także ćwiczenia takie jak historyjki obrazkowe, znajdź 10 różnic, ciągi logiczne, szlaczki itd.

Kolorowanki w naszym serwisie to już naprawdę trudno zliczyć :).  Z bardzo ciekawych tematów pojawiły się Miasta Polski (12), Stroje ludowe (18), Kraje europejskie (18) i wiele, wiele innych. W sumie mamy już 64 zestawy tematyczne dla dzieci w wieku 5-8 lat i 16 zestawów dla dzieci młodszych. Liczba naszych kolorowanek wkrótce przekroczy magiczną liczbę tysiąca 🙂

Z tegorocznych nowości dla dzieci młodszych najbardziej dumni jesteśmy z działu Wycinanki. Powstał dopiero w tym roku szkolnym, a jest już tam naprawdę duży wybór ćwiczeń: kolorowe szablony do wycinania, postacie do teatrzyków kukiełkowych, makiety, układanki z figur geometrycznych, ubieranki. Jest w czym wybierać :). Wszystkie te sekcje będziemy oczywiście nadal uzupełniać o nowe ćwiczenia.

Nie zapomnieliśmy o dzieciach szkolnych – również i dla nich było sporo nowości. Stworzyliśmy nowe sekcje na naukę pisania wypracowań (Pisanie z… przyjemnością) oraz naukę czytania ze zrozumieniem. Do celów nauki czytania ze zrozumieniem stworzyliśmy też całą serię kofenkowych teścików. Z matematyki, oprócz wielu arkuszy ćwiczeń i zadań – tak bardzo lubianych przez małych użytkowników SuperKida – zaczęliśmy też tworzyć wielopoziomowe kolorowanki matematyczne , gdzie duże zróżnicowanie poziomów trudności pozwala wykorzystać tę samą kolorowankę w grupie dzieci o różnych umiejętnościach. Ponadto powstało 120 nowych kart pracy (zestawy od 26 do 37), mnóstwo ćwiczeń i łamigłówek w dziale Wielcy Ludzie (opracowaliśmy szczegółowo dziewięć znanych postaci), przygotowaliśmy także opracowania 13-stu nowych haseł do Słowniczka Emocji i Postaw. Poszerzaliśmy znacząco dział Ortografia, dodając nowe wierszyki i ćwiczenia.

Jednak chyba największym hitem tego roku szkolnego było zapoczątkowanie w styczniu sekcji Temat tygodnia, w którym przygotowywaliśmy łamigłówki dla dzieci na przeróżne tematy. Dla dzieci szkolnych powstało ich łącznie około 130. Nie ukrywam, że podczas tworzenia łamigłówek do działu Wielcy Ludzie i do działów z zakresu Tematu Tygodnia, nasze mózgi dymią jak prawdziwe lokomotywy i czasem się boję, czy nie dojdzie do przegrzania :D.

Mogłabym tak jeszcze trochę powymieniać, ale wpis robi się przydługawy, więc  dam sobie spokój. Nasi stali użytkownicy na pewno mają jako taką orientację w tych wszystkich nowościach, szczególnie jeśli prenumerują nasz cotygodniowy biuletyn z nowościami. Wiele powie Ci również Sugester (zakładka na prawej krawędzi ekranu w serwisie), gdzie można w każdej chwili zajrzeć – zrealizowaliśmy dotąd ok. 180 spraw zgłoszonych lub zaproponowanych przez użytkowników. A także wiele innych sugestii zgłoszonych mailem.

Tak wygląda podsumowanie ostatniego roku szkolnego. Jednak – jak wiadomo – nie robimy tego wszystkiego tylko po to, żeby realizować się twórczo (choć to też jest przyjemne ;)), ale po to, by dzieci miały z tego konkretny pożytek.

Dlatego mam do Ciebie prośbę.

Napisz, proszę,  w komentarzu, jak wykorzystujesz SuperKid. W czym Ci pomógł? Które ćwiczenia Twoje dzieci lubią szczególnie? Które materiały sprawiły, że Twoje dziecko zainteresowało się czymś? Poprawiło wyniki? Poradziło sobie z trudnościami? Na nowości z których sekcji czekasz najbardziej niecierpliwie? Może chciałbyś się podzielić jakąś ciekawą historią lub anegdotą na temat użytkowania SuperKid w Twoim domu, przedszkolu lub szkole?

To wszystko będą dla nas bardzo ważne informacje zwrotne. Przy takiej ilości działów i materiałów, nie jesteśmy w stanie rozwijać ich wszystkich równomiernie. Chcielibyśmy więc skoncentrować się szczególnie na tworzeniu tych materiałów, które są najbardziej pomocne i przydatne. Dzięki temu, że podzielisz się z nami swoim doświadczeniem, będziemy wiedzieć, na czym skupić się w przyszłym roku szkolnym i co rozwijać dalej „pełną parą”.

Wracam więc do tytułowego pytania: Po kiego czorta Ci SuperKid? – i zapraszam do zostawienia swojego komentarza 🙂

Możesz śledzić komentarze dodawane do postu przez RSS 2.0 Możesz zostawić komentarz, lub trackback.

Komentarzy (72)

 • Krzysztof pisze:

  Przyznam szczerze że z „czortem” Super Kid mi się wcale nie kojarzy. Natomiast stwierdzamy (wspólnie z moją córeczką Konstancją), że to świetna, merytoryczna i pełna wdzięku edukacyjna zabawa. Konstancja ukończyła właśnie trzecią klasę i mogę śmiało powiedzieć, że dzięki Waszej stronie wzbogaciła swoje umiejętności z zakresu programu szkolnego. Jesteśmy z Wami już chyba 2 rok?… (jak ten czas leci), zaczynaliśmy od kolorowanek i prostych zadań z zakresu matematyki i polskiego. Świetnie sprawdzają się zadania językowe (angielski i niemiecki) i chociaż osobiście uważam, że dwa języki obce dla 9-cio latki to trochę za dużo, to dzięki Wam udało nam się nam przebrnąć przez trudności z tym związane. Oprócz zadań on-line często korzystamy z ćwiczeń do wydruku. Naprawdę są ciekawie skonstruowane, pobudzają wyobraźnię i umiejętności manualne. Obecnie (ze względu na wakacje) skupiamy się na grach – szczególnie na wisielcu (zdarza mi się samemu grać). Dziedziny które poruszacie są tak szeroko rozbudowane, że trudno opisać ich wszystkie zalety. W kwestii zmian zdaję się na Was – to naprawdę profesjonalna robota. TAK TRZYMAJCIE. Serdecznie pozdrawiamy: Krzysztof I Konstancja.

 • Agnieszka pisze:

  Witam serdecznie i gratuluję pomysłu!!! Wasz serwis to naprawdę wspaniała pomoc, szczególnie w dzisiejszym zabieganym świecie. Nareszcie w jednym miejscu można znaleźć wiele pożytecznych rzeczy i wspomóc się w swojej pracy zawodowej ale i w domu -ze swoimi pociechami. To niejednokrotnie pomysł na niepogodę i wspólne spędzanie czasu, a przede wszystkim dobre jego wykorzystanie. Jestem nauczycielem i ten rok spędziłam w towarzystwie wspaniałych zerówkowiczów. Często korzystałam z Waszej pomocy, szczególnie podczas przygotowywania dzieci do nauki pisania i czytania. Korzystałam z gotowych do wydruku kolorowanek, których pomimo ich ogromu czasem mi brakowało…:), słowniczka Emocji i Postaw. Wsparciem były także pomysły do edukacji matematycznej i ćwiczenia rozwijające prawidłową artykulację.Serdeczne Dzięki za ten rok!!!

  Odpowiedź Redakcji:
  Jeśli nie znajdzie Pani w kolorowankach jakiegoś tematu, który jest potrzebny, to śmiało proszę nam zgłosić. Kolorowanek jest już rzeczywiście tyle, że my sami nie zawsze wpadniemy na to, czego jeszcze brakuje. Dlatego teraz realizujemy głównie pomysły użytkowników. Zapraszamy do zostawiania swoich sugestii 🙂

 • Bożena pisze:

  Po kiego czorta Ci SuperKid? 😉
  HMMMM….. Pracuję dziećmi z niepełnosprawnością sprzężona. Przygotowanie pomocy do zajęć zarówno indywidualnych jak i grupowych wiąże się z przygotowaniem ogromnej liczby pomocy. Każda karta musi być indywidualnie dobrana do tematu zajęć, potrzeb i możliwości ucznia. Przez lata praktyki zgromadziłam potężne segregatory materiałów do kserowania,powiększania, wycinania. Przekopywanie się przez te sterty to praca mozolna, nudna i czasochłonna. Superkid oferuje mi szybką możliwość wyszukania potrzebnych materiałów, brak konieczności gromadzenia jakiś absurdalnych ilości papieru. Generalnie obecnie gromadzę tylko materiały wielokrotnego użytku resztę drukuję na bieżącą. Niezwykle sobie cenie również współprace z zespołem i szybką reakcje na moje pomysły i potrzeby. Historyjki obrazkowe, wycinanki, to tylko niektóre propozycje które zostały w sposób nadzwyczaj szybki i atrakcyjny zrealizowane.
  Mam również syna pięciolatka (nieszczęsny rocznik 2006) o którego przyszłość drżę na myśl że ma iść do szkoły równolegle z prawie całym rocznikiem starszych dzieci. Oferta serwisu pozwala mi przemycić w przyjaznej formie wiele zajęć edukacyjnych, które tym sa bardziej atrakcyjne że syn sam wybiera i drukuje interesujące go materiały.
  Co bym dodała chyba niewiele może trochę zróżnicowanych szeregów np rosnących lub malejących elementów, stopniowo rosnące budowle z klocków, zmieniające od najjaśniejszej do najciemniejszej barwę kwiatek itp. Z mojej działki chętnie bym widziała obrazkowe schematy zdań prostych, ale to już tylko niuanse by poszerzyć ofertę. Jedyna rzecz która by się przydała to sprawniejsza wyszukiwarka np szersze otagowanie kart, możliwość wyszukiwania np tylko w dziale przedszkolak, język angielski itp.
  Ale to tylko drobne sugestie ja jestem w pełni zadowolonym i wiernym użytkownikiem do mojej emerytury (a może i dłużej, może wnuków się doczekam ) mój abonament będzie wspierać tą stronkę :D.

  Odpowiedź Redakcji:
  Zadbamy o to, by dodać jeszcze więcej różnych ćwiczeń dla maluchów, których czeka w tym roku zmierzenie się ze szkołą. Zajmiemy się także szeregami 🙂
  Co do wyszukiwarki – pracujemy nad nią nieustannie, bo zdaję sobie sprawę, że przy tym ogromie materiałów dobra wyszukiwarka to podstawa. Na pewno będziemy ją dopracowywać także w czasie bieżących wakacji. Na razie – póki wyszukiwarce daleko jeszcze do doskonałości – zachęcamy do tego, by po prostu pisać do nas maila, gdy trzeba szybko znaleźć jakieś odpowiednie arkusze. Odpowiemy na pewno w ciągu kilku godzin, podając wskazówki, gdzie można znaleźć szukane tematy.
  Ze swojej strony dziękujemy, p. Bożeno, za dotychczasową współpracę w kwestii zgłaszania nam swoich potrzeb i zachęcamy do dalszego kontaktu i przekazywania swoich sugestii 🙂

 • Joanna pisze:

  SuperKid jest super!!! Pracuje jako nauczycielka w klasach I-III Bardzo czesto korzystalam z materiałów zamieszczoych w serwisie, najczesciej z tekstow do czytania ze zrozumieniem, bardzo ciekawe byly tez zadania polegajace na opisie obrazka, czy opwiedzeniu historyjki obrazkowej:) W kolejnym roku szkolnym obejmuje wychowawstwo w klasie I W zwiazku z tym mam nadzieje ze znow znajde perelki do wykorzystania, szczegolnie cwiczenia grafomotoryczne I tak na koniec a wlasciwie poczatek to czesto znajduje tu cos dla mojej Perelki, ktora jest juz przedszkolakiem 🙂 Pozdrawiam caly Zespol

 • Marta pisze:

  Pytanie z serii zaczepno – obronnych 🙂 a moja odpowiedź będzie banalnie prosta: Sperkid jest miłym narzędziem pracy dla mnie i mojego synka, który skończył właśnie klasę I – może bez wyróżnienia jako wzorowy uczeń ale za to z dyplomem Mistrza Ortografii i jestem z niego bardzo dumna. I klasa, uwierzcie mi lub nie, była dla nas przeprawą ekstremalną, dziecko zostało skierowane na badania w zakresie dysleksji i dyskgrafii i choć bardzo zdolne, mądre i inteligentne ale z trudnościami wysiedzenia na jednym miejscu i tzw. zakrzywioną lateryzacją, o czym nawet nie miałam pojęcia, miało tzw. wstręt do nauki 🙂 Musiałam znaleźć sposób by mój mądry chłopczyk polubił naukę i znalazł światełko w ciemnym tunelu. Udało nam się oczywiście dzięki SuperKid:-) Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie czekając cierpliwie na nowości.

 • Renata pisze:

  Wspaniałe materiały, baaaaaaaaaaaardzo często korzystam w pracy ( klasy I -III). Jednym słowem JESTEM ZACHWYCONA i wszystkim polecam !

 • Magdalena pisze:

  Drogie SuperKid !
  Jestem bardzo szczęśliwa i zadowolona że trafiłam na Waszą stronę.Jest super;pomogła mojej córce w nauce tabliczki mnożenia i dzielenia jak również w ortografii.Pomaga w nauce oraz dostarcza mnóstwo gier i zabaw na pochmurne dni.Dużo drukuję materiałów z matematyki, ortografii i kolorowanek dla przedszkolaków.Podoba mi się pomysł z testami on-line.W przyszłości chciała bym aby było więcej zadań z treścią oraz dyktanda (najlepiej on-line).Serdecznie pozdrawiam.

 • Aleksandra pisze:

  Na tą wspaniałą stronę trafiłam już jakiś czas temu. I muszę się przyznać – mimo, że jestem nauczycielem bez mała z 30 – letnim stażem i mam bogaty bagaż doświadczeń oraz pełne półki własnych pomocy dydaktycznych, to jednak znajduję tutaj wiele bardzo ciekawych kart pracy, opowiadań, ćwiczeń itp. Pozwalają mi one na przygotowanie atrakcyjnych zajęć i zabaw dla dzieci. Moi wspaniali uczniowie bardzo chętnie wykonują wydrukowane z Superkid karty pracy. Nawet ortografia czy tabliczka mnożenia nie jest im dzięki temu straszna. Tą stronkę poleciłam mojej dużo młodszej koleżance po fachu, która też jest nią zachwycona. Proszę trzymać tak dalej. Pozdrawiam 🙂

 • Izabela pisze:

  Ja w ogóle nie rozumiem pytania?! Jesteście bardzo potrzebni, niezastąpieni, niepowtarzalni, jedyni w swoim rodzaju, jesteście skarbnicą wiedzy i pomysłów na pogodę i niepogodę, na trudności z matematyki, polskiego, geografii, historii. Jestem mamą 10-letniego Dawida i 8-letniego Macieja. Dawid nie lubi czytać, jest bardzo dobrym uczniem (III klasę skończył z wyróżnieniem), ale czyta najwolniej w klasie – za to historię Kory przeczytał „jednym tchem (!)” – jak na niego to duży wyczyn. Maciej natomiast uwielbia wszelkie zadania z matemtyki, przedstawione na Waszych stronach rozwiązuje bardzo chętnie i z zapałem, w klasie jest najlepszy z matmy. Jestem zachwycona SuperKid, wcześniej wiele razy przeszukiwałam strony internetowe z zamiarem znalezienia pomysłów do nauki poprzez zabawę, kiedy Was odkryłam nawet nigdzie już nie zaglądam. Uważam, że Wasze materiały: zadania, zagadki, kolorowanki, labirynty, wycinanki, itd, itp. po prostu „przemycają” dzieciom wiedzę do głowy, a nam rodzicom pozwalają spędzić wspaniale czas z naszymi pociechami. Pozdrawiam cały Zespól SuperKid i życzę dalszych sukcesów oraz udanych wakacji.

 • Ania pisze:

  Witam serdecznie! Jestem nauczycielem klas I-III i waszą fanką od ok. roku. Po tym czasie nie wyobrażam już sobie pracy bez zadań z Superkid.Kiedy tylko mogłam starałam się doskonalić umiejętności moich dzieci poprzez wasze zadania. A największą zaletą tych zadań jest to, że są tak różnorodne, nieszablonowe i bardzo, bardzo ciekawe. W przeciwieństwie do zadań podręcznikowych uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów, wyciągania wniosków i wielu innych umiejętności, potrzebnych dzieciom w dalszej nauce. Dzięki historyjkom obrazkowym, obrazkom do opisywania czy opwiadaniom moi trzecioklasiści nauczyli się tworzyć wypowiedzi pisemne. Świetne zadania matematyczne (i proste i te dla bystrzaka)znacznie uatrakcyjniły im naukę matematyki.Bardzo chętnie korzystałam również z materiałów poświęconych sławnym ludziom, świętom narodowym, krajom europejskim, emocjom itp. Gotowe materiały powodowały, że mogłam prowadzić ciekawe zajęcia i nie musiałam godzinami się do nich przygotowywać. Cieszę się, że rozwijać zaczął się trochę dział poświęcony lekturom. Mam nadzieję, że ciekawych zadań w tym dziale będzie coraz więcej. Od września zaczynam pracę z klasą I, w tym z kilkoma sześciolatkami. Jestem przekonana, że przy pomocy Superkid dam radę. Za to serdecznie dziękuję i życzę dalszych sukcesów.

 • Teresa pisze:

  Materiały z Super Kid wykorzystuję najczęściej podczas zajęć wyrównawczych w pracy z uczniami klasy pierwszej. Uczniowie szczególnie lubią różnego rodzaju ćwiczenia : karty pracy, kolorowanki, wierszyki . Przydatny w pracy okazał się dział opracowań do Słowniczka Emocji i Postaw.

 • Ewa pisze:

  Witam! Pracuję z małymi dziećmi. Na Wasz serwis natrafiłam przypadkiem, kiedy poszukiwałam ciekawych propozycji do pracy ze swoją klasą. Wcześniej niestety nie miałam pojęcia o istnieniu Waszej fantastycznej strony. Początkowo korzystałam z darmowych materiałów, ale szybko przekonałam się, że proponowana przez SuperKid oferta jest warta finansowego zachodu. Swoim odkryciem podzieliłam się z koleżankami z pracy, podałam adres strony,by mogły się same przekonać, a potem namówiłam swoją Panią Dyrektor (chwała Jej za to, że tak szybko dała się namówić)na wykupienie abonamentu. Wkrótce okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Obecnie dzięki abonamentowi z dostępu do Serwisu korzysta wiele koleżanek z mojej szkoły (łącznie z Panią Dyrektor), które podobnie do mnie nie wyobrażają sobie pracy bez korzystania z nieocenionego bogactwa udostępnionych przez Was materiałów.Moi uczniowie bardzo lubią zadania przez Was proponowane. Dzięki nim udało mi się zachęcić ich do tworzenia różnych form pisemnych wypowiedzi (a jest to grupa, która nie przepada za pisaniem), doskonalić umiejętności ortograficzne dzieciaków, uatrakcyjniać zajęcia. Moi uczniowie bardzo polubili kolorowanki – zarówno matematyczne, jak i językowe. Zróżnicowanie stopnia trudności proponowanych przez Was zadań sprawia, że dla każdego dzieciątka znajduję coś pożytecznego. Bardzo sobie cenię trud, który wkładacie w przygotowanie materiałów i mam nadzieję, że tak będzie do końca świata, albo jeszcze dłużej. Polecam Waszą stronę wszystkim znajomym, a jeszcze nie zdarzyło mi się, aby ktoś był niezadowolony ze znajomości z Wami.

 • Ewelina pisze:

  Bardzo dziękuję za dotychczasowe zasoby, które wzbogaciły mój warsztat pracy. Stronka bardzo ułatwia mi prace w szkole. Wielkie zainteresowanie moich podopiecznych wzbudziły ćwiczenia dotyczące opisów obrazków. Proszę o więcej, bo moje dzieciaki mają z tą umiejętnością trochę kłopotów, i dużo zadań tekstowych i kolorowanek matematycznych i językowych. A może jakieś szablony do dekoracji gazetki klasowej. Pozdrawiam i chylę czoła.

 • Malgosia pisze:

  Kochany SuperKidzie !

  Jestescie tak wspaniali, ze brak mi slow po prostu…Bardzo, bardzo sie ciesze, ze przed paroma miesiacami odnalazlam Wasza strone internetowa.
  Jestem nauczycielka w sobotniej, polskiej szkole w Dzakarcie i dzieki Wam mam zawsze wspaniale i roznorodne materialy lekcyjne.
  Poziom w naszej szkole jest niesamowicie zroznicowany, pracujemy bowiem (we dwie z kolezanka) nie tylko z z 6-letnimi maluchami, zaczynajacymi dopiero przygode z jezykiem polskim ale i z mlodzieza nastoletnia, ktora pochodzi z rodzin mieszanych i czesto nie posluguje sie jezykiem polskim na co dzien.
  Jak widzisz wiec drogi SuperKidzie stoi wiec przed nasza szkola nie lada wyzwanie!
  Bardzo chetnie korzystamy z kart pracy, cwiczenia ortograficzne i teksty na czytanie ze zrozumieniem sa po prostu dla nas niezastapione.Bardzo przydatne sa dla nas rowniez materialy dotyczace por roku – wiele z dzieci bowiem odwiedza Polske tylko w miesiacach letnich i pory roku i towarzyszace im zjawiska atmosferyczne zna tylko z telewizji badz opowiadan.
  Chetnie korzystamy z cwiczen, ktore okreslaja nazwy przedmiotow i zjawisk – i o takie tez bardzo prosimy.
  Troszke nam brakuje materialow dotyczacych Polski, jej regionow,zwyczajow ludowych, opisow miast etc. Mile widziane bylyby tez materialy dotyczace historii naszego kraju – moze jakies krotkie teksty z dolaczonymi cwiczeniami np o krolach, zyciu w danych epokach, rozwoju miast polskich, waznych wydarzeniach historycznych itp.
  Staramy sie tez na Swieta Bozego Narodzenia, Wielkanoc i na zakonczenie kazdego roku szkolnego organizowac jakies male pokazy dla rodzicow – w ubieglych latach by to np Szopka Bozonarodzeniowa, malowanie pisanek (tu wielki uklon w Wasza strone i podziekowania za swietne materialy dotyczace Wielkanocy) , odtanczenie Poloneza i Krakowiaczka.
  Mamy w planach w nadchodzacym roku szkolnym wystawienie teatrzyku o tematyce ludowej, w ktorym dzieci moglyby zaprezentowac swoje sliczne stroje ludowe, szyte badz kupowane w Polsce przez rodziny.
  Dlatego mala prosba SuperKidzie – moze by sie udalo wlaczyc do materialow jakies przykladowe inscenizacje dla teatrzykow szkolnych o tematyce ludowej i nie tylko.
  Pozdrawiam cieplutko, zasylam duzo slonka z wiecznie goracej Dzakarty i dziekuje, ze jestescie !!!!!
  PS Przepraszam za pisanie bez polskich znakow – niestety nie mam ich zainstalowanych w moim komputerze.

  Odpowiedź Redakcji:
  Ooo, bardzo nam miło powitać gości z tak daleka 🙂 Mieliśmy już odzew z różnych krajów Europy, z USA, Wenezueli, ale Indonezja to dla nas miła niespodzianka. Co do potrzeb, o których Pani pisze, na pewno uda się nam je przynajmniej częściowo zrealizować. W dziale Wielcy Ludzie planujemy opracować w najbliższym roku dwóch kolejnych królów (Jan III Sobieski i Karol Wielki), mamy też w planach opracowanie miast Polski. To będzie dość duży projekt, nie wiem czy uda nam się go rozpocząć jeszcze w tym roku, ale w kolejnym zajmiemy się tym na pewno. Proszę śledzić nasze nowości 🙂

 • jola pisze:

  po kiego czorta? hmmm, trudne i przewrotne pytanie 🙂 może po to, żeby mi ułatwić życie i wychowywanie 9-cio oraz 5-cio latka? naciskam tylko „drukuj” i mam gotowe, ciekawe rozwijające dzieci materiały. Niektóre (wstyd przyznać) sprawiają mi kłopot (szczególnie przyimki, zaimki itd) dlatego, może i klucz by się przydał ?:) generalnie nie dopatrzyłam sie minusów, choć jestem raczej krytyczna, więc byle tak dalej. Wypoczywajcie więc, i do września 2011. Jola

  Odpowiedź Redakcji:
  Pani Jolu, jeśli będzie z jakimkolwiek arkuszem problem, proszę od razu pisać. Przygotujemy arkusz z odpowiedziami najdalej następnego dnia. Nie robimy kluczy do wszystkiego, bo tych arkuszy jest cała masa i robienie do nich wszystkich odpowiedzi byłoby bardzo czasochłonne. Ale jeśli gdziekolwiek ma Pani wątpliwość, proszę śmiało pisać.

 • Danuta pisze:

  Droga redakcjo, droga Pani Jolu. Jestem z Wami od bardzo dawna.
  Pięknie się rozwijacie.Kiedyś starałam się być na bieżąco z nowościami,teraz z powodu obfitości i bogactwa materiałów już nie nadążam.Pracuję z dziećmi w świetlicy osiedlowej. Stworzyłam sekcję „dzieci,które się uczą tylko dla siebie” (nie dla ocen, nie dla rodziców) i właśnie tym mądralom daję przeróżne materiały, które ściągam od WAS. Przecudnie się czuję, gdy wszystkie dzieciaki wyciągają ręce po „kserówki”.Potem mogę tylko pomóc tym,dla których zadania są za trudne-gdyż są to dzieci z przeróżnymi dysfunkcjami. Natomiast dzieci nie mające trudności w nauce traktują te materiały jako świetną zabawę i tak bawiąc się uczą, pogłębiają swe zdolności.
  A ja dzięki Wam realizuję swój program.
  Dzieciaki dojrzewają i potrzebują nowych zadań dostosowanych do ich rozwoju umysłowego i emocjonalnego.Byłoby fantastycznie gdyby SuperKid „rósł” wraz z nimi. A te moje najstarsze właśnie skończyły podstawówkę i żal im się rozstawać z tak „fajną” stroną.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę jak najlepszych pomysłów i możliwości ich realizowania.
  Danuta Żyźniewska-Luboch

 • Jolanta pisze:

  Cudowna strona! Mnóstwo wspaniałych kart pracy, z których korzystałam i nie zamierzam poprzestać. Bardzo podobają mi się kolorowanki matematyczne. Dzieci uwielbiają je i to jest metoda na szybką naukę matematyki, ale również na ćwiczenia manualne…Pani Jolanto jestem pełna podziwu dla Pani za inwencję twórczą. Wyrazy szacunku. Pozdrawiam gorąco Panią i cały zespół.
  Jola

  Odpowiedź Redakcji:
  Dziękuję, p. Jolu 🙂 To zasługa nie tylko mojej inwencji twórczej, ale też inwencji i zaangażowania całego mojego zespołu, a także zasługa naszych fantastycznych użytkowników, którzy utrzymują z nami ścisły kontakt i dzielą się z nami swoimi sugestiami i pomysłami 🙂

 • Karolina pisze:

  Stronka jest REWELACYJNA!Jako nauczyciel świetlicy znajduję w SuperKids bardzo dużo ciekawych opowiadań,kolorowanek (które też drukuje dla synka) krzyżówek, kart pracy, itp. Pozwalają mi one na przygotowanie atrakcyjnych zajęć i zabaw dla dzieci.Cieszę się ogromnie,że tak WSPANIAŁA stronka istnieje!
  Ponieważ bardzo lubię z dziećmi śpiewać i tańczyć, brakuje mi w SuperKids piosenek,podkładów których mogłabym nauczyć dzieci na różne okazje.Dziękuję za tak wspaniałą stronę i z niecierpliwością czekam na więcej!
  Pozdrawiam!

 • Ewa pisze:

  Jestem mamą dziewięciolatka niepełnosprawnego ruchowo. O SuperKid powiedziała mi koleżanka, pokazała mi stronę a ja zaraz po powrocie do domu opłaciłam abonament.
  Nam najbardziej przydaje się matematyka, czytanie ze zrozumieniem i angielski. Strona przeznaczona jest dla dzieci do 10 roku życia…jak się okazało można znaleźć tu coś dla trzynastolatki :). Pierwsze kroki z językiem rosyjskim stawiała właśnie tutaj!
  Jeśli mogę o coś prosić to o więcej zadań „on line” i nowy dział dla starszych dzieciaków z językiem polskim i matematyką.
  Dziękuję i pozdrawiam 🙂

 • Joanna pisze:

  Jestem nauczycielką. Państwa materiały wykorzystywałam w szkole oraz do pracy z własnym dzieckiem autystycznym.Jestem bardzo zadowolona.Stronka jest rewelacyjna.Dziękuję i pozdrawiam.

 • Anna pisze:

  Jest to wspaniała stronka, która przydaje mi sie w dwojaki a nawet trojaki sposób. Część materiałów wykorzystuję na zajeciach w przedszkolu ( jestem nauczycielką przedszkola), część zadań logicznych daje do rozwiązywania mojej córci z klasy trzeciej, a moja przedszkolna córa bardzo lubi układanie puzzli online, czasem tez rysuje.

 • Agnieszka pisze:

  Jestem nauczycielką j. niemieckiego i mamą 9 i 5 latków. SuperKid wykorzystuję więc dwojako. Stosując różnorakie ćwiczonka dla dzieci, sprawdziły się bardzo zabawy matematyczne, szczególnie mnożenie i dzielenie, jak również ortografia (wierszyki) oraz kolorowanki i zabawy online. Ale cieszę się niezmiernie również ze stronki z j. niemieckiego, gdyż nawet niektóre ćwiczenia mogę troszkę zmodyfikować i wykorzystać w szkole ponadgimnazjalnej(!), a uczniowie mają wtedy niezły ubaw i chętnie się uczą (sukces!). Dlatego polecam SuperKid i naprawdę jestem zadowolona. Bardzo serdecznie dziękuję za wspaniałe materiały i świetne pomysły.Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *